Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Pekin Rallisi'ndeki temsilcimiz Abant'a ulaştı

Pekin Rallisi'ndeki temsilcimiz Abant'a ulaştı
  10 Ekim 2010
  Pekin Rallisi'ndeki temsilcimiz Abant'a ulaştıPekin Rallisi'ndeki temsilcimiz Abant'a ulaştıPekin Rallisi'ndeki temsilcimiz Abant'a ulaştı
       Dünyanın en ünlü klasik otomobil yarışı olan ve 1907 yılından bu yana yalnızca 3 kez gerçekleştirilen Pekin-Paris Rallisi'nde yarışan Anadol A1 ekibi Türkiye etabında üçüncü durak olan Abant'a ulaştı.
       Pekin-Paris Rallisi'nde Anadol A1 ile yarışan Ahmet Öngün-Erdal Tokcan ikilisi, 7 Ekim'de Türkiye'ye giriş yaptı.
       Ralli genel klasmanında 2'nci sırada yarışan ekip, Erzurum, Kozaklı ve Abant'ın ardından İstanbul etabını da tamamlayarak 11 Ekim'de İpsala üzerinden Yunanistan'a geçecek. 1967 yılında üretilen Anadol A1 ile yarışan Ahmet Ongün-Erdal Tokcan ekibi, 10 bin kilometreye yakın mesafeyi geride bıraktı.
       En yaşlısı 103, en genci 42 yaşında olan klasik otomobillerin katıldığı ralli, trafiğe açık yollarda yapılıyor. 9 Ekim'de Çin'den yola çıkan yarışmacılar, Moğolistan, Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve İran'dan geçtikten sonra 7 Ekim tarihinde Türkiye'ye giriş yaptı.
       Ahmet Öngün, gazetecilere yaptığı açıklamada ralli sırasında Gobi Çölü'nde geçirdikleri geceyi unutamadıklarını belirterek, "Ümraniye Belediye Otoparkı'nda bulduğumuz Anadol A1'in dayanıklılığına hayran kaldık. Prensesimiz, birlikte mücadele ettiği 20'li ve 30'lu yılların Rolls Royce ve Bentleylerini geride bırakmanın ötesinde kategorisinde Porsche ve Aston Martin gibi efsanelere de meydan okuyor. Şu anda ikinci sırada sürdürdüğümüz Pekin-Paris Rallisi'nde Türkiye etaplarında iyi bir performans sergileyerek, lider olarak Türkiye'den çıkmayı umut ediyoruz" dedi.
       Yarıştan elde edilecek sponsor ve SMS gelirlerinin Toplum Gönüllüleri Vakfı'na aktarılacağını ifade eden Öngün, birlikte yarıştıkları ekiplerin yanı sıra takip ettikleri güzergahta da tüm izleyicilerden büyük takdir topladıklarını dile getirekek, "Elde edilecek olan gelirle dört yıl boyunca 250 üniversite öğrencisine karşılıksız burs verilmesi sağlanacak. Böyle bir projeye öncülük etmek ve yer almak bizim için son derece gurur verici" diye konuştu.
       26 ülkeden 212 yarışmacının katıldığı, daha önce 1907, 1997 ve 2007 yıllarında 3 kez gerçekleştirilen klasik otomobil yarışı Pekin-Paris Rallisi, 37 günün sonunda Paris'teki Zafer Takı'nda son bulacak. 
     

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon