Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Sağlık Otelciliği Müdürlüğü kuruldu

Sağlık Otelciliği Müdürlüğü kuruldu
  21 Şubat 2013
  Sağlık Otelciliği Müdürlüğü kuruldu

        Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Abdullah Danışman, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürlüğünün kurulduğunu söyledi.
        Danışman, yaptığı yazılı açıklamada, kurulan bu yeni birimle birlikte tüm hastaların ve hasta yakınlarının güler yüzlü, verimli, etkin hizmet almaları ve tüm fiziksel koşulların iyileştirilmesine yönelik olduğunu ve hastane personellerinin otelcilik hizmetleri eğitimleri almaya başladığını belirtti.
       Eğitimler konusunda kendilerine AİBÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve AİBÜ Sosyal Tesis Sorumlusu Öğrt. Gör. Uğur Sezgin'in yardımcı olduğunu ve seminerde Kat Hizmetleri Bölümünün Sorumluluğu, Departmanın Hiyerarşik Yapısı, Personelin Genel Özellikleri, İletişim, İletişim Araçları, Odaların Özellikleri, Yatak Yapım Malzemeleri, Yatak Yapımında Kullanılan Araçların Özellikleri, Yatak Yapma, Çöp Toplama, Temizlik Araç ve Gereçleri, Temizlik Maddeleri, Çeşitli Yüzeylerin Temizliği konularına değindiğini söyledi.
        Konuşmacı Sezgin temizlik personellerine iletişim araçlarını, yatak yapım malzemelerini, yatak yapımında ve temizlikte kullanılan araç ve gereçleri, temizlik maddelerini tanıttı. Yatak yapma, çöp toplama, çeşitli yüzeylerin temizliğini uygulamalı olarak anlattı. Personel tarafından sorulan soruları örnek vererek açıkladı.
        Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Abdullah Danışman, personelin eğitimi ve motivasyonu için seminerlerin önemli olduğunu bu tür seminerlerin devam edeceğini söyledi. Öğrt. Gör. Uğur Sezgin, seminerde değinilen konuların personel için çok yararlı olduğunu, personelin öğrendikleri bilgileri her zaman uygulamaları gerektiğini dile getirdi.
         Danışman tarafından Sezgin'e teşekkür belgesi verildi.

  • SELİME21 Şubat 2013 . 11:08

   Merkez devlet hastanesinde 10 gün süre ile yakınımın yanında refakatçı olarak kaldım. Doktorlarımızın hemşirelerimizin,hastabakıcıların ilgi ve alakaları çok güzeldi. ancak temizlik olayı çok kötü.hastanenin yatan bölümünde koridorlarda çok kötü bir koku vardı.odalarda bulunan tuvaletlerdede yoğun bir koku var.tuvaletlerde bulunan çöp kutuları çok küçük çöpler ancak gece toplanıyor. birde odalara yapılan paspaslar gece yarısı yapılıyor.hasta tam uykuya yatacak temizliğe geliniyor. paspas bir kere yıkanıyor tüm oda aynı pasp asla yıkanmadan birkere siliniyor.bu temizlik benim içime sinmiyor açıkçası. hastanelerde enfeksiyon kapma riski çok fazla olduğundan temizliğe daha dikkat edilmesi gerektiğine inanıyorum.
  • Ahmet Kankal21 Şubat 2013 . 09:50

   İnsan merkezli hizmet ve yatırımlar için emeği geçenleri tebrik ediyor, ilk günkü heyecan ve azimlerinin çalıştıkları sürece devam etmesini diliyorum. Kımetli arkadaşım Uğur Sezgin ile gurur duyuyorum, saygılarımla.
  • Helal olsun sizlere21 Şubat 2013 . 08:56

   Helal olsun yeni hastane başkehimliğine. Ne güzel işlerle uğraşıyorlar. Eskiden olsa nerede? İşleri güçleri torpilli hasta peşinden koşmaktı. Nezle olan milletvekilini özel odalarda yatırmayı becerirlerdi sadece. İnsana hizmet nasıl yapılırmış öğrensinler.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak