Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Avukatı yaralayan şahıs tutuklandı

Avukatı yaralayan şahıs tutuklandı
  22 Aralık 2011
  Avukatı yaralayan şahıs tutuklandıAvukatı yaralayan şahıs tutuklandı

      Geçtiğimiz salı günü Gerede Adliyesi'nde yaralama olayına karışan şahıs, emniyet ekiplerince yakalanarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

      Konu ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

      "20.12.2011 günü saat: 11:45 sıralarında Gerede Adliye Binası içi Avukat odası önünde, Avukat
  Yusuf Renkli, Ramazan B. tarafından tabanca ile ateş edilerek sol bacak diz üstünden yaralanmıştır. Şüpheli şahıs Adliye Polis noktasında görevli polis memuru tarafından suçta kullandığı, 1 adet ruhsatsız tabanca ile birlikte yakalanmış, olayda yaralanan Avukat Yusuf Renkli bacağında kırık olduğundan dolayı İl merkezinde bulunan İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Ortopedi servisine sevk edilmiş, tedavisi halen burada devam etmektedir.

      Olayın önem ve hassasiyeti nedeniyle; yapılan çalışmalara destek olmak amacıyla Asayiş'ten sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gerede ilçesinde görevlendirilmiştir. Konu ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda; söz konusu olayın adliye binasının bulunduğu kompleks içerisinde birden fazla kurum bulunması ve bu kurumlara ait farklı giriş ve çıkışlar olmasından kaynaklandığı değerlendirildiğinden, diğer giriş çıkışlar kapatılarak sadece görevli polis memurunun bulunduğu kapıdan giriş çıkış olacak şekilde düzenlenme yapılmış olup; burada el detektörü ile arama ve kontrol yapılmakta ve önemli davalarda takviye ekipler görev almaktadır. Gelişmeler hassasiyetle takip edilmektedir. Olayın akabinde şüpheli Ramazan B. isimli şahıs Adliye'de görevli polis memuru tarafından suç aleti ile birlikte yakalanmış olup, 21.12.2011 günü sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak