Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Bolu Kökezi İçmişler Facebook Grubu'ndan resim sergisi

Bolu Kökezi İçmişler Facebook Grubu'ndan resim sergisi
  14 Haziran 2013
  Bolu Kökezi İçmişler Facebook Grubu'ndan resim sergisiBolu Kökezi İçmişler Facebook Grubu'ndan resim sergisiBolu Kökezi İçmişler Facebook Grubu'ndan resim sergisi
      Ülke genelindeki Boluluları buluşturmayı amaçlayarak iki sene önce kurulan Bolu Kökezi İçmişler Facebook Grubu tarafından İl Kültür Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisi'nde resim ve fotoğraf sergisi açıldı. Sergide Mithat Hitit, Neşe İleri, Cemal Güney, Gülşen Okutanoğlu, Şeyda Akfidan, Murat Hitit, Emine Çelikcan ve Semra Bayseç Özyuvalı'nın hazırladığı resim ve fotoğraflar sergilendi.
        Çok sayıda davetlinin katıldığı resim ve fotoğraf sergisinin açılışında bir konuşma yapan grubun üyelerinden Yener Bandakçıoğlu, "Ben internet kullanmasını ve facebook kullanmasını bilmem. Bu tür işlerimi oğlum Cumhur yapar. Şayet, internet üzerinden ve face üzerinden bir hata yaptıysam sizlerden özür dilerim. Beni bu grubu üye yaptıkları için çok teşekkür ederim. Bu olay bir Bolu sevdasıdır. Bolu Kökezi İçmişler Facebook Grubu Türkiye'nin dört bir tarafından ilgi görüyor. Kuruluş aşamasında emeği geçen Neşe İleri ile Füsun Yalçın'a teşekkür ederim" dedi. CHP Bolu İl Başkanı Fügen Kara, Kadın Kolları Başkanı Zühal Işın, CHP Bolu Belediye Başkan aday adayı Mehtap Mısırlıoğlu ve Cahit Çıngı'nın da katıldı sergiye Bolu'nun renkli simaları katıldı.
        İki yıl önce kurulan Bolu Kökezi İçmişler Facebook Grubu'nun kurucularından ve aynı zamanda Çanakkale'de Noteri olan Bolulu Neşe İleri, sergi açılışından önce yaptığı konuşmada, katılımcılara teşekkür ederek, "Yaklaşık iki yıl önce gurbette sıla hasreti içinde yaşayan Bolu'nun buz gibi Kökezi'ni içip de bir daha iflah olmayan bir avuç kişi tarafından paylaşım ve iletişim amacıyla kurulan grup, anıların, unutulmayanların, fotoğrafların paylaşımları ile giderek çoğaldı ve yaklaşık Bin 500 üyeye ulaştı. Bu gün gurbetle sıla arasında köprü oluşturan grupta Bolu'da iz bırakan insanlar, mahalleler, sokaklar, anılar, yakın tarih kadar, uzak tarih de yazılar, belgeler ve fotoğraflar la paylaşılıyor ve büyük bir ilgi görüyor. Grubumuzun en büyük amacı da bu önemli, büyük emekler ve ruh katılarak üretilen yazıların sanal alemde kaybolmaması ve kitap haline getirilerek Bolumuza kalıcı bir eser olarak sunma arzusu" dedi.
  • Neşe İleri18 Haziran 2013 . 11:06

   Sergimize ve Bolu Kökezi İçmişler facebook grubumuza  göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için şahsım ve grubum adına çok teşekkür ediyorum.Basının ve memletketimizin ilgisi ve desteği devam ettiği sürece kalıcı olacağımıza, giderek güçleneceğimize ve Bolumuza eserler sunmaya devam edeceğimize inancımız tamdır.
   Saygılarımla

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak