Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Buradan AKP'ye ekmek çıkmaz

Buradan AKP'ye ekmek çıkmaz
  20 Ocak 2016
  Buradan AKP'ye ekmek çıkmaz

         AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun'un  "CHP faşistçe yönetilen bir partidir” şeklinde ki açıklamalarına Yrd. Doç. Dr. Burak Cop cevap verdi. Cop yaptığı yazılı açıklama da, “Biz CHP'liler bazen birbirimizle rekabeti dışarıdan görülebilecek şekilde yapıyoruz, bu bizim hatamızdır, ama ne olursa olsun parti içi meselelerimizden AKP'ye ekmek çıkmaz. CHP'nin milletvekilleri de cikletten çıkmaz” dedi.
          Biz CHP'liler bazen birbirimizle rekabeti dışarıdan görülebilecek şekilde yapıyoruz, bu bizim hatamızdır, ama ne olursa olsun parti içi meselelerimizden AKP'ye ekmek çıkmaz
   
         AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun'un  "CHP faşistçe yönetilen bir partidir. CHP Genel Kurulu'nun tek adayla gerçekleşmesi ve Bolu'da 200 küsur delegeden sadece 68'inin il başkanını belirlemesi bunun ispatıdır. CHP'nin faşist genel başkanının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yüzde 52'lik helal oylarıyla Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sözlerini şiddetle ve nefretle kınıyorum" şeklinde ki açıklamalarına CHP Bolu 25. ve 26. Dönem Milletvekili Adayı İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burak Cop'tan cevap geldi.
   
        Cop'un açıklamasının tam metni şöyle;
        “AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'un partimiz ve genel başkanımız hakkındaki gereksiz açıklamaları yerel basında epey yer buldu. Ercoşkun partimizin kurultaya tek başkan adayıyla gidişini eleştirmiş, önseçim uygulamamıza kusur bulmuş, partimizin Bolu örgütünde yaşanan iç sorunları konu etmiş ve hızını alamayarak CHP'nin faşistçe yönetilen bir parti olduğunu söylemiş. 
          “TÜRKİYE'Yİ YÖNETEN HİTLER HAYRANI DİKTATÖR BOZUNTUSU ZİHNİYETE KARŞI TEK SES OLURUZ”
          Sayın Ercoşkun'a evvela şunu söylemek isterim. Biz CHP'liler bazen birbirimizle rekabeti dışarıdan görülebilecek şekilde yapıyoruz, bu bizim hatamızdır, ama ne olursa olsun parti içi meselelerimizden AKP'ye ekmek çıkmaz. Dışarıya verdiğimiz görüntü biraz da şeffaflığımızdan, açık sözlülüğümüzden ve Ercoşkun'un aşina olduğu siyasi kapıkulluğu müessesesinin bizde olmayışındandır. Ve kendi aramızda ne kadar görüş ayrılıklarımız olursa olsun İl Başkanımızla, Milletvekilimizle, eski İl ve Merkez İlçe Başkanlarımızla, Kadın Kolu Başkanımızla, eski ve yeni Gençlik Kolu Başkanlarımızla; Türkiye'yi yöneten Hitler hayranı diktatör bozuntusu zihniyete karşı tek ses oluruz. 
   
        “ERCOŞKUN'DAN HAFIZAMIZI TAZELEMESİNİ RİCA EDİYORUM”
   
        Şayet ben, Allah korusun bir AKP milletvekili olsaydım, herhangi bir partiyi, kongresini tek başkan adayıyla yapıyor diye eleştirmezdim. Ercoşkun'dan hafızamızı tazelemesini rica ediyorum. Bugüne kadar kaç AKP kongresinde birden fazla genel başkan adayı yarışmıştır? Bugüne kadar herhangi bir AKP kongresinde genel başkanın desteklemediği bir kimse anahtar listeyi delip MKYK'ya seçilebilmiş midir? CHP'de Baykal döneminde de Kılıçdaroğlu döneminde de her kurultayda birileri mutlaka genel başkanın anahtar listesini delip Parti Meclisi'ne seçilebildi. Son kurultayımızda bunu tam 23 arkadaşımız başardı. Bir önceki kurultayımızda Genel Başkanımızın karşısına çıkan aday 400'den fazla oy aldı, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde ise Sayın Kılıçdaroğlu tarafından kontenjandan aday gösterilip seçildi. 
   
         Bu tür şeyler bir AKP'linin ancak hayal dünyasını süsleyebilir. Siyasette bireylerin ve kurumların rakiplerinden öğreneceği şeyler elbette olabilir, ancak parti içi demokrasi konusunda AKP'den ders alma ihtiyacı hissetmiyoruz. 
   
  “KİMİN KAÇ OY ALDIĞINI AÇIKLAMAYA BİLE CESARET EDEMEDİZ”
   
         Bizim gibi Türkiye'nin pek çok ilinde hakim denetiminde önseçim yapma cesareti gösterememiş bir partinin milletvekili olan Sayın Ercoşkun'a son olarak şunu sormak isterim: 2011'de partinizin yaptığı teamül yoklamasına katılmadınız. Orada Mehmet Emin Güz birinci, Fehmi Küpçü üçüncü çıktı. Sıralama açıklandığında ise siz birinci, Küpçü ikinciydi. 2015'te yapılan yoklamada ise partiniz, 2011'in aksine, kimin kaç oy aldığını açıklamaya bile cesaret edemedi. Basına sızan haberlere göreyse Güz birinci oldu. Zatı aliniz ve Gerede Milletvekili arkadaşınız yoklamaya katılmadınız. Ancak aday sıralamasında ilk iki isim gene değişmedi, Güz ise üçüncü oldu. Hani nerede demokrasi? Nerede örgüt iradesi? 
   
        Sayın Ercoşkun, CHP'nin milletvekilleri cikletten çıkmaz. Bizim partinin farkı budur. 
   
        Parti içi demokrasiden bir gün inşallah sizin de nasiplenmenizi dilerim.”

  • Erdemli21 Ocak 2016 . 10:42

   Ya bunlar hala zihniyetlerini düzeltememişler memleketi nasıl idare ederler örnekler geçmişte görüldü hadsiz insandan beklenti olmaz ağzı olan konuşuyor derlerdi eskiler.
  • Robin Hood21 Ocak 2016 . 08:35

   Şu '' Siyasi Üslup '' konusunu bir türlü çözemediniz.
   Başkalarının fikrini pervasızca eleştirirken, kullandığınız dilinde bir saygınlığı olmalı. Hele Akademik bir kimliğiniz varsa DİL'e biraz daha dikkat etmeli, edebilmeli..!
   ANGAJE kurnazlığıdır bu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak