BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Sincan'da hakim karşısına çıkacaklar

Sincan'da hakim karşısına çıkacaklar
  31 Mart 2010
  Sincan'da hakim karşısına çıkacaklarSincan'da hakim karşısına çıkacaklar

      Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ankara Etimesgut Belediyesi'nin eski yönetimine yönelik başlattığı operasyon kapsamında göz altına alınan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan ve Zabıta Müdürü Mahmut Kaya dün Ankara'ya götürüldü. Yolsuzluk suçlaması ile ilgili olarak Ağcan ve Kaya ile birlikte dün gözaltına alınan toplam 52 kişi ifade vermek için bekliyor.      

        Gözaltına alınma gerekçeleri 

       Etimesgut'ta 2004-2009 yıllarında belediye Başkanlığı yapan Serhat Kemal Yılmaz ile dört yardımcısının da aralarında bulunduğu 52 kişi yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındı. Kemal Yılmaz, belediyedeki çok sayıdaki ihaleye de fesat karıştırmak ve rüşvetle suçlanıyor. 2009 yılında gelen ihbar üzerine İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişleri soruşturma yürüttü. Müfettişler, yaptıkları inceleme sonunda ortaya çıkan suçlarla ilgili bulguları Temmuz 2009'da raporlaştırarak Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri soruşturma başlattı. Yaklaşık bir yılı bulan soruşturma kapsamında ekipler, önceki gün eşzamanlı operasyonlar düzenledi. 52 şüpheliyi gözaltına aldı.    

         Bu soruşturma kapsamında Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan ve Zabıta Müdürü Mahmut Kaya da gözaltına alındı. Evlerinde ve bürolarında Ankara'dan gelen polisler arama yaptı. Gözaltına alınan zanlılar, rüşvet, ihaleye fesat karıştırmak, yolsuzluk, görevi kötüye kullanmak, resmi belgede sahtecilik, suç işlemek amaçlı örgüt kurmak gibi suçlamalarla hakim karşısına çıkacak.

       Bunlar rutin işler

       Diğer taraftan konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Bu tür şeyler rutindir. Her belediyede böyle soruşturmalar yapılır. Büyütmeye gerek yok" diye konuştu.

  • Salih31 Mart 2010 . 13:17

   Ya tamam da, neden AKP için yükleniliyor ki, mahkeme karar versin... Mutlaka çürükler, bozuklar çıkacaktır... Kavun değil ki bu koklayıpta anlayasın... İnsanoğlu nihayetinde...  
  • gercek bolu31 Mart 2010 . 12:00

   Tabi canım, RUTİN. Yediyse ne olmuş ? AKP için rutin bişey bu...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak