“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Konser gelirleriyle okullarını boyuyorlar

Konser gelirleriyle okullarını boyuyorlar
  23 Nisan 2010
  Konser gelirleriyle okullarını boyuyorlarKonser gelirleriyle okullarını boyuyorlarKonser gelirleriyle okullarını boyuyorlarKonser gelirleriyle okullarını boyuyorlarKonser gelirleriyle okullarını boyuyorlar
       Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, düzenledikleri konserlerden elde ettikleri gelirle malzeme alarak okulları boyayıp, duvarlarına resim çiziyor. 
       Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı 4. sınıf öğrencileri, "topluma hizmet uygulamaları" dersi kapsamında üniversitede konser düzenledi.
       Konserin geliriyle boya, fırça gibi malzemeler alan öğrenciler, bunlarla daha önceden belirledikleri okulları boyamaya ve duvarlarına resim yaparak süslemeye başladı.
       İlk olarak Bolu'nun Göynük ilçesi Dedeler köyü Ali Ericek İlköğretim Okuluna gelen üniversite öğrencilerinin boya ve resim çalışmasını, ilköğretim öğrencileri ilgiyle izledi.
       Okul yetkilileri, çalışmaların ardından okulun çok güzel bir görünüme kavuştuğunu belirtti.
       Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim görevlisi İlknur Karageyik, geliştirdikleri "Sanat Yoluyla Çevre Eğitimi" projesinin ilk adımı olarak konser düzenlediklerini, sonrasında da belirledikleri okulu ziyaret ederek boyama ve resimleme çalışmasını başlattıklarını söyledi.
       Okulun birinci katına "sanat sokağı" ismini verdiklerini anlatan Karageyik, şöyle devam etti:
       "Çalışmalarımızın ardından birinci katı resimledik. İkinci kata 'bilim sokağı' adını verdik. Aynı şekilde doğa eğitimi bölümü, matematik eğitimi bölümü diye bölümlere ayırdık. Okulumuzu 1 günde boyayarak çalışmamızı tamamladık. 6 Mayısta şenlik düzenleyerek açılışı yapacağız."
       İhtiyaç duyulan okullar için boya alarak çalışmalarını sürdüreceklerini bildiren Karageyik, "Çalışmamıza Ali Ericek İlköğretim Okulundan başladık. Bu, sürekliliği bulunan bir proje olacak" diye konuştu.
       Üniversite öğrencileri ise uygulamadan son derece mutlu olduklarını belirterek, "Hepimiz son sınıftayız ve öğretmen adayıyız. İlk kez öğrencilerle bir araya gelme fırsatı bulduk. Çok heyecanlı ve mutluyduk. 32 arkadaş bir gün boyunca çalışarak öğrenciler için güzel mekanlar oluşturmaya çalıştık. Öğrenciler de çalışmamıza yoğun ilgi gösterdi" dedi.
   
  • fırçacı29 Mayıs 2010 . 14:44

   haberiniz kamuoyuna yanlış aktarılmış. koridorlar bir kere hafta sonu boyandı. bahçe duvarları ise öğleden sonra yani öğrenciler hiçbir şey görmedi. konser gelirleri nereye harcandı onu bilmiyoruz ama bildiğimiz tek şey bu okuldaki çalışmalara tek kuruş bile o konserlerden harcanmadı. hepsi okul tarafından karşılandı. keşke okula da bu projeye katkı sağladığı için teşekkür etme erdemini gösterselerdi. yoksa bir ilköğretim okulu "kurum" olarak ciddiye alınacak bir kurum değil mi? öyle görünüyorsa bunu engellemek lazım. çalışmalarda gerçek olan tekşey bölüm öğrencilerinin iyi niyetli üstün gayretleri ve okulun maddi manevi fedakarlığıdır.  bu projeyle ilgili basında çok yanlış haberler yer alıyor. lütfen bunları düzeltiniz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak