Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Karacasu kazanır, Bolu kalkınır

Karacasu kazanır, Bolu kalkınır
  20 Ocak 2016
  Karacasu kazanır, Bolu kalkınır

          Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, CHP'nin "istemezük" zihniyetini topa tuttu ve o arazinin satışını savunarak; "Karacasu kazanır, Bolu kalkınır!" dedi. 

        AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, Karacasu'da bulunan Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 53 dönümlük arazinin Başkent'te düzenlenecek ihaleyle satışa çıkarılacağı yönündeki siyasi tartışmalara son noktayı koydu. Ercoşkun, "Geçmişte ORÜS'ün satışını engelleyerek devleti milyonlarca dolar zarara uğratan yapmam-yaptırtmam zihniyetiyle yine karşı karşıyayız. Buranın bir an önce turizme kazandırılması gerekir. Bölgenin ekonomik anlamda kalkınması ve yatırım bölgesi haline gelmesi noktasında bölge halkıyla hemfikiriz. Bu sayede bölgeye yeni bir turizm tesisi kazandırırsak, Karacasu kazanır, Bolu kalkınır" dedi.

         AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, Karacasu'da bulunan Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 53 dönümlük arazinin Orman Genel Müdürlüğü tarafından 27 Ocak'ta düzenlenecek ihale ile satışa çıkacağı bilgisi üzerinden yaşanan spekülatif tartışmalara son noktayı koydu.
         Kentin önemli turizm bölgelerinden Karacasu'nun Turizm Gelişme Bölgesi sınırları içinde yer aldığına vurgu yapan ve bu bölgede daha çok turizm yatırımı hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirten Ercoşkun, atıl vaziyetteki bu arazinin turizm yatırımına ev sahipliği yapmasının hem bölgeye, hem de Bolu'ya büyük katkı sağlayacağını savundu. Ercoşkun, açıklamalarında şunları söyledi:

        "ORÜS'ÜN SATIŞINI ENGELLEYEREK, DEVLETİ ZARARA UĞRATAN ZİHNİYETLE YİNE KARŞI KARŞIYAYIZ"
          "Karacasu'da üzerinde Aladağ Orman İşletmesi ve lojmanlarının bulunduğu Orman Genel Müdürlüğü'ne ait arazinin Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak ihaleyle satışa çıkacak olması noktasında yine eleştirdiğimiz bir bakış açısı ve zihniyetle karşı karşıyayız. Geçmişte ORÜS'ün satışını ve özelleştirilmesini engelleyen, daveti bu manada milyonlarca dolar zarara uğratan zihniyet görüyoruz ki yine iş başında. ORÜS'ün satışını engelleyenler, ORÜS'te çalışan personelin hiçbir faaliyet yapmaksızın yıllarca maaş almalarına neden olmuşlar ve yıllar sonra da daha önce yapılacak satış rakamının çok daha altında bir bedelle buranın satılmasına sebep olmuşlardı. Bu satıştan Karacasu'nun bir kazancı olmadı. Turizm Gelişme Bölgesi olarak ilan edilen Karacasu'da Orman'a ait bu arazinin önemli bir turizm yatırımına dönüşmesi bizim en önemli hedeflerimizden biri. Gerek Karacasu Belediyesi, gerekse Karacasu'daki vatandaşlarımız bu bölgenin yatırım bölgesi haline gelmesini ve ekonomik anlamda kalkınması noktasında hem fikir." 

        "BU ARAZİ BİR AN ÖNCE TURİZME KAZANDIRILMALI VE BOLU İÇİN YATIRIMA  DÖNÜŞTÜRÜLMELİ"
          Ercoşkun, açıklamalarının devamında, söz konusu arazinin bir an önce Bolu'ya kazanım sağlayacak bir yatırıma dönüştürülmesi gerektiğini savundu ve CHP'nin bu noktadaki olumsuz yaklaşımını eleştirdi. Ercoşkun, "Orman Genel Müdürlüğü geçtiğimiz dönemlerde söz konusu araziyi 2 kez ihaleye çıkardı. İhale açık arttırmaya tabi. Fakat bir tek teklif dahi gelmedi ve ihaleler gerçekleşemedi. Verilen rakamlar yüksek bulunduğu için arazi satılamadı. Bu arazinin satılması Bolu'nun menfaatinedir. Çünkü burası mevcut haliyle Bolu'ya hiçbir fayda sağlamıyorsa, bu zarardır. Buraya uluslararası turizme fayda sağlayacak bir otel yapılması birçok sektöre katkı sağlar. Bu nedenle ne kadar önce gerçekleşirse bu yatırım Bolu o denli kazançlı olur. Yapılması gereken öncelikli şey buranın bir an önce turizme kazandırılmasıdır. Dolayısıyla bu manada özellikle CHP'nin yaklaşımı, bizim ve vatandaşın geçmişten bu yana çok iyi bildiği, “bir şeyi yapma-yaptırma” zihniyetinin bir eseri, neticesidir. Geri kalanlar ise boş konuşmalardır" diye konuştu.

         O ELEŞTİRİLER KARŞISINDA ERCOŞKUN'DAN YERİNDE VE DOĞRU TESPİTLER
         Ercoşkun, açıklamalarının devamında, satış kararı üzerinden yapılan bir başka eleştiriyi gündemine aldı. Ercoşkun, Orman Bölge Müdürlüğü'nün Karacasu'daki söz konusu araziyi Kütahya'da Orman Bölge Müdürlüğü oluşturulması karşılığında satacağı iddialarına ise şöyle karşılık verdi: 
         “Buranın satışı olacak ama buradan elde edilecek gelirle Kütahya'ya bir orman bölge müdürlüğü oluşturulacağı eleştirileri kamuoyu gündeminde. Bolu olarak biz Orman Genel Müdürlüğü'nü ilgilendiren gerekli yatırımları yapabiliyor muyuz? Yapabiliyoruz. Hatta Orman ve Su İşleri Bakanımız sayesinde ekstra birçok yatırıma sahip olduk mu? Olduk. Yedigöller yolunun yapımıyla elde ettiğimiz kazanım ortada. Yine Devlet Su İşleri'nin gerçekleştirdiği yatırımlar bugün ortada. Bolu'da kamunun en büyük yatırımı Dörtdivan Tekke Dere Barajı yatırımıdır. Bu da Orman ve Su İşleri Bakanımız sayesindedir. Orman Bakanlığı teşkilat olarak Bolu'nun her talebini yerine getirirken ve milyonlarca liralık yatırıma imza atarken, burada bu eleştiri de bulunmak abesle iştigaldir. Bu ve buna benzer söylemler siyasi kazanım elde etmeye yönelik polemik amaçlıdır."

         KARACASU'YA YATIRIM ÜZERİNE YATIRIM GELİYOR
         Ercoşkun, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Orman Genel Müdürlüğü bu arazinin satışı için neden böyle bir yöntemi denemiştir? Bunun da yanıtı çok basit. Söz konusu arazi daha önce 2 kez ihale edilmiş; ancak kimse teklif vermemiş. Dolayısıyla satış şartlarının değiştirilmesi fikriyle buraya müşteri çıkabileceği düşünülüyor. Maksat iki tarafında kazanmasıdır. Hem Bolu'nun bir turizm yatırımı kazanması, hem de Orman Genel Müdürlüğü'nün farklı alanda bir kazanımı söz konusu olması. Bunun dışındaki değerlendirmeler boş laftan ibarettir.
         Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurduk. Karacasu'da mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait olan ve Küçük Kaplıca Tesisleri karşısında bulunan boş arazi için 20 yıldır karşılaşılan bürokratik engelleri Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal'ın desteğiyle ortadan kaldırdık. Attığımız bu adımla Bolu için 20 yıllık bir rüyanın gerçekleşmesini sağladık. Karacasu'da atıl vaziyetteki arazi dev bir turizm yatırımına ev sahipliği yapacak ve bölge termal turizm yanı sıra kongre ve spor turizmine de kapılarını açacak. Orman Bölge Müdürlüğü'nün satış kararı aldığı arazi de Karacasu için ikinci önemli adımımız olacak. Boş konuşmak değil, icraat yapmak önemlidir. Bunlarda bizim gururla yaptığımız icraatlardır."

  • bolulu21 Ocak 2016 . 16:56

   Bilal AKKOLOĞLU, beni yanlış anlamışsın ben de tabiiki yapılması taraftarıyım ama yapılan yatırım ile karacasu yun kalkınması çok dolaylı belki emlak değerleri artar. ama iş ve istihdam sağnacak lafı safsata gibi geliyor. Az ücretle çalıştırılır gariban. bunu demek istedim. Her yerde olduğu gibi. Gelir dağılımının eşit olması gerekir.
  • Misafir21 Ocak 2016 . 14:51

   Syn vekil,3-5 yaldızlı lafla Karacasu'nun kazanacağından bahsediyorsun,Karacasu hiçbir şey kazanmaz da,kazandığı da görülmemiştir,ancak malı götüren işi yırtar.orüsün 200 dönüm üzerindeki arazisi satıldı,karacasuya katkısı ne oldu???????Buradan da GAZELLEDE görüldüğü hizmet ehli insanların  önü açılacaktır.
  • Bilal AKKOLOĞLU21 Ocak 2016 . 11:20

   bolulu rumuzuyla yazan arkadaşım.Ne yani Karacasu gelişmesin mi? Köhne mi kalsın. Bunu mu istiyorsun. Birileri zengin olacak diyorsun. İhale değil mi bu.Sen girmek istedin de seni sokmadılar mı ihaleye.  Karacasu Termal suyuyla,Gölcüğüyle Türkiye'nin en güzel beldelerinden biri,25 yıldır Şu güzelim belde olduğu yerde sayıyor. Birileri şu beldeye bir yatırım yapsın da bırak zengin olsun.İşini adam gibi yaptıktan sonra... Ne yani Antalyadaki otellerde; Birisi sana Önünü ilikleyip,HOŞ GELDİNİZ, dediğinde çok mu kötü bir durum oluyor. Kodamanı da gelecek, vatandaşı da.Karacasunun  çehresi değişecek, zenginleşecek.  Ne yani köhne mi kalsın istiyorsun. Biz aslında bu zihniyeti çok iyi biliyoruz.
  • Bilal AKKOLOĞLU21 Ocak 2016 . 09:09

   Sayın Vekilim.Allah c.c kolaylık versin. Bizler chp zihniyetini çok iyi bilen insanlarız. Biz Karacasulular, bunu birebir yaşadık.Şunu bilin ki Sayın Vekilim, Karacasu ya çakılacak her bir çivi için  Karacasu sizinle beraber olacaktır.Sizden beklentimiz, kesinlikle vazgeçmek yok. Bu güzelim belde çok şeye değer.
  • bolulu21 Ocak 2016 . 08:56

   Bölge halkı da kapıda bekçilik ya da yerde paspas yapar önünü ilikleyip gelen kodamanlara "buyrun efendim" der ve işte sana iş bulduk daha ne istiyorsun? denilir... Zengin birisi alır muhtemelen daha da zengin olur. düzen bu
  • mehmet20 Ocak 2016 . 21:44

   bazı kimselerin uçacağı kesin
  • Boşver20 Ocak 2016 . 19:58

   Ne yatırım be!!!Bolu uçar artık:))))

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak