Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

"Atık yağını dökme" projesi uygulanmaya başlandı

"Atık yağını dökme" projesi uygulanmaya başlandı
  11 Nisan 2010
  "Atık yağını dökme" projesi uygulanmaya başlandı
       Bolu Belediyesi, Bolu Bağışçılar Vakfı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Toplum Gönüllüleri öğrencileri iş birliği ile yemeklik atık yağların toplanması ile projesi kapmasında Kalıcı Konutlar sakinleri bilgilendirildi.
  Toplum Gönüllüleri Topluluğu ve Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kap kapı dolaşarak atık yağların geri dönüşümü ile ilgili bilgilendirme yaparak broşür dağıttı.
  Aynı zaman atık yağların toplanacağı varillerde yöneticilere teslim edildi. Proje kapmasında düzenlenen programa Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcısı İsmail Yamatürk, Temizlik İşleri Müdürü Erol Yavuz'da katıldı.
  Öğrencilerle bir süre sohbet eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu için önemli olan projeye sahip çıktıları için öğrencilere teşekkür etti. Başkan Yılmaz; " Türkiye'de sıfırdan başlanılan bir çalışma bu. Çok büyük bir problemdir. Çünkü yanık yağlar kimyasal bir birleşen olarak önce sistemi sıkıntıya sokuyor. Böylesine çok önemli projeye başlayan illerden bir tanesi de Bolu. Bu işe ön ayak olan kişilerde sizleriniz. Sizleri kutluyorum. Eğer bu konuda başarılı olacağımıza inanıyorum. Bolu insanın çok özel bir durumu var. Eğer iyi iş yapıldığına inanırsa destek verir. Bolu insanın düzgün bir yapıda olduğunu sizlerde göreceksiniz. Ama benim asıl güvendiğim nokta şudur. Bolu Üniversite kenti olacak. Eğer Üniversiteliler bu işe soyundularsa biz bu işi başarırız diyorum. Sadece bununla sınırlı kalmasın istemiyoruz. Ben bu konuda sonuna kadar kararlıyım. "dedi.
  Öğrenciler guruplar halinde ayrılarak bütün evleri dolaştı. Proje ile afişler kapılara yapıştırıldı ve broşürlerle vatandaşların bilgi sahibi olması sağlandı.
  • hüseyin kapdan12 Nisan 2010 . 08:41

   güzel bir çalişma hem çevre korunuyor hemde geri kazanım oluyor proje inşallah sonuç verir

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon