Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Semercioğlu: "Mesleki eğitim kurslarına ivme kazandırılmalı"

Semercioğlu: "Mesleki eğitim kurslarına ivme kazandırılmalı"
  19 Ekim 2012
  Semercioğlu: "Mesleki eğitim kurslarına ivme kazandırılmalı"

        Çalışma ve İş Kurumu Düzce İl Müdürü Celil Kuzu, beraberinde Bolu İl Müdürü İsmail Yalçın ile birlikte Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu'na makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
        Ziyaretlerinden dolayı Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Celil Kuzu ve Bolu İl Müdürü İsmail Yalçın'a teşekkür eden Başkan Emin Semercioğlu, Çalışma ve İş Kurumu'nun Ticaret ve Sanayi Odası'nın çalışmalarındaki en önemli paydaşlardan birisi olduğunun altını çizerek devletin Çalışma ve İş Kurumu aracılığıyla mesleki eğitimin geliştirilmesine yönlendirdiği kaynakların etkin kullanımı için kurumlar arası verimli bir işbirliği tesis edilmesinin önemine vurgu yaptı.    

        Bolu'da özellikle sanayi kolunda nitelikli işgücü ihtiyaç tespit çalışmasının yapılması, sonrasında da bu ihtiyaçlara uygun mesleki kurslar açılması gerektiğini söyleyen Emin Semercioğlu, kursiyerlerin de bundan kazançlı çıktıklarını; çünkü kurs süresince günlük 20 TL cep harçlıklarını İş Kurumu eliyle aldıklarını belirterek sektörün ihtiyaçlarına uygun eleman yetiştirildiğinde istihdam yönünde de herhangi bir sıkıntı yaşanmasının uzak ihtimal olduğunu ifade etti. Emin Semercioğlu ayrıca, Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Celil Kuzu'ya Bolu'daki genel iktisadi durum hakkında kısa bilgiler verdi ve Bolu TSO tarafından MARKA destekli hazırlatılan genel ve sektörel tanıtım filmi CD'leri ile TSO Stratejik Planı kitapçığını hediye etti.
        Elginkan Vakfı Bolu Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Murat Özen ve Merkez eğitmenlerinden Sevda Aşçıoğlu'nun da katıldığı ziyarette ayrıca Elginkan Vakfı Bolu Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nin Bolu'daki nitelikli işgücü yetiştirme çalışmalarındaki aktif rolünden hareketle, Vakfın işgücü yetiştirme süreçlerine çok daha fazla aktif ve etkin biçimde yer almasına olanak tanıyacak çalışmalar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Emin Semercioğlu, Elginkan Vakfı'nın Manisa ve Gebze ile birlikte üç eğitim merkezinden birisinin Bolu'da bulunmasının İlimiz adına son derece önemli bir kazanç ve fırsat olduğuna dikkatleri çekerek Merkez Müdürü Murat Özen önderliğindeki Elginkan Vakfı Bolu MTEM'ye söz konusu amaçlar etrafında yürütecekleri tüm çalışmalarında TSO olarak sürekli destek olacaklarını sözlerine ekledi.

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak