Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Hava kalitesi en düşük illerin başındayız !

Hava kalitesi en düşük illerin başındayız !
  23 Aralık 2011
  Hava kalitesi en düşük illerin başındayız !
       Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Hava Kalitesi verilerine göre, Ekim ayında hava kalitesi en düşük il Edirne olurken, Bolu 3'üncü sırada yer aldı.
       Ekim ayı Hava Kalitesi verilerine göre en yüksek kükürtdioksit (Zehirli Gaz) ortalaması Edirne'de ölçülürken, partiküler madde ortalaması ise Afyonkarahisar'da gerçekleşti. 2011 yılı Ekim ayında kükürtdioksit (SO2) ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri sırasıyla Edirne, Muğla, Bolu, Uşak ve Niğde oldu. Aynı dönemde partiküler madde (PM10)(1) ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri ise Afyonkarahisar, Malatya, Batman, Gaziantep ve K.Maraş (Elbistan)'da gerçekleşti.
       2011 yılı Ekim ayında il ve ilçe merkezlerinde ölçüm yapılan istasyonlardan elde edilen SO2 ortalamaları incelendiğinde, Kısa Vadeli Sınır (KVS) Değeri ve İlk Seviye Uyarı Eşiği ölçüm yapılan hiçbir istasyonda aşılmadı. Aynı dönemde PM10 ortalamaları incelendiğinde, KVS Değeri Adıyaman, Afyonkarahisar, Gaziantep, Malatya, K.Maraş (Elbistan), Mardin, Siirt, Van, Batman ve Kilis'de aşılırken, İlk Seviye Uyarı Eşiği Afyonkarahisar, Malatya, Mardin ve Batman'da aşıldı.
  • S.A23 Aralık 2011 . 10:57

   her tarafımız orman ama yine hava pis. Çözüm belli

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak