BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Oltacılara rastgele

Oltacılara rastgele
  31 Mart 2010
  Oltacılara rastgele
     Bolu Çevre ve Orman Müdürü Sezgin Akay, Abant ve Yedigöller'de amatör olta balıkçılığı sezonunun 1 Nisan tarihi itibariyle açılacağını söyledi.
       Akay, ''Olta balıkçılarının uyması gereken kurallar var. Özellikle Abant ve Yedigöller'de balık avlayacak olan vatandaşlarımızın avlanma belgesi alması gerek. Alınan belgeden sonra avlanmak istedikleri alanlardaki görevlilere avlanma ücretlerini ödeyecekler. Bir kişi iki oltadan fazla atamayacak, orta başına en fazla üç balık tutabilecek. Avlanmaya gün doğumu ile başlanacak, gün batımında avlanma sona erecek. Öte yandan avlanma yapılırken canlı yen (kurt ve solucan) kullanılmayacak'' diye konuştu.
       Kurallara uymayan amatör olta balıkçıları hakkında yasal işlemlerin yapılacağını hatırlatan Akay, ''Göllerde veya derelerde ilaçlar kullanarak, ağ atarak yada bir başka teknikle balık avlayan balıkçılar hakkında yasal işlemler yapılacak'' dedi.
   
  • özgür1 Nisan 2010 . 07:49

   nihayet beklediğimiz sezon açıldıTüm avcı arkadaşlarımıza bol şanslar ve rastgele diyerek kurallar nezninde yeni sezonun hayırlı uğurlu olması dileklerimle..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak