Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Osmanlı saray mutfağının eşsiz lezzetlerini hazırladılar

Osmanlı saray mutfağının eşsiz lezzetlerini hazırladılar
  26 Aralık 2013
  Osmanlı saray mutfağının eşsiz lezzetlerini hazırladılar

        Türk mutfağının doyumsuz tatlarını sofralara taşıyan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) öğrencileri, İstanbul pilavı ve Şehzade çorbasının da yer aldığı menüyle unutulmaya başlanan Osmanlı saray mutfağının eşsiz lezzetlerini hazırladılar.

        Yöresel Mutfaklar dersini başarıyla tamamladılar
        Mudurnu Keyvanlar Konağı'nda bu hafta Marmara Bölgesine has lezzetlerle Osmanlı saray mutfağının unutulmaya yüz tutan tatlarını hazırlayan öğrenciler, 7 bölgemize has sevilen lezzetleri sofralara taşıyarak Yöresel Mutfaklar dersini başarıyla tamamlamış oldular. AİBÜ Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği öğrencileri Sibel Yüksel, Hanife Kurt ve Sevim Çavdar, ustalıkla hazırladıkları Şehzade çorbası, Paçanga böreği, Mamzana salatası, Pideli köfte, İstanbul pilavı ve Kemalpaşa tatlısını Osmanlı şerbeti ve Susurluk ayranı eşliğinde davetlilere ikram ettiler.

         Yemeğin sonunda Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, AİBÜ Mudurnu Süreyya Astarcı MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Midilli ile Yöresel Mutfaklar dersi öğretim görevlisi Serkan Şengül'e teşekkür plaketleri verildi. Yüksel, yaptığı açıklamada, bu etkinliğin hem öğrencilerin eğitimi hem de ilçenin tanıtımı açısından çok faydalı olduğunu ifade ederek, katkılarından dolayı Doç. Dr. Mustafa Midilli ile Serkan Şengül'e teşekkür etti.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak