“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Belediye çöp ihalesinde daralma yaptı

  10 Ocak 2005

  Bolu Belediyesi, firmaların evrak eksikliğini ileri sürerek iptal ettiği çöp ihalesini, bu sefer personel sayısını azaltarak ikinci kez gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Daha önce yapılacak olan ihalede 70 personel çalıştırması öngörülürken, son çıkılan ihalede bu rakam 32'ye düşürüldü.

  Bolu Belediyesi, daha önce ihaleye katılan firmaların evrak eksikliklerini bahane ederek iptal ettiği Çöp Toplama İhalesi'ne yeniden çıktı. Yerel gazetelerde yapılan ihale ilamında, ihale kapsamının, Belediye sınırları dahilindeki mahalleler ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nin çöplerinin toplanması olarak belirtildi. İhaleyi kazanacak firmanın, buralarda bulunan katı atık, evsel atık, kömür curufu, hafif agrega gibi malzemeleri toplayacağı belirtildi.

  Ancak yayınlanan ihale ilamında diğer önemli bir husus ise, ihaleyi kazanacak firmanın çalıştıracağı personel sayısı. İlk ihalede firmanın çöp toplama işini en az 70 personelle yapması öngörülürken, ikinci ihalede çalışacak personel sayısı 32'ye düşürüldü.

  İlamda İhale'nin; Bolu Belediyesi Encümen Toplantı Salonu'nda, 31 Ocak Pazartesi günü, saat 10 00'da gerçekleştirileceği belirtildi. Personel sayısının azaltılmasındaki neden olarak, ihale bedelinin beklenenin çok üstünde olmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak