Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

BTSO Meclisi şaşırttı! Yamaner'in listesi seçildi

  14 Mart 2005

  Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'nın gerçekleştirilen seçimlerinde kelimenin tam anlamıyla sürprizler yaşandı. BTSO'da yıllardır görev alan isimler Meclis dışında kalırken, yeni oluşan meclise çok sayıda yeni isim girdi. BTSO Meclis Başkanlığı için yapılan seçimlerden Umut Oran galip çıkarken, BTSO Yönetim Kurulu Başkanlığı için Ahmet Kahraman'ın işaret edildiği seçimlerden ise Sabahattin Yamaner başkan olarak çıktı.

  Bolu kamuoyu tarafından sonucu merakla beklenen BTSO seçimleri, geçtiğimiz hafta yaşanan büyük mücadelelerin ardından tamamlandı. BTSO seçimlerine 1500'den fazla oy kullanma hakkı bulunan üyelerin % 80'nin katıldığı belirtilirken, 13 grup içerisinde gerçekleştirilen seçimlerde kıyasıya bir mücadele yaşandı. 8 Mart Salı günü gerçekleştirilen seçimler sonucunda oluşan meclise 1'inci gruptan Tam Tütün Ürünleri ve Gıda Mad. Hayvancılık San. ve Tic. Ltd.Şti. (Türker Ateş), Özkoparan Tavukçuluk- Ekipman İnşaat Turizm Tic. ve San. Ltd.Şti. (Mustafa Özkoparan), Adnan Varlık,

  2'inci gruptan Yahya Günay, Pınarlar Tekstil ve Ticaret Ltd.Şti. (Halis Kaynarpınar),

  3'üncü gruptan Orhan Perçin, Petek Kırtasiye (Kemal Sert), İmaj Kuyumculuk (Gökhan Yaman)

  4'üncü gruptan Garanti Bankası Bolu Şube Müdürü Mehmet Şerefoğlu, SS. Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kef. Kooperatifi'nden Atilla Çelikpençe

  5'inci gruptan Abdurrahman Ateş, Sadullah Soylu, Nevzat Derelioğlu

  6'ıncı gruptan Domino Tekstil (Umut Oran), Bolu Kalite Yem Sanayi (Şerafettin Erbayram), Ak Piliç Mustafa Aksoy

  7'inci gruptan Cankan İnşaat (Mehmet Turan), Er-Ak Mühendislik (Selman Akkaya), Tekno Teknik İnşaat (Nedret Yıldız)

  8'inci gruptan Gezgin Ticaret (İsmail Gezgin), Onurlu Yapı Malzemeleri (Mustafa Onurlu)

  9'uncu gruptan Ergin Otomotiv (Engin Ergin), Birlik Akaryakıt (Sabri Çatladı), Güven Makine (Vedat Güler, 10'uncu gruptan Trans 14 Uluslararası Nakliyat (Turgut Türk), Semih Uluslararası Taşımacılık (İrfan Yılmaz), Kesen Nakliyat (İlhami Kesen)

  11'inci gruptan İşli Mahrukat (Raşit İşli), Çınar Ormancılık (Mustafa Özkurede), Bolyak Madencilik 12'inci gruptan Gentaş Genel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kahraman, Eriş Kerestecilik (Alaaddin Eratalar)

  13'üncü gruptan Arçelik A.Ş (Adnan Tüfekçi) ve Sabahattin Ahmet Yamaner seçildiler.

  BTSO Meclisi'nin oluşmasının ardından seçimlere iki gün ara verilirken, Cuma günü BTSO Meclis Başkanlığı, TOBB delegelerinin seçimi, BTSO Yönetim Kurulu seçimi ile Disiplin Kurulu'nun seçimlerine geçildi.

  Cuma günü gerçekleştirilen BTSO Meclis toplantısının açılışını, Meclis'in en yaşlı üyesi olması nedeniyle Alaaddin Eratalar yaptı. Eratalar'ın açılış konuşması sonucunda Meclis Başkanlığı ve Meclis Başkan vekillerinin seçimine geçilirken, yapılan seçim sonrası BTSO Meclis Başkanlığı'na Umut Oran, 1'inci Meclis Başkan Vekilliği'ne Yahya Günay ve 2'inci Meclis Başkan Vekilliği'ne ise Alaaddin Eratalar seçildi.

  Daha sonra TOBB Delegeliği'ne Adnan Tüfekçi ve Umut Oran seçildi. Bu seçimin ardından yönetim kurulu üyeliklerinin seçimine geçildi. Seçim öncesinde yapılan kulislerde, daha önce aday olmayacağını açıklamasına rağmen, başkan adayı olması için iknâ edilen Gentaş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kahraman'ın tek liste ile seçime girmesi beklenirken, Sabahattin Yamaner'in de liste çıkarması ile liste sayısı iki oldu. Seçim sonucunda ise 18'e 16 çıkan oylarla Sabahattin Yamaner'in listesi göreve getirildi.

  Seçilen Yönetim Kurulu'na ise Sabahattin Yamaner, Atilla Çelikpençe, Mustafa Özkurede, Engin Ergin, İlhami Kesen, Türker Ateş aldıkları oylar sonucu girerken, aynı oyu alan diğer adaylar arasında yapılan kura çekimi sonucunda da, Abdurrahman Ateş, İrfan Yılmaz ve Mustafa Özkoparan seçildi.

  • Hüseyin CANER12 Nisan 2011 . 03:15

   Nadide bu satırlar sanamı ait gülerim ben bu satırlara
  • sinan gökdemir11 Nisan 2011 . 19:59

      yüreğinize sağlık.anlatmak istediğimi zaten net bir şekilde vurgulamışsınız.duyanlara.duymayanlara
  • Nadide DEMİREL11 Nisan 2011 . 13:16

   NOSTALJİK MENGEN
   Yeniçağa, Gerede gibi aşçılık okulları gümbür gümbür geliyor, hiç bir meslek, hiç bir ilçe veya ilin tekelinde değildir.
   Festivalde zaten yakında Bolu'da yapılacak.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak