Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Ramazan nostaljisi bu sokakta yaşanıyor

Ramazan nostaljisi bu sokakta yaşanıyor
  15 Ağustos 2010
  Ramazan nostaljisi bu sokakta yaşanıyorRamazan nostaljisi bu sokakta yaşanıyorRamazan nostaljisi bu sokakta yaşanıyor

       Yitirdiğimiz, unuttuğumuz, özlediğimiz mahalleli kaynaşması; İzzet Baysal Mahallesi, Sevgim Sokak ve Sevilen Sokak'ta yeniden canlanıyor.

        İzzet Baysal Mahallesi'nde sonradan yerleşimlerle yeni oluşan Sevgim ve Sevilen Sokak sakinleri, adeta oturdukları sokakların isimleri ile özdeşleşmişler. Bu sokaklarda yaşayan hane sakinlerinin her biri değişik yerlerden gelip yerleşmişler. Burada dostluk, arkadaşlık, mahalle kaynaşmasının en güzel örnekleri yaşanıyor ve yaşatılıyor. Sevgim ve Sevilen Sokak sakinleri arasındaki kaynaşma, bir zamanlar mazide kalan unuttuğumuz değerlerimizi anımsatıyor.

       Özel günlerde, bayramlarda sık sık bir araya gelen sokak sakinleri, Ramazan Ayı nedeniyle yine sokakta hep birlikte iftar açıyorlar. İmece usülü evlerde hazırlanan yemekler sokağın ortasına kurulan masalarda hep birlikte yenilerek iftar açılıyor.    

      Birlikteliğin ve kaynaşmanın en güzel örneklerini veren sokak sakinleri, herkesin özleyip de yaşayamadığı eski Ramazanları, hem yaşıyor ve hem de yaşatıyorlar.

  • Aysegul peters15 Ağustos 2010 . 23:11

   Nekadar guzel  bir dayanisma ve komsuluk iliskisi  vallahi kendi adima mutlu oldum.  insan  ayrimi yapilmaksizin  yapilan bu  etkinlik  cok  guzel  mahalle ve sokak  ismindende  belli  komsuluk  iliskilerinin  ne kadar  sicak  ve  guzel olmasi  kendilerine  cok  tesekkur  ederim.  Darisi  bizim  DAGKENTIN  BASINA.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon