Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Tütün Kontrollerinde 2 işletme ve 1 şahsa ceza yazıldı

Tütün Kontrollerinde 2 işletme ve 1 şahsa ceza yazıldı
  16 Ocak 2013
  Tütün Kontrollerinde 2 işletme ve 1 şahsa ceza yazıldı

        İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Ahmet Hamdi Dudak ve İl Tütün Kontrol Koordinatörü Neşet Yaşlı başkanlığında yapılan kontrollerde, 12 iş yeri denetimi daha gerçekleştirildi. 

        2 işletme ve 1 adet şahsa 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun İhlali yaptıklarından cezai işlem uygulandı.

       Tütün kontrollerinin belirli aralıklarla, düzenli olarak yapılan denetimlerin de aynı hassasiyetle devam edeceği belirtildi. 

   

  • Bolulu17 Ocak 2013 . 07:21

   Sayın yetkililer gücünüz garibana yetiyor.Cume ve cumartesi akşamları alkol alan yerlere gidin fosur fosur sigara içiliyor.işlem yapsanıza.Boluda yayın yapan dergilerde haber yapılıyor vatandaşın elinde sigara bu arkadaşlar hiç mi yerel gazete okumazlar.Gittiği işyerinde ben müdürüm havasını basarlar.Ondan sonra işyerine giderler vatandaş postayı koyar tutanaklarını yırtar seni gönderir.Arkadaşlar yaklaşımınız iyi olsun.Her şey ceza değildir.Tamam bu meret yasak sigara kullanmıyorum kişi özür diliyor,sen diyorsun ki olmaz yapma bunu asarım,keserim.Olmazzzzzzzzzzzzz.Yine de iyi çalışmalar.
  • TUNCER AMCA16 Ocak 2013 . 21:49

   BU İL TÜTÜN KONTROL KOORDİNATÖRÜ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ ÜSTÜNDE BİR MAKAM MI? YANINDA Kİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ ELEMAN GİBİ DURUYOR. YOKSA AYAKLAR BAŞ MI OLMUŞ? AYRICA BUNUN HABER DEĞERİDE TARTIŞILIR.
  • A16 Ocak 2013 . 19:08

   İŞYERLERİ DE NE. ADAMLAR MÜDÜRLÜK MAKAMLARINDA KAPIYI KİLİTLEYİP DE İÇİYO UTANMAZLAR
  • turgut onaran16 Ocak 2013 . 17:24

   Madem sigara içmek bu kadar kötü bir şey,talebesini sigara içtiği için uyaran müdüre ceza veriliyor.Milili Eğitim yetkilileri hatır için müfettiş raporunun yazılmasına müsade etmeyin.Yıllar önce okulda meydana gelen bıçaklama olayında müfettişler talebeyi hastanaye götürmekten aciz bir müdürü korumuşlardı bizler o günleri unutmadık.Bıçaklayan talebeye sadece uyarı verilmişti.Biz o müfettişleride biliriz.Geçin o raporları.
  • Haber uçuranlar var16 Ocak 2013 . 14:48

   Bolu'da halen daha fosur fosur sigara içilen işyerleri var. Bu yerler ihbar ediliyor ama kimsenin gidip denetlediği yok. Ya da gelmeden önce haber uçuruluyor işyeri sahibi ceza yemesin diye. Olan oralarda çalışan ve sigara içmeyen kişilere oluyor. Bundan sonra direkt BİMER ile çözeceğiz işimizi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak