“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

AKP Gençlik Kolları, Yerlikaya ile devam dedi

  10 Ocak 2005

  AKP Gençlik Kolları 1'inci Olağan Kongresi, Bolu Belediyesi eski Nikah Salonu'nda gerçekleştirildi. Gençlik Kolları Başkanlığı'na üyelerin oylarıyla İsmail Yerlikaya tekrar seçilirken, salonda bulunanların yaş ortalamasının yüksekliği de gözlerden kaçmadı.

  AKP Gençlik Kolları 1'inci Olağan Kongresi'ne, Çevre ve Orman Bakan Osman Pepe, AKP Bolu milletvekilleri Mehmet Güner, Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, İl ve İlçe teşkilatı üyeleriyle Kadın Kolları üyeleri katıldı.

  Kongrenin açılışında Gençlik Kolları tarafından hazırlanan ve AKP'nin kuruluşundan bu güne geliş öyküsünü anlatan sinevizyon gösterisi katılımcılara izlettirildi. Daha sonra kongrenin Divan Başkanlığı'na, AKP Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Necmettin Birinci seçildi.

  Divan teşekkülünün oluşturulmasının ardından kürsüye Gençlik kolları Başkanı İsmail Yerlikaya çıkarak, "Bundan 3 yıl öncesini kimse hatırlamak istemez. Gelir dağılımındaki adaletsizlik, zamlar, herkesin belini bükmüştü. Bu karanlık dönemin bir gün sona ereceğini herkes biliyordu. 3 Kasım ve 28 Mart yerel seçimleriyle vatandaşların partimize olan destekleri ortaya çıktı. Seçim sürecinde, il, ilçe, kadın kolları ve Gençlik Kolları olarak girmedik cadde, çalmadık kapı bırakmadık. Eğer alınan sonuçta azıcık katkımız varsa kendimizi bahtiyar sayarız" dedi.

  Daha sonra kürsüye İl Başkan Yardımcısı Taner Laçin, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milletvekilleri Mehmet Güner, Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek çıktı ve yaptıkları konuşmalarda, gerçekleştirilen seçimlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin etkili olduğunu, ancak bundan sonra gerçekleştirilecek seçimlerde teşkilatların yapacakları çalışmaların etkili olacağını söyledi.

  Son konuşmayı ise Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe yaparken, "Bizden önceki siyasi arenayı bir hatırlayalım isterseniz. Koalisyon ortaklarının siyasi çatışmaları, bir gecede ödenen faizleri unutmamak lazım. Milletvekilleriyle, siyasi partileriyle, bakanlarıyla ve Başbakanlarıyla kayda alınmayan hükümetleri unutmamak lazım. Enflasyonu, dış borcu, ihracat, ithalat rakamlarını da unutmamak lazım. Peki 2 yıl içerisinde ne değişti. Şu anda insanı, parayı ve ülkeyi yönetmesini bilen bir kadro iş başında. Millete meydanlarda verdikleri sözleri, Ankara'ya gidince unutanların şu anda düştükleri durumları unutmamak lazım. Ankara'da verdikleri sözleri unutanları, millet de sandıkta unuttu. Bu ateşten bir gömlektir. 3 Kasım seçimlerinde % 32,5, 28 Mart Yerel Seçimlerinde % 42 ve son yapılan kamuoyu yoklamalarında partimize olan halk desteğinin % 50'nin üzerinde olduğu belirtilmektedir. Daha önceki siyasi partilerin arkasındaki halk desteği, hükümet seçildikten sonra erimeye başladı. Ancak AKP hükümetine destek artarak devam etmektedir. Bu ülkeye tek haneli enflasyon rakamlarını 35 yıl sonra biz getirdik. Bunları vatandaşlara anlatmak görevimiz" şeklinde konuştu.

  Konuşmaların ardından AKP Gençlik Kolları seçimlerine geçilirken, üyelerin oylarıyla AKP Gençlik Kolları Başkanlığı'na ikinci kez İsmail Yerlikaya seçildi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak