Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

40 yıllık dostuna veda etti

40 yıllık dostuna veda etti
  24 Haziran 2013
  40 yıllık dostuna veda etti
        Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Yeniçağa İlçesine giden Vali İbrahim Özçimen 40 yıl alkol kullandıktan sonra bırakma kararı alan Mehmet Keçeci isimli vatandaş ile bir araya gelerek sohbet etti. Vali Özçimen Mehmet Keçeci'nin alkolü bırakmasına destek veren Polis memuru Sami Kalın'a da teşekkür etti.
        Yeniçağa İlçesi'nde yaşan Mehmet Keçeci, 40 yıl kullandığı alkol yüzünden bir gece hırsızlık mağduru olunca o gece alkolü bırakma kararı alarak, alkol bağımlılığından kurtulmak için polisten yardım istedi. Evinde tedavi süresince her gün polis gözetiminde ilaç kullandı.
       1971 yılında alkol tüketmeye başladığını ve 40 yıl içerek 2011 yılında bıraktığını belirten Mehmet Keçeci, "Bir gece yine alkol alıp sızdığımda cebimdeki paramı hırsızlar çaldı. Aldıklarını görüyordum ama alkolün etkisi ile ayakta duramıyor, müdahale edemiyordum. Daha sonra kendime gelince Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldum. Polis memurlarından alkolü bırakmak için yardım istedim.   Bolu Ruh Sağlığı  ve Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüm. 2 aylık tedaviye başladım. Her gün  polis memuru Sami Kalın'ın  gözetiminde ilaç kullandım. Tedavim esnasında polis memuru Sami Kalın'ın çok yardımını gördüm. Bırakmama vesile olan herkese çok çok teşekkür ederim. Şimdi kullanmıyorum, çok rahatım ve ailem ile birlikte çok mutluyum." dedi.
        Alkolü bırakan Mehmet Keçeci'yi tebrik eden Vali Özçimen, Keçeci'nin alkol bırakmasında destek olan Polis Memuru Sami Kalın'a da övgü dolu sözlerde bulundu.
         Milleti oluşturan her bireyin çok önemli olduğunu belirten Vali İbrahim Özçimen, "Sosyal devlet anlayışı içinde düşen bir insanın elinden tutup ayağa kalkmasına yardımcı olmak ve ona sahip çıkmak çok önemli. Düşen bir insanımızla yakından ilgilenip tekrar topluma kazandırabiliyorsak ne mutlu bize. Bu anlamda polis memuru arkadaşımızı, İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi personelini kutluyorum" dedi.
  • dost değil24 Haziran 2013 . 20:24

   başlık 40 yıllık düşmanından kurtuldu olmalıydı. öyle bir başlık yazmışsınız ki insanı özendiriyor. hiç olmazsa başlığa (!) ekleyinde

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak