Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Su kuyularına sayaç uygulaması geliyor

Su kuyularına sayaç uygulaması geliyor
  28 Aralık 2012
  Su kuyularına sayaç uygulaması geliyor

      Mudurnu ilçesinde faaliyet gösteren Eskioğlu Mühendislik Firma Yetkilisi Jeoloji Mühendisi Kürşad Eskioğlu derin Kuyu sahiplerinin dikkat etmesi gerekli bir uygulamanın Şubat ayına kadar süreceğini ifade etti.

       Eskioğlu, Mühendisliğimize gönderilen DSİ Genel Müdürlüğünün 12/11/2012 tarih ve 152-536985 sayılı yazılarında: 12 Kasım 2012 tarihinden itibaren açılan kuyulara sayaç takılması uygulamasına başlanıldığı belirtilmektedir. Buna göre Bölge Merkezimize veya Şubemize 12 Kasım 2012 tarihinden itibaren yapılan kullanma belgesi başvurularında kuyulara sayaç takılmadan belge verilmeyecektir.
  Kullanılacak sayaç; adi sayaç olmayıp uzaktan kontrollü su sayacı veya elektrik sayacı (OSOS) olacaktır.

       Eskioğlu , Ayrıca, eski belgeli kuyulara sayaç takılması için yönetmelikte öngörülen süre 13 Şubat 2013 tarihinde sona ereceğinden belge sahiplerinin bu tarihe kadar ilgili şubeler kanalıyla bölge müdürlüğümüze dilekçe ( dilekçe ekinde eski kullanma belgesi, kullanma belgesi isteme dilekçesi , taahhütname ve teknik sorumlu mühendis tarafından yapılacak enerji hesabı ile birlikte) başvuru yaparak kuyularına sayaç takmaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar başvuru yapmayanların belge hakkı hukuken sona ereceğinden kuyuları kapatılacaktır.

       Jeoloji Mühendisi Kürşad Eskioğlu Sondaj Kuyusu sahiplerinin ileride mağdur olmamaları için gerekli bilgileri yetkililerden alabilirler dedi.

  • sait keleş14 Ocak 2013 . 13:13

   güzel uygulama sanılıyor ama çiftçi ne yapacak bu uygulamadan sonra tapunun ait oldugu arazi sulanacak bu uygulamayla çiftçi 1 dekar dan ne yiyip içecek borcunu nerden ödeyecek gecimini nerden saglayacak diyorlarki tarımda vrupa birincisiyiz lüçük çiftçi ac kalacak bu uygulamayla biliniyormu madem her yasaya referandum düzenliyorsunuz sayac uygulamasınada anket yapın halkın istediği olsun kacak kuyular kapatılsın milletin suyuna haksız olan iftçide nimalanmasın ama sayaç uygulamsının hayata gecmesi türkiyede çiftçiligin bitmesi demektir

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak