Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Okul öncesinde erkek olmanın dezavantajları

Okul öncesinde erkek olmanın dezavantajları
  14 Aralık 2012
  Okul öncesinde erkek olmanın dezavantajlarıOkul öncesinde erkek olmanın dezavantajları
       Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencileri, düzenledikleri panelde, mesleğe bakışlarını, mesleğin sorunlarını ve hayallerini eğlenceli şekilde dile getirdiler.
       AİBÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği son sınıf öğrencileri, Kültür Merkezi Pembe Salon'da "Okul Öncesi Konuşuyor" konusunda düzenledikleri panelde, öğretim üyeleri ve arkadaşlarıyla düşüncelerini paylaştılar.
       Panelde, esprili sunumu ve mesleğine eğlenceli yaklaşımıyla salondakileri sık sık güldüren Mehmet Ali Özdemir, "Okul Öncesinde Erkek Olmak" konusunda yaptığı sunumda, üniversiteye başladığı 30 Eylül 2009 Çarşamba gününü hiç unutmayacağını vurgulayarak başladığı konuşmasında, ilk gün tamamen kız öğrencilerle dolu olan sınıfa bir süre giremediğini sonra birkaç erkek öğrenci daha geldiğini görünce biraz daha rahatladığını anlattı. Özdemir, "Okul öncesinde erkek olmak zordur. Bütün hocalar önce sizin isminizi öğrenir ve asla kopya çekemezsiniz. Sınıftaki bütün gözler üzerinizdedir ve bayanlar hakkında bayağı bilgi sahibi olursunuz" diye konuştu.
        Özdemir, ülkemizde okul öncesi öğretmenliğinin daha çok kadın mesleği olarak algılandığını, toplumun ve ailelerin erkek öğrencilere karşı önyargılı davrandıklarını, oysa aile içinde eksik verilen baba sevgisinin sadece erkek öğretmenler tarafından kapatılabildiğinin altını çizerek, "Mesleğimiz bayan mesleği olarak görülüyor. Annem bile bu bölümü bırakıp polis olmamı istedi ama ben ileride iyi bir öğretmen olacağım için bütün bunlara kulaklarımı tıkadım" dedi.
       Panelde, son sınıf öğrencileri Hilal Yılmaz, Hatice Kaya, Elif Ayyıldız ve Ayşe Dudu Korkmaz da meslekleriyle ilgili birer sunum yaptılar.  
  • kenan15 Aralık 2012 . 14:55

   incik boncuk mesleği gibi geliyor bana.
  • M.Çelik15 Aralık 2012 . 03:34

   Eee Bu kardeşlerimiz düşünmeye başlamışlar. Tabii haksız değiller. Memleketin bu zor zamanında acaba ne yapsakta cumhuriyete ve değerlerine sahip çıksak diyorlar . bu soruya cevap arıyorlar Bilimsel Yöntemlerle araştırma yapıyorlar elbette bulacaklardır. Esasında bu kadar düşünmelerine gerek yoktur. K.Atatürk Gençliğe Hitabetinde neler Yapılması gerektiğini söylemiş. Tabii anlayana.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak