Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Annenin ölümünde hastaneye ihmal suçlaması

Annenin ölümünde hastaneye ihmal suçlaması
  28 Aralık 2011
  Annenin ölümünde hastaneye ihmal suçlamasıAnnenin ölümünde hastaneye ihmal suçlaması

       Bolu'da, şiddetli karın ağrısı şikayetiyle gittiği özel hastanede apandisit ameliyatı olan 3 çocuk annesi 33 yaşındaki Aylin Bilgi, taburcu edildikten 10 saat sonra yeniden aynı hastaneye kaldırıldı. Bağırsaklarında enfeksiyon olduğu tespit edilerek yeniden ameliyat edilen Bilgi, 5 gün sonra yaşamını yitirdi. 38 yaşındaki İbrahim Bilgi, eşinin yanlış ameliyat sonrası öldüğünü iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

       Abant Tabiat Parkı'na giden yol üzerinde eşiyle birlikte pansiyon işleten Aylin Bilgi, şiddetile karın ağrısı şikayeti ile Bolu'daki özel bir hastaneye gitti. Yapılan tetkikler sonucu Aylin Bilgi'ye apandisit ameliyatı olması gerektiği söylendi. Genel Cerrah Opr. Dr. Hüseyin Kayaoğlu ve ekibi tarafından geçen 19 Aralık Pazartesi günü ameliyata alınan Aylin Bilgi, 2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edildi.

       Aylin Bilgi taburcu olduktan 10 saat sonra evinde rahatsızlanınca eşi İbrahim Bilgi tarafından tekrar aynı hastaneye kaldırıldı. Doktorlar, Aylin Bilgi'nin bağırsaklarında enfeksiyon olduğunu teşhis ederek geçen hafta perşembe günü tekrar ameliyata aldı. 3 saat süren bağırsak ameliyatı sonrası yoğun bakıma alınan Aylin Bilgi, durumu düzelmeyince pazartesi günü Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak Aylin Bilgi, burada da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak dün yaşamını yitirdi.

         Eşi suç duyurusunda bulundu 

        Aylin Bilgi'nin eşi İbrahim Bilgi, apandisit ameliyatında doktorların eşinin bağırsaklarını kestiğini iddia ederek Bolu Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Eşinin ölümünün üzüntüsünü yaşayan İbrahim Bilgi, "Eşim 'Çok ağrım var' dedi. Özel hastaneye götürdük. Apandisit ameliyatı olması gerektiğini söylediler. Hemen ameliyata aldılar. Ameliyatı 3 saat sürdü. Ameliyattan sonra bakışları çok kötüydü. Karnı şişti, hiçbir şey yapamadılar. Geçen hafta Çarşamba günü taburcu oldu. Akşam ambulansla tekrar hastaneye kaldırdım. Yoğun bakıma aldılar. Sabah olunca ameliyata aldılar. 'Bağırsaklarında enfeksiyon var' dediler. Yoğun bakımda kaldı. Eşim yanlış ameliyat sonucu vefat etti. Hiçbir sorunu yoktu. Apandisitinde hiçbir problem yoktu. 3 çocuğumla kaldım. Hakkımı arayacağım. Savcılığa suç duyurusunda bulundum" dedi.

        3 çocuğu birden öksüz kaldı 

       Aylin Bilgi'nin ağabeyi 36 yaşındaki Yalçın Yanık, kardeşinin bağırsaklarının patladığını iddia ederek, "Bir hafta önce gülerek geldiğimiz hastanede şu anda morgun önünde bekliyoruz. Burası Türkiye. Gaz sancısı vardı. Bugünde morgda bekliyoruz. Doktorların dediğine göre apandisit ameliyatını yaptıktan sonra 2 gün sonra bağırsakları patlamış. Doktor bize bağırsaklarında delik olduğunu söyledi. Araştırdık, bağırsaklarında delik olan bir kişi 10 saat yaşayamazmış. Artık nasıl yaptılarsa bilemiyorum? Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Sesimizi herkes duysun. Ateş bize düştü ama başkasına düşmesin" diye konuştu.

      Aylin Bilgi'nin 3 çocuğunun öksüz kaldığını söyleyen yengesi Hefse Bilgi ise "Göz göre göre bunu yaptılar. Para almak için kesip biçtiler. 3 çocuğu öksüz kaldı" dedi.

       'Yaşamını kaybetmesi tamamen şanssızlık'

       Aylin Bilgi'nin ameliyatına giren ekipte bulunan Opr. Dr. Şaban Beyazpınar ise hastanın bağırsaklarında oluşan enfeksiyon nedeniyle yaşamını kaybettiğini söyleyerek, "Yanlış ameliyat söz konusu değil. Hasta karın ağrısı şikayeti ile hastanemize başvurdu. Yaptığımız tetkiklerden sonra apandisitinde problem olduğu tanısına vardık. Başarılı bir ameliyatın ardından hastamız taburcu edildi. Hastanın geçmiş yıllarda bağırsaklarındaki problem nüksedince tekrar hastanemize geldi. Bağırsaklarında baloncuklaşma olduğunu belirleyip ameliyata aldık. Hastaya yapılması gereken tüm müdahaleler yapılmıştır. Hastanın hayatını kaybetmesi tamamen şanssızlıktan ileri geliyor. Yanlış ameliyat sonrası yaşamını kaybetmesi söz konusu değil" dedi.


   

  • aras2 Ocak 2012 . 13:27

   Evet yaşananlar kötü bir olay hatalı olanlarda cezalandırılmalı.Ama benim anlamadığım birşey var niye insanlar şikayetlerini ancak bir olay haberlere konu olduğunda dile getirir. Bu zamana kadar şikayetci değildiniz de şimdi mi şikayetci olduğunuz aklınıza geldi.Kimse kusura bakmasın ama bazen bazıları sırf konusmak için konusuyorlar.
  • Can Atakan1 Ocak 2012 . 22:33

   Şanssızlıkmış ... Geleni geçeni ciro yapmak , para kazanmak için gereksiz ameliyatlarla delik deşik ediyolar.. Ondan sonra şanssızlık diyolar ...
  • arzuya cevap30 Aralık 2011 . 17:02

   kaç tane örtpas edilmiş olay biliyosun sölede bizde öğrenelim
  • ARZUM30 Aralık 2011 . 12:04

   Sağlık bakanlığının dikkatine ..Bu kaçıncı örtbas edilen olay.Gereği yapılsın hastneyi kapatın..YETER ARTIK BU KADAR CAN KAYBI..
  • Arzu Aslan30 Aralık 2011 . 11:32

   heşeyi doktora yüklemek yenlış olur .Doktor güzel bir ameliyat yapar ama ameliyat sonrası bakım iyi bir şekilde verilmez hasta sıkı bir takibe alınmazsa bu sorunlar çıkar..doktor değil hastaneden kaynaklanan nedenlerincelenmelidir
  • vatandaş30 Aralık 2011 . 09:07

   aynı şeyi temmuz ayında biz yaşadık karın ağrısıyla hastaneye gittik apandisit ameliyatı yaptılar. hastaneden çıktık gece tekrar hastanedeydik.ertesigün çıktık ve gecesinde tıp fakültesine kaldırdık onlardan allah razı olsun.kızımın hayatını kurtardılar.o hastaneyi şikayet etmek istedik herşey kitabına uyğundu.bişey yapamadık.aileye allah sabır versin
  • vatandaş29 Aralık 2011 . 22:48

   Allah sabırlar versin.Bir yuva yıkıldı 3 yavrucak anasız kaldı kimin umurunda(((
   treknolojide son noktaya gelinmiş bir çağda... tam teşkilatlı donanımli bir hastanede şanssızlık diye birşey olabilirmi???
   zavallı bizler
  • funda29 Aralık 2011 . 12:16

   şanssızlıkmış.ne kadar ayıp ne kadar zavallı bi açıklama.biri dur desin artık bu doktora.sağlık bakanlığı, sağlık il müdürlüğü ve duyarlı olduğuna inandığımız yöneticiler,doktorlar, herkes.biz ne yazikki böyle üzücü olaylar yaşadığımız zaman konuşuyoruz.sayın doktor beyfendi bana kolonoskopi yaptı aylarca kendime gelemedim.aynı işlemi düzcede ve üniversitede yaptıranlar güle oynaya anlatırken benim işlemim kabustu.nedeni, saat oniki olmuştu, serum yarı bile olmadan işleme aldılar beni.elimde somut bi delil yoktu.yine de çok pişmanım şikayetçi olmadığıma.ama inşallah buda yazılan herşey bu olayın doğru sonuçlanmasına yardımcı olur.başınız sağolsun.
  • ibrahim29 Aralık 2011 . 09:49

   daha önce "muayenehaneye gel orada bir bakalım burada belli olmuyor" cümleleri kuruluyordu, onlar kapatılınca şimdi çoğu hastaya "senin durumun ameliyatlık" hastayı yatır, kes, dik geçmiş olsun, kimse ne olduğunu tam olarak bilemiyor, VATANDAŞ rumuzlu arkadaşın "TOPRAK" yorumuna 100/100 katılıyorum.... bir gün mutlak adalet gelecek, ne cüzdanındaki şişlik, ne elindeki diplama seni kurtaramayacak ama ölen öldüğü ile kalacak.
  • Bolulu29 Aralık 2011 . 09:40

   DÜNYADA HANGİ ÜLKEDE KAN PARA İLE SATILIYOR!.BU HASTANEDE BİR YAKINIM 10 GÜN İÇİNDE 2 AMELİYAT GEÇİRDİ.OLAN AĞRILARI HALE GEÇMEDİ.EN SON GİDİLDİĞİNDE KANIN DÜŞÜK DENİLİYOR.(GAYET NORMAL ÇÜNKÜ  BİR HAFTADA 2 AMELİYAT OLDU).2 ÜNİTE KAN VERİLDİ.BİZDEN ALMADILAR.KIZILAYDAN GETİRELİM DEDİK HAYIR DEDİLER VE ÖZELLİKLEDE SÖYLÜYORLAR.BİR UNİTE 60TL DİYE.TABİKİ SAĞLIK DENİNCE PARANIN HESABI OLMAZ.KESİNLİKLE YANLIŞ ANLAMAYIN BU HERKES İÇİN BÖYLEDİR.PARASI OLANINDA OLMAYANINDA.ANCAK HER YAPILAN OLAYA PARA İÇİN BAKARSANIZ DURUM O ZAMAN DEĞİŞİYOR. 2 UNİTE KAN İÇİN ÖDENE KATKIPAYI 200TL FATURAYI İNCELEDİĞİMDE,DAMAR YOLU AÇMANIN BİLE KATKI PAYI VAR.PES DOĞRUSU SEN O DAMAR YOLUNU HİÇ KİMSENİN BİLMEDİĞİ TAMAMEN SİZE AİT YENİ TEKNİK VE TEÇHİZATLAMI AÇIYORSUN.
  • ÜMİT29 Aralık 2011 . 08:57

   şanssızlık mı hocam ?  insan şansla   yaşamaz veya  ölmez...  piyango biletimi bu.
  • ışık 29 Aralık 2011 . 08:45

   Bu hastanede çok az doktor dışında işiniz şansa kalmış.Bana da buranın prof. dr. u çok kötü bir hastalığım(......) olduğunu söyledi.Beni ameliyata alacaktı.Psikolojim hastalık korkusundan alt üst oldu.Ankaraya gittik.Oradaki prof.kesinlikle böyle bir hastalığım olmadığını söyledi.Bu hastanede ona göre ameliyat olun.Denetim menetim göz boyama.
  • bolulu29 Aralık 2011 . 08:17

   allah sabırlar versin aiilesine başı sağolsun
  • alia29 Aralık 2011 . 01:05

   sağlık bakanlığı burayı denetlemiyormu acaba ameliyata giren diğer doktora bak tamamen şanssızlık ne demek bu iddaa, toto, loto mu oynuyorsun. Yazıktır size o diplomayı verenlere yazıklar olsun.
  • S.A29 Aralık 2011 . 00:36

   İşin özünün, aslında sorunun apandisit olmadiği yanlışlıkla apandisit ameliyatı yapıldığı söyleniyor. Defalarca çekilen filmler ve yanlış teşhis kurbanı olduğuda söyleniyor. Ne söylenilebilir ki. Konu zaten Yüce adalete tecelli etmiş.

   ve.. gidende geri gelmiyor.

   Merhumeye Allahtan rahmet.. Geride kalanlara sabır diliyorum..
  • vatandaş28 Aralık 2011 . 23:12

   Son zamanlarda bu hastane hakkında para için ameliyat yaptıkları hikayelerini duyuyorduk demekki gerçeklik payı varmış.Doktorun hatasını toprak temizlermiş,nitekimde öyle olmuş,o doktorları Allah ıslah etsin,mmerhumeye Allah rahmet eylesin,kederli ailesine başsağlığı dilerim.
  • emre28 Aralık 2011 . 19:21

   YAZ GÜNÜ BİR TANE ADAMA CADDENİN ORTAASINDA ADAMIN TEKİNE ARABA ÇARPTI ADAM KÖTÜ ŞEKİLDE KAFASINI YERE VURDU VE BİZ AMBULANSI ARADIK HİÇ UMULMADIK BİŞEY OLDU AMBULANSIN TELEFONU MEŞGUL ÇALIYODU.İNANMIYACAKSINIZ AMA MEŞGUL ÇALIYODU.AMBULANSIN TAM TAMINA İZZET BAYSAL CADDESİNE GELMESİ 20 VEYA 30 DK SÜRDÜ.SONRA NEYMİŞ İHMAL YOK.ALIN ,İHMAL MİLLET CANINI KİME EMANET EDİYOR BAKIN...ARKADAŞLAR BOWLİNG SALONUNDA VEYA MANGAL YAPARKEN FOTOĞRAFLANIYOR.SONRA DESTEK ÇIKILIYOR.BUYRUN DESTEK ÇIKIN EĞER BU TEFTİŞLER SIKLAŞTIRILMAZSA ORDA Bİ KADIN ÖLMÜŞ BURDA Bİ ADAM ÖLMÜŞ KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL OLAN GARİBAN VATANDAŞA OLUYOR...
  • Ersan EGE28 Aralık 2011 . 16:05

   Merhum'a Allah(c.c) eylesin. Geride kalanların başı sağolsun. Çok üzüldüğümü belirtmek isterim. Geride kalanlara sabırlar dilerim.
  • ŞANSA28 Aralık 2011 . 12:59

   ŞANS ESERİ YAŞIYORUZ  DEMEK Kİ ? PEKİ HASTANE VE DOKTORLAR NECİ.
   DOKTORUN CEVABINA   GÜLERMİSİN AĞLARMISIN

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak