“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Fatma Girik ve Cüneyt Arkın festivalde ilgi odağı oldu

Fatma Girik ve Cüneyt Arkın festivalde ilgi odağı oldu
  27 Ekim 2013
  Fatma Girik ve Cüneyt Arkın festivalde ilgi odağı olduFatma Girik ve Cüneyt Arkın festivalde ilgi odağı olduFatma Girik ve Cüneyt Arkın festivalde ilgi odağı oldu

        1968 yılında çekilen "Köroğlu" filminin gösterimi için Bolu'ya gelen Fatma Girik ve Cüneyt Arkın Bolu halkından yoğun bir ilgi gördü. Bolu'ya ilk kez geldiğini söyleyen Fatma Girik "Bu kadar sevildiğimizi bilmiyordum" dedi.

        Türk sinemasının unutulmaz ikilisi Fatma Girik ve Cüneyt Arkın Uluslararası Köroğlu festivali kapsamında geldikleri Bolu'da büyük bir ilgi gördüler. Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde gösterilen  "Köroğlu"  filmi öncesinde Boluluları selamlayan Fatma Girik Bolu'ya ilk kez geldiğini söyleyerek gördüğü ilgiden büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi. Cüneyt Arkın ise 45 yıl önce çekilen "Köroğlu" filminin halen gündemde olmasını çok önemsediğini vurgulayarak; "Bu filme Bolu halkının gösterdiği ilgi çok önemlidir. Bolu halkını kutluyorum" dedi. Takdim sırasında Bolu belediye başkanı Alaaddin  Yılmaz'ın "İnsan, Fatma hanımın yakınında olunca yemyeşil gözlerinin ne kadar masmavi olduğunu bir kez daha görüyor " şeklindeki esprisine gülerek yanıt veren Cüneyt Arkın " Ben Fatma Girik'le oynadığımda onun masmavi gözlerine bakarak söyleyeceğim lafları unutuyordum" biçiminde konuştu. Daha sonra Girik ve Arkın halkı selamlayarak Necip Fazıl Kültür Merkezine gitti ve 45 yıl önce çekilen Köroğlu filmini halkla beraber seyrettiler. 
   
         45 yıl önce çekilen efsane film
   
         1968 yılında çekilen Köroğlu tarih ve macera tarzı Türk filmdir. Senaryosunu Ayşe Şasa 'nın yazdığı bu kara komedi tarzındaki filmi Atıf Yılmaz yönetmiş, başrollerinde ise Cüneyt Arkın ve Fatma Girik oynamıştır Görüntülerini Gani Turanlı'nın çektiği filmin müzikleri Yücel Paşmakçı'e aittir.
   

  • Fâni 20 Ocak 2021 . 12:47

   Engüzel en kaliteli filmlerden birisi.Sonsuz teşekkür emeği geçen herkese
  • hayra-tire-safran-ine-gel27 Ekim 2013 . 18:48

   nayır nolamaz,cüneyt abim gelmiş.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak