Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Yılmaz, ödevden çıkacak sonucu takip ediyor

  28 Mart 2005

  Bolu'ya gelerek ilimizin "Şehircilik Planı'nı" çıkartmak için çalışmalar yürüten, Selçuk Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrenci ve öğretim görevlileri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, gerçekleştirilen çalışmanın öğrenciler için ödev olabileceğini ancak kendileri için ciddi bir etüt çalışması olduğunu belirtti.

  Selçuk Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde öğrenim gören öğrenciler, ilimizin şehirleşme planını çıkartmak üzere çalışmalara başladı. 3 öğretim üyesi ve 29 öğrenciden oluşan heyet, 2004 yılının ekim ayında ilimizde 1'inci etap çalışmalarını yaparken, geçtiğimiz hafta tekrar Bolu'ya gelen aynı ekip 2'nci etap çalışmalarına başladı. İl genelinde yaptıkları incelemeler sonrası Bolu'nun Şehircilik Planı'nı çıkartacak olan öğrenciler, haziran ayında çalışmalarını sonlandıracak. Yapılan çalışma ile ilgili düşüncelerini açıklayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Siz bunu ödev olarak algılayabilirsiniz, ama bu çalışma bizim belki geleceğimizi belirleyecek" dedi. Bolu'da gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erdoğan Yaşlıca, "Bolu, Türkiye'nin sayılı turizm merkezlerinden bir tanesidir. Sanayileşme çalışmaları geçmişte başlatılmış. Ama Düzce'nin devlet tarafından desteklenmesi, Bolu'nun sanayileşmesinde önemli bir engel olarak gözüküyor. Tarihi dokuya sahip Mudurnu ve Göynük'te de, tarihi dokuyu koruma yönünde çalışmalar yapıyoruz" ifadelerini kullandı. Bolu'nun yapılaşmasıyla ilgili görüşlerini de açıklayan Yaşlıca, "Binaların kaç katlı yapılacağı, alt yapı çalışmaları ile ortaya çıkacaktır. Yapıların, Bolu'nun kuzeyine doğru kayması daha uygun görünüyor. Kent merkezindeki yoğunluk, nüfusu vermez, sadece iş gününün kalabalığı oluşur. Bana göre katların yükselmesi, alt yapıya göre belirlenmeli. Alt yapının gelişmesi lazım. Bu da Belediyeye çok külfet getirir" diye konuştu.

  • metin4 Ağustos 2011 . 04:09

   Cirkinlikler ve mantiksizliklar belediyesi.Ne gorsellik ,ne mantik aramayacaksiniz Esra hanim.Kaleminize ayrica dikkat edin.
  • burak3 Ağustos 2011 . 09:19

   Zaten ramazan sokağı denen yer konsept dısı. Ramazan sokağı çay kahve nargile içilen yer dısında bünyesinde ne barındırıyor allahaskina.İstanbul'daki Sultanahmete bir gidiversinlerbir zahmet. Öyle tahtalardan dükkan yapıp para yolmak yani ticaret yapmak bir sahne yapıp tasavvuf müziği yapmakla olmuyor Azicik bilginiz görgünüz yoksa araştırın Biryerlere giden Bolunun yoneticileri bakmayın sadece görün görün...Elinize saglık Esra hanim
  • serhat3 Ağustos 2011 . 01:06

   müthiş yazı olmuş tebrikler...
  • Bolu Sevdalısı3 Ağustos 2011 . 00:17

   Bunu bizler anlayabiliyoruzda, bu Bolu'yu idare edenler hiçmi görmüyor ve anlamıyor. Kafalarını hep kuma gömüyorlar. Şu Bolu için hiç mi güzel bir projeleri olmaz bunların.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak