Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Sahte Gelin Şebekesi Bolu'dan çökertildi

Sahte Gelin Şebekesi Bolu'dan çökertildi
  4 Temmuz 2010
  Sahte Gelin Şebekesi Bolu'dan çökertildi

      Bartın'da, yaşlı ve akli dengesi bozuk erkekleri evlilik vaadiyle kandırarak kredi çektirip, ziynet eşyası aldıran şebekeyi, 15 yaşındaki bir kız çocuğunun Bolu'da yaşlı bir adamla evlendirildikten sonra, ailesinin kızı geri alması ortaya çıkardı. 4'ü kadın 20 kişi adliyeye sevk edildi.

       Bartın İl Jandarma Komutanlığı'nın, Pazartesi günü Bartın, Zonguldak, Karabük, Kastamonu ve Bolu'da eş zamanlı gerçekleştirdiği operasyonla 2'si Azerbaycan uyruklu 4'ü kadın olmak üzere 20 kişi gözaltına alındı. Jandarma, gözaltına alınanların evlerinde yaptığı aramada ziynet eşyaları ve para ele geçirdi. Yaşlı, yalnız ve adli dengesi bozuk kişileri evlenme vaadiyle kandıran şebekenin, imam nikahı kıydırarak evlendirdiği kişilere bankalardan kredi çektirip, ziynet eşyası aldırdığı, daha sonra kadınların kaçtığı öğrenilirken, şebekeyi 15 yaşında evlendirilen bir kız çocuğunu ailesinin geri alması ortaya çıkardı.

      Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde yaşayan ismi açıklanmayan 15 yaşındaki bir kız çocuğunun, şebekenin aracılık etmesi ile Bolu'da yaşayan yaşlı bir kişiyle evlendirildiği, ailesinin bir süre sonra kızlarını geri aldığı ve Bolulu yaşlı adamın şikayetçi olması üzerine operasyonun başladığı öğrenildi. Jandarmanın, 6 aydır devam eden takibinin ardından şebeke ortaya çıkarılırken, şebekenin kadınlara kendi rızalarıyla evlendirildikleri konusunda dilekçe imzalattıkları da tespit edildi.

       Jandarmada ifadeleri alınan 20 kişi bugün Ulus İlçesi'nde adliyeye sevk edildi.

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon