BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Ana su hattımızda kullanılan boru neden teşhir edilmedi?

Ana su hattımızda kullanılan boru neden teşhir edilmedi?
  13 Ağustos 2012
  Ana su hattımızda kullanılan boru neden teşhir edilmedi?Ana su hattımızda kullanılan boru neden teşhir edilmedi?Ana su hattımızda kullanılan boru neden teşhir edilmedi?

   
        Bolu Belediyesi Belediye Meydanı'na eski ve yeni içme suyu borularını koyarak vatandaşlara tanıtım yapıyor. Ancak bu boruların içinde, 2009 yılında döşenen Gölköy'den Salıbeyler'deki arıtma tesisine su taşıyan hatta kullanılan Cam Elyaf Takviyeli Polyester Boru örneğinin bulunmaması dikkat çekiyor. Halen ana su hattında kullanılan ve basıncı taşıyamadığı için sürekli patlak veren bu borunun da kanserojen etkisi olduğu biliniyor.   
         Hatırlanacağı gibi Gölköy Barajı'ndan Salıbeyler'deki su arıtma tesisine su taşıyan, boruların evsafa uygun boru olmadığını, 2009 yılından bu yana bu yana sadece ve sadece gazetemiz gündeme getirmeye devam ediyor. Döşenmeye başladığı günden beri bu boruların evsafa uygun boru olmadığını defalarca yazdık. Basınca dayanamadığı için defalarca patlak veren bu Cam Elyaf Takviyeli Polyester Boruların da kanserojen etkisi olduğu biliniyor. Fabrikalarda genellikle havalandırma amaçlı kullanılan bu boruların, Bolu'nun ana su hattında kullanıldığı halde, Bolu Belediyesi'nin Belediye Meydanı'nda teşhir ettiği boru standında, bu boruların hiçbir şekilde yer almaması dikkat çekiyor  
     

         Belediye'nin standında bulunan borular için doğru söylüyor ama Cam Elyaf Takviyeli Polyester Boru'yu hiç göstermiyor      
         İzzet Baysal Caddesi'nde bankalar önüne konulan stant dikkat çekiyor. Belediye, yıllardır halkın sağlığıyla oynandığını, kanserojen etkili asbest borular ile yeni içme suyu hattının son hallerini halka sergiliyor. "Böyleydi", "Böyle oldu" yazılı tabelalarla boruların eski ve yeni halleri gösteriliyor.  
         "Fedakarlığınıza gelecek nesiller minnettar kalacaktır" yazılı panoya ayrıca, "Bolu'nun yüz yıllık altyapı sorunu çözüldü. Bolu, kanser yapan su borularından kurtuldu. Tüm eski hatlar yenilendi. Şimdi Bolu'da yaşamak daha güzel. Birlikte başardık" ifadelerine yer verilirken, Gölköy ile Salıbeyler arasında ana su hattını taşıyan ve 3 yıl önce döşenen Cam Elyaf Takviyeli Polyester Boru örneğinin teşhir standında yer almaması ve hiç söz edilmemesi de dikkat çekiyor.

  • Süleyman İyi15 Ağustos 2012 . 10:57

   Bolu Belediyesi kadar dar görüşlü ve yeteneksiz bir belediye sanırım yoktur. Her işi yüzüne gözüne bulaştırıyorlar. Örnek mi? Yeni yapılan kilit taş döşenmiş yol ve kaldırımlara bu taşların aralarına "kum" doldurulması gerekirken, bu işlem yapılmıyor. Böyle olunca da taşlar kımıldıyor, kırılıyor ve çöküyor. Kamu kaynağı boşa gidiyor. Bu durumu defalarca belediyeye ilettiğimiz halde kimse çözüm üretmiyor.
  • 100 yııllık altyapıymış15 Ağustos 2012 . 03:31

   en fazla 100 gün sonra kepçeyle her yeri delik deşik edeceğinize eminim.
  • berrak14 Ağustos 2012 . 13:52

   bu borular böyle küflenene kadar neredeydiniz!!!!!!!!!!!!
  • kaan14 Ağustos 2012 . 13:49

   su arıtması kurduran evlerdeki arıtma kısmına bakıyorum simsiyah olmuş. bu suların nasıl arıtması var? bize resmen zehir içiriyorlar. parası olmayan bu kirli suları içmeye mahkum. nura bu konuda katılıyorum en pahalı suyu en kirli şekilde içiriyorlar. YAZIKLAR OLSUN ...
  • nur 14 Ağustos 2012 . 13:11

   Arada bir kireçli su içme gerekliliğinden dolayı çeşmeden su içiyorum ,maalesef su hattı yenilendikden sonra suyun tadı berbat.Sanki dereden su içiyorum.Bu sular nasıl arıtılıyor, ne derece sağlıklı çünkü sudan acayip kötü tatlar geliyor.Tüm ülkedeki sular sürekli denetlenmeli.Ne içtiğimizin aralıklarla vatandaşa belgeleriyle açıklanması lazı hele de en pahalı suyu içtiğimiz söz konusuysa.
  • Sarslan14 Ağustos 2012 . 08:34

   ..deveye sormuşlar? işinize geliyorsa! yok bu değildi ama Boluya uygun bi söz .. sonuçta iki dönemdir aynı kişiye oy vermiyromuyuz!! demek bize yakışan da budur!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak