“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Uçar'dan, tarihi çeşmelerimizi aratmayacak güzellikte bir çeşme

Uçar'dan, tarihi çeşmelerimizi aratmayacak güzellikte bir çeşme
  5 Mart 2013
  Uçar'dan, tarihi çeşmelerimizi aratmayacak güzellikte bir çeşmeUçar'dan, tarihi çeşmelerimizi aratmayacak güzellikte bir çeşmeUçar'dan, tarihi çeşmelerimizi aratmayacak güzellikte bir çeşmeUçar'dan, tarihi çeşmelerimizi aratmayacak güzellikte bir çeşme

       İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, İstanbul'daki Bolulu Tekstilci Hayırsever İşadamı Orhan Uçar tarafından, Annesi Fikriye Uçar adına tamamen doğal taştan, el emeği ile yapılan, çatısı kurşun kaplama mevlevi eteği figürlü çeşme, İzzet Baysal Anma Programı sırasında kurdele kesilerek hizmete açıldı. 
       İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Orhan Uçar'a bu güzel süpriz için teşekkür ederek çiçek takdim ederken yaptığı konuşmada; "Orhan Bey annesinin adına yaptırdığı bu çeşmeden daha önce bana söz etmişti. Dün gece saat 24.00'da bu çeşmeyi bitirmek için dondurucu soğukta çalışmaya devam eden Mimar Semih Bey'i gördüm çok duygulandım. Bu kadar güzel bir eser ortaya çıkardığı için Semin Bey'e de teşekkür ediyorum" dedi. 

       Ahmet Baysal'ın ardından İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.  Dr. Hayri Coşkun'da Orhan Uçar'a teşekkür etti.

       Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'da Uçar'a teşekkür ederek, Orhan Uçar'ın Şehrin değişik yerlerine böyle güzel çeşmeler yapacağına dair kendisinden söz aldığını belirtti.       

         İzzet Baysal'ın eserlerinin yanında bizimki küçük bir damla    

         İzzet Baysal'ın Anıt Mezarı ile Tıp Fakültesi Morfoloji binası arasına yapılan Fikriye Uçar Çeşmesi'nin açılışında kısa bir konuşma yapan İşadamı Orhan Uçar;   
        "İzzet Babamız'ın aramızdan ayrılışının 13'üncü yıldönümünde kendisini rahmetle ve şükranla anıyorum. İzzet Baba'nın yaptığı eserlerin yanında, bizim yaptığımız bu çeşme, ancak gölde bir damla kadardır. Bu çeşmenin mimarisinden bitimine kadar yoğun emeği geçen, çeşme vesilesi kendisini tanımaktan dolayı çok büyük mutluluk duyduğum, çok saygıdeğer Mimar Kardeşim Semih Dimicioğlu'na burada teşekkür ediyorum. Kendisinden Allah razı olsun diyorum" dedi.

                  

  • Yonca7 Mart 2013 . 23:28

   Ruhu şad olsun İzzet Babamız, Bolumuz'un en hayırsever insanı olarak kalbimize kazındı. Kurduğu vakfın mütevelli heyeti üyelerinden Orhan Uçar hayırsever ruha sahip biri olarak böylesine güzel bir çeşmeyi Bolumuz'a kazandırmış. Çeşme; başına gelenlerin ruhunun da, yüreğinin de ferahlayacağı anlamlı görselliğie sahip. Mimarı Semih Dimicioğlu'nu kutluyorum. Bolu'da yapılması beklenen çeşmeler için, darısı diğer hayırsever mütevelli heyeti üyelerinin başına diyelim.
  • yamanca6 Mart 2013 . 09:24

   emeği geçen herkese teşekkür. osmanlı figürleri taşıyor. tarihi bir çeşme olmuş. tabaklar hamamının karşısına da daha büyüğü yakışır. saygılarımla.
  • Cesmeci belediye5 Mart 2013 . 21:54

   Belediye baskani bu guzel cesmelerden yapimini o kadar terbiyesiz cumleler kullanidigi semih bey den mi isteyecek
  • nejdet uçak5 Mart 2013 . 16:34

   BORAZANLAR VE BAHCELİEVLERDEKİ KÖKEZ ÇEŞMELERİ PLASTİK HORTUMLARLA HİZMET VERİYOR.TEŞEKÜRLER BELEDİYE BAŞKANINA.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak