Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Bakan Eker; destekleme bütçemiz % 20 arttı

Bakan Eker; destekleme bütçemiz % 20 arttı
  28 Aralık 2011
  Bakan Eker; destekleme bütçemiz % 20 arttıBakan Eker; destekleme bütçemiz % 20 arttıBakan Eker; destekleme bütçemiz % 20 arttıBakan Eker; destekleme bütçemiz % 20 arttı

       Bugün Bolu'da bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, önümüzdeki yıl için destekleme bütçelerinin yüzde 20 arttığını, bütçelerini çiftçilerin daha verimli, daha iyi üretim yapmaları yönünde kullanacaklarını söyledi.
   
        Milli Türk Talebe Birliği'nin Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde düzenlediği Necip Fazıl'ı Anlama programına katılmak için Bolu'ya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ilk olarak Bolu Valiliği'ni ziyaret etti. Vali Özçimen'den bilgi alan Eker, 2012 yılının destekleme bütçesinin yüzde 20 oranında arttırıldığını açıkladı. Eker, "Hükümet olarak, bakanlığımız olarak desteklerimizi yapıyoruz. Bugüne kadar 130 milyonun üzerinde destek sağladık. Bundan sonra da devam edecek. Bu sene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın destekleme bütçesi yüzde 20 arttırıldı. Enflasyonun üzerinde bir artış sağladık. Bunların hepsini çiftçilerin daha verimli daha iyi üretim yapmaları yönünde kullanacağız" dedi.

        Bakan Eker, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümünü de andı. Eker, "Dün Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümüydü. Mehmet Akif Ersoy'un Türkiye'deki vatandaşlarımız açısından büyük bir değeri ve önemi var. Tarihin önemli bir siması. Büyük bir şair. İstiklal Marşımızın şairi. Ama bizim için camiamız için benim de mensubu bulunduğum Veteriner Hekimler Birliği açısından ayrı bir değeri var. Mehmet Akif Ersoy veteriner hekim. Tarım Bakanlığı'nda da uzunca bir süre görev yapmış. Genel müdür yardımcılığına kadar yükselmiş, aşılama çalışmalarına katılmış. Aynı zamanda meslektaşımız. O yüzden veteriner hekimler ve gıda tarım ve hayvancılık camiası mensupları için ayrıca önemi var. Rahmet ve minnetle kendisini anıyorum" diye konuştu.

  • cesur29 Aralık 2011 . 23:46

   bolulu rumuzluya hitaben diyorum ki, belki ben senden büyüğüm, evladım ne demek. Ayrıca, lafı bir yerinden anlama demişsin, bu sözün, terbiye sınırlarını aşan bir karakterde olduğunu gösteriyor.Karşındaki erkek de olsa bayan da olsa bu şekilde konuşulmaz. Bu arada,dış işleri bakanımız da seçimle gelmedi bildiğim kadarı ile. Buna da mı karşısın yoksa !
  • ahmet yılmaz29 Aralık 2011 . 13:01

   yahu protokol arkadamı oturuyor yoksa montaj falan mı bu resim nasıl olur böyle birşey çiçekli sehba falan yokmu
  • Bolu'lu29 Aralık 2011 . 08:22

   Evladım cesur, Sn.Başbakan elbette bana sormayacak ama milli iradeyede haksızlık yapmaması gerektiğini söyledik.Fatih Metin ile  neden vekil iken çalışmamış, Lafı başka yerinden anlama.
  • cesur28 Aralık 2011 . 19:04

   bolulu rumuzlu, sana ne, sana mı soracak başbakan kimle çalışacağını, seçtiklerini de gördük.
  • Bolu'lu28 Aralık 2011 . 16:03

   Sn.Bakanın arkasında sn.Fatih Metin'de var.Bolu halkı olarak seçilmeyen birisi nasıl oluyorda bakan yardımcısı olarak atanıyor? Bu olay milli iradeye yapılmış bir haksızlık değilmi?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak