Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Bilsinler ki öğretmenimiz yalnız değildir

Bilsinler ki öğretmenimiz yalnız değildir
  5 Ağustos 2010
  Bilsinler ki öğretmenimiz yalnız değildir
       Bir gazete sahibi tarafından darp edilen ve hakarete uğrayan Müdür Yardımcısı bayan öğretmene, Eğitimsen sahip çıktığını belirten bir açıklama yaparak, öğretmenine sahip çıkmayan Milli Eğitim Müdürü'nü de göreve davet etti.
      Eğitimsen Bolu Şube Başkanı Dursun Yenin imzasıyla yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi; 
   
      İlimizde bir gazete sahibi, üyemiz olan bir öğretmenimize görevini yaparken şiddet kullanmıştır. Bu durum asla kabul edilemeyecek bir durumdur.Olayın yaşanmasına neden olan kişiyi EĞİTİMSEN olarak şiddetle kınıyoruz.Olayın mağduresi Zübeyde Hanım kız Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Figen Varlık Hanımefendiye de geçmiş olsun diyoruz.
      Bilindiği üzere mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okuyan öğrenciler,  mesleğiyle ilgili uygulama amaçlı olarak kamu ve özel işyerlerinde staj amaçlı uygulama eğitimine tabi tutulmaktadırlar. Uygulama eğitiminin sonucunda öğrencinin davranış ve performansı uygulama öğretmeni ile işyeri yetkilisi arasında iletişim sonucu belirlenir. Bir öğretmen görevini yapmak amacıyla işyerine geldiğinde işyeri sahibinin ön açıcı ve yardımcı olması gereklidir. İşyeri sahibi ön açıcı olmadığı gibi bir öğretmen hanımla nasıl bir iletişim yapılmaması gerektiğinin örneğini de vermiştir. Nezaket kurallarına uymayan bu şiddet içeren davranışının karşılığını da alması gerekir. Öğretmene böyle davranan bir işyeri sahibinin işyerinde çalışanlara ve staj yapan öğrencilere nasıl bir tutum sergilediğini de merak konusudur.
      Bu olay karşısında İl Milli Eğitim Müdürlüğü hiçbir açıklama yapmadığı gibi olayın mağduru öğretmenimizi arayıp geçmiş olsun deyip konu ile ilgili bilgi bile almaya tenezzül etmemiştir.  Bu da olayın trajikomik boyutudur. Aslı astarı olmayan en küçük şikâyetleri bile hemen soruşturmaya tabi tutan ve öğretmenine ceza yağdıran Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenine sahip çıkma konusunda sınıfta kalmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü böyle bir olayda personeline sahip çıkmayıp da ne zaman çıkacaktır.
      Eğitim Sen Bolu Şubesi olarak her zaman olduğu gibi bu olayda da öğretmen ve öğrenciye sahip çıkacaktır. Gerek hukuk anlamında gerek olayı kamuoyuna duyurma konusunda üstüne düşeni yapacaktır. Olayın mağduresi öğretmenimize ve olayı yaşayan öğrencilere tekrar geçmiş olsun diyoruz. Eğitimde ve diğer toplumsal konularda yaşanan sorunlarda Eğitim Sen Bolu Şubesi olarak haklının yanında haksızın karşısında olmaya devam edecektir.
     Bu gibi kişiler bilsinler ki öğretmenimiz yalnız değildir, olmayacaktır. Bu gibi hareketlerin, haksızlıkların, hak arayanların arkasında eğitimsen vardır ve herzaman da olacaktır
  • antin/kuntin8 Ağustos 2010 . 06:38

   MEB müdürleri genelde bilmem nere ülkesinin bilmem ne aslanlı çeşmesinde foto çektiriyodurda ondan ilgilenememiştir ...

   Figen Hanım için çok üzüldüm ...Kendisini tanırım naif bir insandır herşeyden önce bir bayan ve eğitimci ...Yaşananlar çok çirkin , üzüldüm  ... Geçmiş Olsun ): ...
     
  • Polat5 Ağustos 2010 . 16:26

   Yanındayız amcaoğlu. Bu tür insanlara anladığı dilden konuşacaksın. Milli Eğitim müdürü nerede tatilde mi? Sesi niye çıkmadı. Kendisinin taraf olmasını beklemiyoruz ama araştırılıyor olayın takipcisiyiz demesi gerekiyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon