Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Sinan Ayhan kendi yazıp kendi mi oynuyor ?

Sinan Ayhan kendi yazıp kendi mi oynuyor ?
  26 Aralık 2013
  Sinan Ayhan kendi yazıp kendi mi oynuyor ?

        Kendi ifadeleri doğrultusunda 'üçüncü kez kaçırıldı' diye haber yaptığımız Sinan Ayhan'ın, ifadeleri doğrultusunda kanıtlar ortaya konulamadığı için, kendi kendine senaryolar yazıp, kendi kendine oynadığından şüphe duyulmaya başladı.
        İlk kez 11 Ağustos 2013 günü kaçırıldığı iddia edilen Sinan Ayhan, 13 Ağustos günü ortaya çıkmış ve kendisine 3 gün boyunca dayak atıldığını aç susuz bırakıldığını ve işkence gördüğünü belirtmişti. Hastanede yapılan muayene ve tetkiklerinde ise işkence ve dayakla ilgili herhangi bir bulguya rastlanmamıştı. Polis tarafından yapılan tüm incelemelerde de Sinan Ayhan'ın kaçırılması iddialarını doğrulayacak en ufak bir bulguya rastlanmamıştı.
     
         Yine dayak ve işkence bulgularına rastlanmadı      
         En son yine geçtiğimiz Pazar günü üçüncü kez kaçırıldığını iddia ederek basına beyanat veren Sinan Ayhan, yine kaçırılarak üç gün alıkonulduğunu, dayak yediğini ve işkence gördüğünü ifade etti. Ve yine yapılan sağlık muayenelerinde bu ifadelerini doğrulayacak bulgulara rastlanmadı. Polisin yaptığı geniş çaplı araştırma sonucunda da, Sinan Ayhan'ın kaçırıldığına dair en ufak bir ipucuna rastlanılmadı. 

        Sinan Ayhan kendi yazdığı senaryoyu kendi mi oynuyor?
        Sinan Ayhan'ın üçüncü kez kaçırıldım diyerek ortaya çıkmasının ardından, her seferinde vermiş olduğu ifadelerle örtüşecek ve destekleyecek kanıtların ortaya çıkmadığı görülüyor. Bu nedenle akıllara, kendisinin yazdığı senaryoyu yine kendisinin oynadığı ve dolayısıyla rol yaptığı ihtimali kuvvetlenerek, her geçen gün kendisine inananların sayısının azalmasına neden oluyor. 

         25.12.2013 tarihli haberimiz 

         Sinan Ayhan üçüncü kez kaçırıldı
         Pazar sabahı annesini ziyaret etmek amacıyla saat 10.30 evden ayrılan ve bir daha kedisinden haber alınamayan Sinan Ayhan, elleri bağlı şekilde polis tarafından bulundu. Üçüncü kez kaçırıldığını belirten Sinan Ayhan, "Beni camdan atacaklarken sesimi duyan vatandaşların sayesinde hayatım kurtuldu. Başıma gelen bu üç kaçırılma olayından dolayı eşimin ve çocuklarımın psikolojisi bozuldu. 3 kişi ellerimi bağlayıp ağzımı kağıt parçaları ile tıkadılar. Ölümün eşiğinden döndüm" diyerek gözyaşı döktü.
   
         Bolu'da üçüncü kez kaçırıldığını iddia eden ve ikinci kaçırılmasının ardından Bolu Valiliği'ne bir dilekçe vererek can güvenliği olmadığını belirtip koruma isteyen Sinan Ayhan, üçüncü kez kaçırılmasının ardından ailesiyle birlikte perişan olduklarını belirtti.
        Sinan Ayhan evinin yüz metre ilerisinde Borazanlar Mahallesi Mutluer Sokaktaki bir inşaatta elleri ve ayakları bağlı bir şekilde polis tarafından bulunduktan sonra 112 Sağlık ekipleriyle birlikte İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındı. Ayhan, buradaki sağlık kontrolünden geçtikten sonra polis ekipleri tarafından evine getirildi ve ailesiyle buluşması sağlandı.
       Üç kişi tarafından beyaz bir Şahin marka otomobille kaçırıldığını söyleyen Sinan Ayhan, başından geçenleri şöyle anlattı; "Pazar günü annemi ziyaret etmek için evimden çıktıktan yüz metre sonra üç kişi beni beyaz renkli bir Şahin marka araca bindirip ellerimi bağlayıp gözlerimi bir atkıyla kapattılar. Ağzımı da bağırmamam için kağıt parçalarıyla doldurdular. Yaklaşık 30 dakika boyunca adresi bilmemem için sokaklarda gezdirdiler ve ardında bir inşaata götürdüler. Burada sürekli dövüldüm. Açtığım davayı geri çekmemi istediler. Beni ve ailemi öldürmekle tehdit ettiler. Kaçırıldığım günden itibaren ne bir damla su içebildim, ne de bir yiyecek boğazımdan geçti. Ölümle burun buruna geldim. Hep aklımda eşim ve çocuklarım vardı. En sonunda inşaatın dördüncü katından beni aşağıya atıp öldürmek isterlerken, bir anda ağzımdaki kağıt parçalarının düşmesi sonucu imdat yardım edin diye bağırmayı başardım. İnşaatın karşısında bulunan apartmanda iki genç ile bir kadın beni görmüş ve duymuş olacaklar ki polise haber vermişler. Beni kaçırmak isteyenler panik içersinde beni elleri bağlı şekilde bırakıp kaçtılar. Bu olaydan 15 dakika sonra polis geldi. Ellerimdeki ipleri çakmakla yakıp kopardılar ve hastaneye kaldırıldım. Korkumdan sokağa çıkamaz oldum. Üç kez kaçırılmamam dolayısıyla paranoyak hale geldim. Adalete güveniyorum. Bu şahısların bir an önce bulunması istiyorum. Korku içersinde yaşamaktan bıktım. Bana yapılanlar o şahısların yanında kalmayacaktır" diyerek eşinin yanında gözyaşlarını tutamadı.
   
         15.08.2013 tarihli haberimiz
         Sinan Ayhan'ı dolandırıcılık şebekesi mi kaçırdı?
   
        Geçtiğimiz Pazar gecesi üç kişi tarafından kaçırılarak iki gün boyunca kendisine darp şiddet ve işkence uygulandığını belirten CHP Bolu Merkez İlçe Başkan Adayı Sinan Ayhan, kendisini bir dolandırıcılık şebekesinin kaçırdığını iddia ediyor.
       

        Geçtiğimiz pazar gecesi kaçırıldıktan sonra dün akşam saatllerinde yolun kenarına bırakılan Sinan Ayhan(52), İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi'nde tedavi gördükten sonra taburcu edildi. Sinan Ayhan polise verdiği ifadesinde, kendisini kaçırıp döverek işkence eden üç kişinin yüzlerini gördüğünde hepsini rahatlıkla teşhis edebileceğini belirtti. Kendisini iki gün boyunca ormanda bir evde alıkoyduklarını belirten Ayhan, gözleri bağlı olarak kaçırıldığı için, orman evinin nerede olduğunu bilemediğini söyledi. Bu kişilerin Ankara'dan gelmiş olabileceğini belirten Sinan Ayhan, bugüne kadar kimselere söyleyemediği bir dolandırıcılık şebekesinin tuzağına düştüğünü, değişik zamanlar içinde bu şebekeye yaklaşık 600 bin liranın üzerinde para kaptırdığını, bu parayı geri alabilmek için geçen hafta avukatı aracılığı ile bunlara dava açtığını belirterek, dolandırıcılık şebekesinin başı olduğunu iddia ettiği D.G. isimli bir bayanın adını verdi.

        Ayhan, kaçırılma sırasında gözlerinin bağlı olduğunu ve bu şekilde bir ormana götürüldüğünü belirterek; "Daha sonra bir inşaat alanına götürdüler. Çeşitli dayak ve işkenceye maruz kaldım. Vücuduma elektrik verdiler. Gözlerim bağlı olduğu için ancak ilk binerken gördüğüm iki kişinin eşkalini iyi hatırlıyorum. Olayın ertesi gününde eşim bana ulaşılamadığını ifade ederek kayıp başvurusunda bulunmuş. Ardından çıkan haberler sayesinde belki başka olayların önüne geçmiş olundu. Belki bana daha farklı muameleler de yapılabilirdi. Olayın basına yansımış olmasıyla büyük bir felaketten de dönmüş olabilirim. Bana sürekli kaba dayak atıldı. Özellikle kafama yumruklarla vuruldu. Bel kısmıma ve ayak kısmıma vurularak sopalarla dövüldüm. Tüm bunlar yapılırken gözüm kapalıydı. Gece saatlerinde yarım saat dolaştırıldıktan sonra tahmin ettiğime göre ormanlık bir alana götürüldüm. Burada işkenceye maruz kaldım. Sabaha karşı da inşaat alanı gibi bir yere götürdüler. Takip edilmemek için olsa gerek cep telefonumun sim kartını çıkartmışlar" dedi.
       

         Kendisini kaçırarak iki gün boyunca darp ederek işkence yapanların, bu bayanın başını çektiği bir dolandırıcılık şebekesinin elemanları olduğunu ifade eden Sinan Ayhan'ın ifadeleri doğrultusunda harekete geçen Bolu Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kısa bir sürede olayı çözmesi bekleniyor.


        13.08.2013 tarihli haberimiz
        Sinan Ayhan'a 3 gün boyunca işkence yapmışlar
   
         3 günden bu yana kayıp olan Cumhuriyet Halk Partisi eski Merkez İlçe Başkanlarından Sinan Ayhan'nın, 3 kişi tarafından kaçırıldığı ve bir orman evinde üç gün boyunca dövülüp, aç bırakılıp işkence yapıldıktan sonra bitik bir şekilde Kalıcı Konutlar Alt Geçidi mevkiinde yolun kenarına bırakıldığı belirtildi.

          Geçtiğimiz hafta Bolu Merkez İlçe Başkanlığı'na adaylığını açıklayan CHP'li Sinan Ayhan, 11 Ağustos Pazar gününden itibaren ortadan kayboldu. Üç gündür evine dönmeyen Ayhan'ın ailesi savcılığa giderek, hayatından endişe duyduklarını belirterek, kayıp başvurusunda bulundu. Sinan Ayhan'ın ortadan kaybolması basına yansıyınca herkes ayaklandı. Kamuoyunda herkes Sinan Ayhan'ın nerede olduğunu merak ederken akşam saatlerinde Sinan Ayhan evinin önünde görüldü. Eşi ve ablalarının karşıladığı Ayhan, "Açım, susuzum. Beni dövdüler" dedikten sonra yere yığıldı. Hemen ambulansla İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'ne kaldırılan Ayhan tedavi altına alındı. Başına darbe aldığı anlaşılan başkan adayının tomografi ve röntgeni çekildikten sonra müşehade altına alındı.

         Ayhan'ın ablaları konuştu !
   
         Hastane önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Sinan Ayhan'ın ablaları Nurşen Özaydın ve Nurten Kömürlü, kardeşlerinin sağlık durumunun iyi olduğunu söylediler. Kardeşinin darp edildiğini söyleyen Nurşen Özaydın, "Kendisi bugün akşam saatlerine doğru eve geldi. 'Açım, susuzum. Beni dövdüler' dedikten sonra yere yığıldı. Hemen hastaneye getirdik. Şu anda sağlık durumu iyi görünüyor. Başına darbe almış. Kim tarafından yapıldığını bilmiyoruz" diye konuştu.


         "Aç bıraktılar, işkence yaptılar, ellerime elektrik verdiler"

          Başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri bulunan Sinan Ayhan, Hastanede yakınlarına konuştu. Pazar akşamı saat 24.00 sıralarında Cumhuriyet Caddesi (Mudurnu Yolu) üzerindeki Huzurevi önünden üç kişi tarafından kaçırılarak ormanda bir eve götürüldüğünü beliten Sinan Ayhan; "Üç gün boyunca dayak attılar. Aç bıraktılar, sürekli kafama vurdular. Başım çok ağrıyor. Ellerime elektrik vererek işkence yaptılar" dedi.

         Polis üç kişiyi arıyor      

         Sinan Ayhan, kendisini kaçırıp üç gün boyunca alıkoydukları orman evinde dayak atan ve işkence yapan kişileri tanıdığını belirttikten sonra, beyin tomografisi çektirmeye götürülerek tedavisine başlandı. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen Sinan Ayhan, hastanede kontrol altına alınırken, polis ekipleri de CHP Merkez İlçe Başkan Adayı Sinan Ayhan'ın ifadesi doğrultusunda kendisini darp eden ve işkence yaptıkları iddia edilen üç kişiyi aramaya başladı.

         CHP'liler hastaneye akın etti

         Belediye Eski Belediye Başkanlarından Yüksel Ceylan başta olmak üzere, Sinan Ayhan'ın darp edilmiş halde bulunduğunu duyan CHP'liler hastaneye akın etti.           
   

  • KÖROĞLU30 Aralık 2013 . 12:18

   5 aydır kaçırıldımı kendi kendinimi kaçırttı koyunlarımı kapattı keçileri mi kaçırdı...lagaluga lagaluga iyi bir arabadır renault laguna...kim demiş ne ne demiş allah aşkına...köroğlu der ki benden selam söyleyin ona ...!
  • karacasulu28 Aralık 2013 . 13:05

   çıkıp adam gibi açıklada bilsin herkes kimse zan altında kalmasın! tek suçlu 3-4 kişisiniz siz.bi sülale oturup falcı falcı gezip böyle bişey nasıl yapar!ve siz hala daha bu işlerin peşindesiniz ama çıkıcak bütün pislikler ortaya pisliği pislikle temizlemeye çalışıyosunuz ama imkansız.ilahi adalet...
  • ...28 Aralık 2013 . 13:00

   aaa olur mu hırs basmıştı bunları kızını ayırmak için parayı bastıda bastı.kızını geri alsaydın seni ALEMDAR'lar boluda gezdirir miydi sen hangi akla hizmet bunu yapıyosun? açıkla herşeyi!!!
  • merkezli28 Aralık 2013 . 11:07

   Sinan ayhan bu 600 000 tl yi nerden buldun abicim kime kaptırdın nasıl kaptırdın hangi büyücüye ne karşılığında gittin büyücü istedi sen verdinmi yoksa seni kandırarak mı aldı abi 60 tl değilki adam yolda dilenciye 6 tl vermiyo cebinde ne bozuk varsa onu atıyor sen safmısın be abicim ya bunları bi açıklasan da herkes aydınlansa ve bu olay gündemi meşgul etmese daha fazla ( 600.000 tl yi büyücüye vermeyip , üçte biri 200,000 tl ye kızınla damadına bir ev alsan daha iyi değilmiydi) ağzı olan konuşuyo dedikodular dilleniyo bizde yazıyoz şu gerçekleri bi açıklada inanalım sana
  • bolubeyi27 Aralık 2013 . 23:39

   sayın ayhan ailesi emniyet bu olayı tüm detayları araştırmış.çözmüş.sonuç ortada bırakın artık.chp adına utanıyoruz
  • özgü basın27 Aralık 2013 . 22:41

   sinan bey ne hikmettir ki savcılıkta ilk kaçırılma davanızın takipsizlik kararı elinize ulaştıktan sonra 2. kez kaçırılmıssınız. ne hikmettirki hep takipsizlik kararlarından sonra kaçırılıyorsunuz.
  • sercan27 Aralık 2013 . 17:38

   hocalara ilçe ilçe gidip kızım kaçtı geri dönsün diye gidip sonra bu duyulmasın diye oyun oynamaya ne gerek var ki
  • hilal27 Aralık 2013 . 17:35

   gazetenizi doğru tarafsız yayınından dolayı kutlarım
  • musti27 Aralık 2013 . 17:35

   Evlat icin her sey yapılır, başına gelmeyenn bilemez, bu benim başıma gelmez dememek lazım su hayatta!bu adam popcu topcu degil ki gündem de kalmak isteyip,senaryo üretsin!demek ki yasamıs,Bolu kucuk yer insanlara laf lazım agzı olan konuşur!
  • ahmet taş27 Aralık 2013 . 12:01

   sinan bey ağlamayın ya itibar ağlayarak kazanılmaz rezil oldunuz şu 600 milyarı neden verdiniz bi acıklasanızda size inansa bolulular
  • Bilirkişi27 Aralık 2013 . 11:47

   Sinan bey bu kadar senaryoya cocuk olsa inanmaz . Size ve şuan ki değil geçmiş itibarınıza yakışmayan hareketler bunlar. Dik durur madem yaşıyosun ya bunları. ayrıca bu 600 neden verdin aydınlatsana bi bolu gündemini
  • karacasulu27 Aralık 2013 . 11:37

   her zaman neydim değil ne olucam diyeceksin.paran varsa var böbürlenmiceksin. çocukları rahat bırakmadınız. daha siz memleketide terk edersiniz kafanızı yormayın. sevgili basın bi röportajınızda bi sorun bakalım neden dolandırılmışlar.bikez olsun bu soruyu bir sorun bakalım! sonra çıkmışlar dolandırıldıkta dolandırıldık sizden zorla para alan yokki istemiş vermişsin. kızın gelecek demiş vermişsin. bi bardak soguk su içeceksin hayrıma diyip geçeceksin.bu kadar...
  • karacasulu27 Aralık 2013 . 11:34

   ee işte kızını çoluğunu çocuğunu boşamak için falcılara trilyon yedirirsen sevgili ayhan ailesi şimdide ortalıkta dolandırdılar diye gezersin.allah büyüktür.
  • ...27 Aralık 2013 . 08:57

   Nalan K. sonra sevgili kocası büyük erkek tehditçi külhanbeyi yapsanıza bunların haberlerini ne duruyosunuz?
  • ülgen26 Aralık 2013 . 21:40

   Walla kimseyi inandırmak zorunda değil benim dayım,reklam yapma gibi bir iste de zaten calısmıyor ki tanıyan tanıyor we yasadığı olayı bizler we ailesi biliyo!reklam icin yanlış haber yazılması da bize cok ters geliyo!bunu yapanlar insallah yakalanacak,adalete güweniyoruz,kimsenin yalan yanlıs yorum yapmasına gerek yok!herkes yasadıgını bilir!
  • ilkyaz alemdaroğlu26 Aralık 2013 . 20:09

   Yaşananlar apayrı yazılanlar apayrı.. Öncelikle anlamadan, dinlemeden SENARYO benzetmesini kimse yapamaz!! Böyle bir benzetme gerçekten çok çirkin gazetecilikte tarafsız olmak anlamak dinlemek gerekir ben bunu bu gazete de göremedim. Bende babam gibi babam hakkında yazılanları konuşulanları KINIYORUM!! Babamın (Sinan AYHAN'ın) kim olduğunu anlatmama gerek yok, benim babamın gündemde kalmaya ihtiyacı da YOK! Ben ve ailem sonuna kadar onun arkasındayız.. Kimseye de kendimizi ispatlamak zorunda değiliz! Bu olay er ya da geç sonuçlanacak, o zaman ne konuşulucak merak ediyorum.. Ve Bolu Emniyetinin de bu olay üstünde daha fazla durup ağırdan almadan bu işi bir an önce çözümlemesini bekliyorum...
  • KEMAL GÜLER26 Aralık 2013 . 19:45

   peki 3.kez kaçırılıyorsa bu adam bu devlet bu polis nerde ben sinan beyi şahsen tanırım madme böle başında bela var kim bunlar açıkla bolu insanlarının senin üzerinden şüpheleri kalksın sinan ayhan koskoca emineiyet teşkilatı 3.kez adam kaçırrılıyor ve kaçıranlar bulanımıyor kusra bakmada reklam kokan hareketler sanki bunalr kim bunlar arkadaş...?
  • ülkü taşkın26 Aralık 2013 . 18:25

   Diliyoruz ki; suçlu ve suçlular en kısa zamanda yakalanır ve bolu halkı senaryo mu değil mi anlamış olur ? Biz yakınları olarak daha olayın şokundan çıkamamışken bu tür "SENARYO" benzetmelerine anlam veremiyor, daha çok üzülüyor ve tarafsız gazetecilik anlayışına yakıştıramıyoruz !! Adli süreç devam ettiği için buradan bir açıklama yapmak bana düşmez. Türk adaletine güveniyoruz ! O zaman yapacağınız haberleri de merak ediyoruz. Saygılar !!!
  • Sinan Ayhan26 Aralık 2013 . 18:21

   23-24 Aralık günleri Borazanlar civarında şüpheli beyaz şahin bir aracı gören kişileri duyarlılığa ve insanlık adına bilgi vermeye davet ediyorum.
  • Sinan Ayhan26 Aralık 2013 . 18:14

   Bağırmam sonucunda panikleyen iki kişi beni içeri sokarak dövmüşler ve kaçmışlardır. Bir süre sonra iki polisin gelmesiyle kurtarıldım. Özellikle polisi arayıp duyarlılık gosteren, yaşamımı sağlayan kişiye teşekkürlerimi belirteyim.
  • Sinan Ayhan26 Aralık 2013 . 18:14

   3)Salı gecesi aldıkları talimatla beni inşaatın 4. katından atmaya çalışırken ağzımı ve yüzümü kapatan kaşkol çözüldü. Ağzımı ilk gün kağıt parçasıyla, ikinci gün köpük parça ile doldurdukları nesneyi diliminde yardımıyla çıkarttım  ve bağırdım. ''İmdat yardım edin polis çağırın'' gibi bağırırken camdan beni atmaya çalıştılar, tekmelediler, vurdular. Plastik doğramadan bağlı ellerimle tutunarak aşağıya düşmemi engellemeye çalıştım. Çarprazda bulunan apartmandan bir bayan, imdat diye bağırmamı duyarak polise telefon açmış ve yönlendirmiş. Benim dayakla camdan atılmak istendiğimi duyan iki genç ise olanı biteni görmüşlerdir.Devamı vardır...
  • Sinan Ayhan26 Aralık 2013 . 18:12

   Ciddi, güvenilir, itibar gören Bolunun Sesi gazetesine araştırmadan yazdıkları için kınıyorum ve bazı yanlışlıkları düzeltmek istiyorum.Öncelikle başlık incelenmeden, konuşulmadan yoruma dayalı olarak yansıtılmıştır.

   1)63 saat değil 39 saat yazılmalı.

   2)Ayaklarım yazıldığı gibi bağlanmadı.Devamı vardır...
  • zorro26 Aralık 2013 . 17:56

   Buadam kendi yazdığı senaryoları kendi oynuyor. amerikan filmlerine kendini fazla kaptırmış belli.
  • ceren26 Aralık 2013 . 17:43

   BENDE KİM OLDUĞUNU BİLMİYORUMKİ SANIRIM ÇOK GÜNDEMDE KALMAK İSTİYOR
  • ali26 Aralık 2013 . 16:41

   Bu kişi kimdir? Ne iş yapar? Niçin bu kadar gündemde kalmak istiyor?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak