Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Bolu'da 6 akademisyene gözaltı

Bolu'da 6 akademisyene gözaltı
  29 Ocak 2016
  Bolu'da 6 akademisyene gözaltı

         Bolu'da 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' öncülüğünde hazırlanan bildiriye imza attıkları gerekçesiyle gözaltına alınıp serbest bırakılan 3 akademisyene destek için aynı bildiriye imza atan 6 akademisyenden 5'inin evinde sabah arama yapıldı. 6'ncı akademisyenin Ankara'da bulunan evi için de arama kararı çıkarıldı.

         Barış için Akademisyenler bildirisine AİBÜ'den imza atan üç akademisyene destek için bildiri yayınlayan 6 akademisyen için Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı. Araştırma Görevlisi Orhan K., Yrd.Doç. Cengiz E., Yrd.Doç. Cesim Ç., Yrd.Doç. Mete Ç., Prof. Dr. Bahadır A. sabah saatlerinde gözaltına alındı. Prof. Cem S. Ankara'da olduğu için gözaltına alınamadı.

         Gözaltına alınan akademisyenler ifadeleri alınmak üzere Bolu Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüler. Akademisyenlerin AİBÜ kampüsünde bulunan çalışma odalarında polis ekipleri tarafından arama yapıldı. Bazı evrak ve dökümanlar emniyete götürüldü.

  • Seben1429 Ocak 2016 . 23:38

   Cobani sizleri bekliyor. Akademik çalışmalara orda devam.
  • Dursun YILMAZ29 Ocak 2016 . 22:58

   Akademik tartışmalarda yargı çalışmaz.Bu kural Dünyanın her yerinde geçerli.
  • gerçekçi29 Ocak 2016 . 15:47

   oktay bey kan emici vatan hainlerini savununcamı özgürlükçü olunuyor. allah akıl fikir ve tabiki varsa birazda vicdan versin sizin gibilere.
  • oktay güleç29 Ocak 2016 . 15:30

   Bu ülkede  her türlü tehdite rağmen dik durmayı başaran, ahlakından iktidarın  tehditleri yüzünden vazgeçmeyen, özgür düşüncenin peşinde onurlu akademisyenleri de var.Rüzgar nereden eserse o yöne yelken açanlar lütfen yorum yazmayın hiç inandırıcı olmuyor.
  • bolulu29 Ocak 2016 . 14:16

   Rahmetli İzzet Baysal'in mirası !
  • dünya üniversitesi29 Ocak 2016 . 13:32

   Nedir bu pkk seviciliği. meğer ne kadar çok katil koruyan vatanhaini seven akademisyen varmış. Şimdi daha iyi anlıyor insan böyle hocalar varken üniversitelerin bu zamana kadar teknolojik çalışma yapmadığı dünya üniversiteleriyle yarışmadığı kalem tutması gereken eller silahı alkışlıyor katili koruyor yazık birde bu milletin ekmeğini yiyorlar bence toplu bir temizlik lazım

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak