Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

BSM, İznik Fotoğraflarını Sergiliyor

BSM, İznik Fotoğraflarını Sergiliyor
  31 Mart 2013
  BSM, İznik Fotoğraflarını SergiliyorBSM, İznik Fotoğraflarını Sergiliyor

        BSM-Fotoğraf Atölyesi, dönem sonu sergisi 03 Nisan 2013 tarihinde açılıyor. 5. Dönem çalışmalarını Şubat ve Mart aylarında yapan, Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi-Fotoğraf Atölyesi üyeleri, "İznik'ten Kalanlar" adını verdikleri sergiyle, derledikleri gezi fotoğraflarını BSM'de sergileyecek..

      BSM Fotoğraf Atölyesi üyelerinin, 7 hafta süreyle yaptığı 5. Dönem atölye çalışmalarında, fotoğraf sanatındaki değişik konu ve teknikler uygulamalı ve teorik olarak öğretilerek, stüdyo ve dış mekan uygulamaları yapıldı. Bu çalışmalarda sırasıyla; fotoğraf temel bilgisi, fotoğrafın tarihi gelişimi ve fotoğraf sanatı akımları, makine ve ekipmanları, görüntü oluşumu, film ve sensör yapıları, Işık bilgisi, objektifler, stüdyo ve portre cekimleri, kompozisyon ve estetik, dijital fotograf temel bilgisi, laboratuar ve baskı teknikleri konularında bilgiler verildi ve uygulamalar yapıldı.

     Ayrıca Grup üyeleri Mart ayı içerisinde, Fotoğraf öğretim Üyesi ihsan AYITKAN yönetiminde 60 kişilik bir grupla "İznik"e de bir fotoğraf gezisi düzenleyerek, teorik derslerde öğrendikleri bilgileri uygulama olanağı buldular. "İznik'ten Kalanlar" adlı sergide yer alan fotoğraflar da bu gezide çekilen fotoğraflardan oluşmaktadır.

     Sergi açılışı, 03 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 17.30'da, Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi, sergi salonunda gerçekleşecektir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak