Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Taraftarın küfür ve hakaret etme hürriyeti yoktur

Taraftarın küfür ve hakaret etme hürriyeti yoktur
  13 Mart 2012
  Taraftarın küfür ve hakaret etme hürriyeti yokturTaraftarın küfür ve hakaret etme hürriyeti yoktur

       Kasımpaşa yenilgisinden sonra yönetici - taraftar arasında geçen küfürlü kavga Bolu'da basın organlarında da yer almıştı. Yönetici Aydın Oskay ile bir taraftar arasında yumruklaşmaya kadar varan kavgadan sonra, Boluspor Kulubü dün gece yapılan toplantıda karar alarak konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

       Boluspor Kulübü'nden yapılan yazılı basın açıklaması şöyle;

       Değerli Boluspor Dostları;
       Kasımpaşaspor maçı bitiminde birkaç kendini bilmezin, insanlıkla ve taraftarlıkla alakası olmayan davranışları son derece utanç vericidir.
      Aldığımız mağlubiyet hepimizi üzmüştür. Ancak bu maçta futbolcularımızın gösterdikleri kazanma istekleri, geride kalan maçlarımıza umutla bakmamızı sağlamıştır.
      Ancak maç bitiminde sayıları az olsa da taraftarlıkla alakası olmayan birkaç kişinin, yöneticimize karşı yapmış oldukları çirkin davranışlar, aldığımız yenilgi kadar bizleri ve yarınlarda Bolusporda yöneticilik yapmayı düşünenleri derinden yaralamıştır.
      Göztepespor maçından sonra mağlubiyetin etkisi ile seyircimiz, başkanımızı ve yönetimimizi istifaya davet etmiştir. Yönetimimizde bu demokratik isteğe kayıtsız kalmamış ve gereğinin yapılmasını kararlaştırmıştır.
      Ancak Kasımpaşaspor maçı sonunda kendini bilmezlerin ,  bir yöneticimize yönelik çirkin davranışları, Boluspor'un seyirci kültürüne tezat oluşturmuştur.
  Seyircinin, demokratik hakkını kullanarak ve medeni bir yaklaşımla başkanı ve  de yönetimi istifaya davet etme hürriyeti vardır. Ama hiçbir taraftarın Boluspor yönetiminde görev yapan bir insana, küfür ve hakaret etme hürriyeti yoktur.
  Bu çirkin davranış, Boluspor da şu an görev yapan yöneticilerin çalışma azimlerini körelttiği gibi, yarınlarda yönetici olarak görev yapmayı düşünen insanları da bu düşüncelerinden uzaklaştırmaktadır. Esas dikkat edilmesi gereken konu da budur.
  Bolusporumuzun önünde oynanmamış 9 maçı daha vardır. Başkanından, aşçısına kadar hepimiz, iddiamızın devam ettiği son haftaya, son maça , son dakikaya kadar, ilk 6 ya kalma ve oradan da Süper lige çıkma inancımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
       İnanıyoruz ki; çıkmış olduğumuz bu yolda, Boluspor Dostları da Bolusporun menfaatlerinin yanında duracak ve mücadelemize ortak olacaktır.
  Saygılarımızla...
                                                                              Boluspor Yönetim Kurulu

  • mert13 Mart 2012 . 22:26

   hersene aynı hikaye ilk yarı puanları toplayıp ligde kal ikinci YARI SAT bu yönetim çıkmak istese bolu şimdi açık ara liderdi
  • köroğlu13 Mart 2012 . 21:37

   becikoğlu gelseydi çoktan çıkmıştık bile öyle geze geze top oynanmaz elazığ neyaptı bakın gelene geçene vuruyor bizim yerimiz belli bank asyada sürünür dururuz
  • kadir altundağ13 Mart 2012 . 20:34

   Maroton tirübünündeki yarenlerin küfürlü tezahüratlarından artık nefret ediyorum.Marotondan kambina aldığıma pişman oldum.Bu hafta takım iyi mücadele etti.Kaybederken ilk defa üzülmedim.Teknik heyet alpi defansta oynatmamalı. Gencerin sakatlanmasından sonra oyuna fatih gül  alınıp veysel,vedat değişikliği yapılıp 4-4-2 ye dönülmeliydi.Hoca acilen veysele ayağına gelen topu yumuşatmasını öğretmeli,kafa toplarına çalıştırmalı.Veysle gelen top sanki duvara çarpar gibi veysele çarpıp rakip oyuncuya pas oluyor.Hocaya futbolcuların oyun tarzlarını bilen yöneticilerin yardımcı olması gerekir.Sezon sonuna kadar mevcut kadroyla oynayacağımıza göre herkes takıma yardımcı olmalı.Futbolcular kasımpaşa maçındaki gibi mücadele etsinler sonuç önemli değil
  • pigydick13 Mart 2012 . 20:04

   Yazıyı okudukça içimden küfür edesim geldi.
   Ediyorum iste engellesenize.
   Küfür etmek yasak,dayak atmak serbest yok öyle yağma....
  • yaren13 Mart 2012 . 19:44

   YÖNETİM...!!Boluspor kimsenin oyun bahçesi ve tatmin alanı değildir. İSTİFA

  • Yılmaz13 Mart 2012 . 17:47

   Katiller; Profesyonel pozisyon katilleri var. Seyirciye ve teknik heyete güzel oyun gösterip, profesyonelce gollük pozisyonları katleden futbolcular olduğu müddetçe, dünyanın en iyi teknik direktörünü de getirseniz bu takım iflah olmaz. Teknik heyet ve yöneticiler oyunu okuyamıyor, oyuncuyu çözüp anlayamıyorlar.  Birde bu yarenlerin hep aynı şeyleri defalarca tekrarlayarak, cazgır cazgır bağırmaları hiç hoş değil, motive edici değil. Fazlasıyla tekrarlanan sloganlar tiksinti hissi uyandırıyor.  
  • Ozbolubeyi13 Mart 2012 . 17:35

   Bu yönetim ciddi anlamda yıpranmıştır. Boluspor tarihinde olmayan görüntülerdir bunlar. Yönetimin %80ni uzun süre dinlenmelidir. Kendi piskolojileri içinde İdarecilik farklı bir kavram ve özelliktir! Boluspor kimsenin oyun bahçesi ve tatmin alanı değildir.

  • Remzi KIRICI13 Mart 2012 . 17:12

   Boluspor Yönetim Kurulu "Kendini bilmez, insanlıkla taraftarlıkla alakası olmayan" gibi sözlerle bir kısım taraftarı kötülüyorsunuz. Hiç bir kişi küfür edenin yanında olamaz. Ancak; basın açıklamanızda, O kaba kuvvet uygulayan yöneticiniz, kötülediğiniz seyirciden hiç bir farkı olmayan, kendinin yönetici ve sorumlu olduğunu unutan, toplum psikolojisini bilmeyen O zat hakkında tek kelime yok. Bu durum yöneticinizin yaptıkları davranışları "ONAYLIYORSUNUZ" anlamına gelir ki; yaptığınız Basın açıklamasının toplum karşısında hiç bir değeri kalmamıştır. Yötecinizin yaptığı gibi, herkes hakkını "kaba kuvvetle" mi alması gerekir? Yanlışı ikinci bir yanlışla düzeltemezsiniz. Boluspora gönül veren insanları, bu basın açıklamanız üzmüzdür. Sayın Boluspor Başkanı, kendini eleştiren yöneticiye; "hemen istifa et" demekle, Küfür eden seyirciye " yumruk atan yönetici"yi korumakla Boluspora ulusal basında zarar vermektedir.
  • Köroğlu13 Mart 2012 . 14:08

   Yöneticiyiz diyorsunuz, fanila değiştirir gibi hoca değiştiriyorsunuz. Aldığınız topçulara bir bakın, Veysel,Orhan,emre ve son mucidiniz aydın. Miadı dolmuş insanları almanın ne anlamı var.Ferhatın kulağını çekin çok şahsi oynuyor takım için oynamıyor diyoruz bu şahıs yine aynı.Taraftarın beklentisi yüksek. son 4-5 haftadır ite kaka gelen takıma önlem alın diye yırtındık tık yok. bu nasıl yöneticilik? Kavgayı tasvip etmiyorum ama yöneticilerinde başkanın emrinde kukla gibi çalışmasını istemiyoruz.
  • ADİL13 Mart 2012 . 13:14

   NE İLK 6 YA GİRERİZ NE DE SÜPER LİGE ÇIKARIZ. HEPSİ HAYAL. HER SENE ÜÇ HOCA DEĞİŞTİREREK BU İŞ OLMAZ.CİHAT HOCANIN NE KABAHATI VARDI. BUGÜNÜMÜZ DAHAMI İYİ.
  • mehmet13 Mart 2012 . 12:48

   her sene aynı bahane, sizden başka kimsenin inancı kalmadı,
  • pigydick13 Mart 2012 . 11:47

   külahımı koyayım orta yere ona anlatın siz onu. sen 2. ol ondan sonra dikiş tutturama son 3 maçında mağlup ol.taraftar derneklerini bir şekilde sustur bireysel olarak da kimse bana küfür etmesin de emin olsunlar bu açıklamadan sonra hiç bir yöneticimizin kulağı çınlamıyacak...
  • misafir 13 Mart 2012 . 11:19

   seyirciye tekme tokat girme hürriyeti var yönetim doğrumu bolusporu bu seyirciye boçlusunuz yarın da gidersiniz seyirci kalıcı şimdiki yönetimdeki adamlar semerci döneinde maça bile gelmediler en büyük taraftar yönetim sahtekar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak