Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Sarımsak kalp hastalıklarından ve kanserden korur

Sarımsak kalp hastalıklarından ve kanserden korur
  20 Nisan 2013
  Sarımsak kalp hastalıklarından ve kanserden korurSarımsak kalp hastalıklarından ve kanserden korur

        Liverpool John Moores Üniversitesi'nden Prof. Dr. Khalid Rahman, sarımsağın kalp, kanser ve yaşlılıkla ortaya çıkan hastalıkları önlediğini, ayrıca çok güçlü bir antioksidan olduğunu söyledi.
        Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen bir konferansta "Sarımsak ve Kardiyovasküler Hastalık İlişkisi" ele alındı. BAÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen konferansa, Liverpool John Moores Üniversitesi'nden Prof. Dr. Khalid Rahman konuşmacı olarak katıldı. Rahman, "Sarımsak ve Kardiyovasküler Hastalık, Mitolojinin Arkasındaki Gerçek" konusunu ele aldı. Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'ndaki konferansa dekanlar ve müdürlerin yanı sıra çok sayıda öğretim elemanı ile öğrenci katıldı.
        Prof. Dr. Khalid Rahman, sarımsağın kardiyovasküler hastalıklar, kanser ve yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan rahatsızlıkları önlediğini, ayrıca güçlü antioksidan özelliklere sahip olduğunu belirtti. Rahman, gerçekleştirdiği sunumdaki verileri, kardiyovasküler hastalıkları önlemede bekletilmiş sarımsak ekstraktının (AGE) rolünü araştıran, 'Nutrasötiks Araştırma Grubu'nun (Nutraceuticals Research Group) elde ettiği bilimsel verilere dayandırdı. Konferans büyük bir dikkatle takip edildi. 
       

  • Farmakolog Hekim20 Nisan 2013 . 16:29

   Peki tamam da Sarımsak tüketiminde ölçüden neden bahsedilmiyor sn prof Halit Rahman hocanın asıl uzmanlık alanı acaba Farmakoloji mi yoksa başka bir branş doktoru mu kalple ilgili açıtlamada bulunduğuna göre bu hoca galiba ya kardiyalog ya da Kvc uzmanı. Böyle bir açıklamada bulunmak için mutlaka tüketim miktarından da bahsedilmesi gerekmekte ve bunu da bir Farmakolog açıklaması gerekmektedir. aksi durumda bu ve benzeri yiyecekleri bilinçsizce ve ölçüsüzce kullanırsak bu defa Karaciğerimize saldırmış oluruz. sn hoca tamam esmer sakallı da birisi ama sanki açıklamada ciddi eksiklikler var gibi geldi bana.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak