Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Ercoşkun doğalgaz sorununun peşini bırakmıyor

Ercoşkun doğalgaz sorununun peşini bırakmıyor
  16 Ocak 2013
  Ercoşkun doğalgaz sorununun peşini bırakmıyor

        Enerji Bakanı Taner Yıldız ile görüştükten sonra şimdi de Bakan Yardımcısı Murat Mercan ve Bakanlık yetkilileri ile bir araya gelen AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu'da yaşanan doğalgaz sorununun peşini bırakmıyor.

        Bakanlık yetkilileri ile Bolu Heyeti olarak görüştüklerini belirten Ercoşkun; "İhale sürecinin hızlandırılmasını bir kere daha istedik. Bolu Belediyesi tarafından yapılan alt yapı çalışmalarıyla birlikte doğalgaz hat döşenmesi çalışmasının da yürütülmesi ve ondan sonra da Bolu'da yapılacak olan üst yapı çalışmalarının Bolu için önemini aktardık" dedi.

       Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 18.04.2012 tarih ve 3783-3 sayılı Kararı uyarınca, Bilecik, Bozüyük, Bolu, Söğüt, Pazaryeri, İnönü, Osmaneli, Vezirhan, Bayırköy ve Gölpazarı şehirlerinden oluşan dağıtım bölgesi için, "Bilecik-Bolu Doğal Gaz Dağıtım Lisansı" ihalesinin yapılmamasından dolayı ilimizde yaşanan sorunun çözümü için AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun yoğun mesai harcıyor.
        Mahkeme kararının ardından ilimizde yeni hat döşenememesi ve buna bağlı olarak da konutlara yeni abonelikler verilememesinden dolayı yaşanan mağduriyetleri önlemek için geçtiğimiz günlerde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Hasan Köktaş ile görüşen Ercoşkun, bu sefer de beraberindeki Bolu Heyeti ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından bir heyetle toplantı yaptı.
       Bakanlık Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya; Bakan Yardımcısı Murat Mercan'ın yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sefa Sadık Aytekin, Doğalgaz Piyasası Dairesi Başkanı İsmail Karahan, BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Tan ve BOTAŞ Bölge Müdür Yardımcısı Adem Küsmüş yer aldı.
       Bolu Heyeti ise AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Vali İbrahim Özçimen, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın'dan oluştu.
        

       Mahkeme kararı sebebiyle Bolu'da yeni doğalgaz hattı döşenemiyor. Yeni hat döşenebilmesi için, yeniden ihale yapılması gerekiyor.
        Yapılan toplantı sonrası açıklamada bulunan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun; Bakan Yardımcısı Mercan ve Bakanlık Yetkililerine, yeni hatların döşenebilmesi için yapılması gereken ihalenin EPDK tarafından askıda bekletilmesi nedeniyle Bolu'da bir sıkışma yaşandığını ifade ettiklerini söyledi.
       Bolu Belediyesi tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları ile yeni doğalgaz döşenmesi çalışmalarının eş zamanlı yürütülmesinin Bolu için taşıdığı önemi Bakanlık yetkililerine aktardıklarını belirten Ercoşkun; "Mahkeme kararı sebebiyle Bolu'da yeni doğalgaz hattı döşenemiyor. Mevcut hatlar üzerinden abonelikler yapılmasına karşılık, yeni hat döşenmesi mahkeme kararıyla iptal edildiği için yapılamıyor. Dolayısıyla yeni hat döşenebilmesi için, yeniden ihale yapılması gerekiyor.

       Bir kere daha ihale sürecinin hızlandırılmasını istedik
       Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK ) tarafından yeni ihale çalışması sürerken, süreç ile ilgili Bakan Yardımcımız Sayın Murat Mercan ve Bakanlık Heyeti ile Bolu Heyeti olarak bir araya geldik. Doğalgaz süreci ile ilgili çözüm yollarını konuştuk. Bilgilendirme yapıldı ve bundan sonra izlenecek yol hakkında görüş alışverişinde bulunduk. İhale sürecinin hızlandırılmasını bir kere daha istedik. Bolu Belediyesi tarafından yapılan alt yapı çalışmalarıyla birlikte doğalgaz hat döşenmesi çalışmasının da yürütülmesi ve ondan sonra da Bolu'da yapılacak olan üst yapı çalışmalarının Bolu için önemini aktardık. Bilindiği üzere; Bolu'da alt yapı çalışmaları sürüyor ve yeni doğalgaz hatları da bu süreçte döşenmeye başlarsa Bolu rahatlayacak. Yetkililere, Bolu'da üst yapı çalışması için yapılacak asfalt çalışmalarının, doğalgaz hatları için yeniden kazılmaması gerektiğini ifade ettik. Sayın Bakan Yardımcımız ve Heyette bulunan yetkililerden bu konuda ricada bulunduk" şeklinde konuştu.

  • kendi kendine11 Ocak 2014 . 01:41

   biz belediyenin yaptıklarını her zaman takdir ettik ama tek kabahatimiz sümer mahallesi vatandaşı olmamızmı
  • erhan türkyılmaz18 Ağustos 2013 . 23:11

   sümer mahallesi ni unuttuk galiba
  • Malkoçoğlu17 Ocak 2013 . 11:46

   Ne yani sorunlarla ilgilenilmeyeceğini mi söylesin. Sadece kulağımızın okşandığı kanaatindeyim.
  • Boşver16 Ocak 2013 . 20:48

   Belediyenin yaptıklarını da bir sorgulasanız, masaya yatırsanız. Yemiyor değil mi?
  • hacı16 Ocak 2013 . 16:10

   bu işler danışıklı döğüş bırakın bu işleri sayın vekilim bir yıl oldu  doğalgaz çalışması  yok. yok yeniden ihaleye çıkıldı, yok çıkılacak, yok ipta edildi bunların hiçbiri inandırıcı gelmiyor artık.Büyük patronlar canları isterse çalışıyor canları istemezse bir talimatla işler kalıyor bu kadar basit

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak