Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

AKP Milletvekilleri Erdoğan'dan ne talep etti?

  4 Nisan 2005

  AKP'de yaşanan son istifalar üzerine milletvekillerini Kızılcahamam'da 3 günlük kampa alan AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bolu milletvekilleriyle baş başa bir görüşme yaptı. Gerçekleştirilen görüşmeler hakkında Gazetemize bilgi veren AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, Erdoğan'dan Bolu Organize Sanayi Bölgesi ve Bolu'nun turizmde hak ettiği yeri alabilmesi için destek istediklerini belirtti. Kızılcahamam'da bakanlarla görüşme imkanı bulduklarını belirten Yılmaz; doğalgaz, Gerede'de yaşanan elektrik sıkıntısı, İzzet Baysal Tıp Fakültesi'ne alınmaya çalışılan dış kredi ve Vilayet Konağı'nın 2005 ödeneği konularında da çeşitli temaslarda bulunduklarını belirtti.

  AKP'de yaşanan son istifalar ve bunun yarattığı tedirginliği ortadan kaldırmak isteyen AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP milletvekillerini 3 günlük Kızılcahamam kampına aldı. Bolu Milletvekilleri Metin Yılmaz, Mehmet Güner ve Yüksel Coşkunyürek ile kampın son günü görüşen Erdoğan, bu güne kadar yapılan çalışmalar, AB süreci ve gerçekleştirilen yurt dışı gezileri hakkında milletvekillerine bilgiler verdi. Daha sonra illerindeki sıkıntılarla ilgili olarak milletvekillerinden bilgi isteyen AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, AKP Bolu milletvekilleri bir rapor sundu. Başbakan Erdoğan ile gerçekleştirilen görüşme hakkında Gazetemize açıklamalarda bulunan AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, görüşmelerde iki talep üzerinde durduklarını belirtti.

  Yılmaz, "AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığımız görüşmede, AKP Bolu milletvekilleri olarak iki konunun üzerinde durduk. Birinci konu olarak Bolu Organize Sanayi Bölgesi'ne 8 trilyon liralık bir ödeneğin verilmesi talebi idi. Mevcut Organize Sanayi Bölgesi'nin yetersiz kaldığını, yatırımcıların bu nedenle Bolu'ya gelmek istemediklerini belirttik. Teşvik Yasası nedeniyle ilimizin yaşadığı sıkıntıları tekrar anlattık. Bunun üzerine Sayın Başbakanımızda Bolu Organize Sanayi Bölgesi'nin Tevzi İmar Planı için gerekli olan 8 trilyon liralık ödenek için gerekli talimatları vereceğini belirtti" diye konuştu.

  Yılmaz ikinci konu olarak da Bolu'nun turizmdeki yerini görüştüklerini belirterek, "İkinci konu olarak da milletvekilleri olarak turizmi ele aldık. Turizmdeki potansiyelimizi anlattık. Özel statü istediğimizi, teşvik talep ettiğimizi söyledik. Bunları söylerken zaten Sayın Başbakanımız Erdoğan Bolu'nun turizm konusundaki potansiyelini bildiğini ve bu konu da verdiği sözün hâlâ geçerli olduğunu yeniledi" dedi. Metin Yılmaz ayrıca 3 gün süren kamp süresi içerisinde AKP Bolu milletvekilleri olarak bakanlarla görüşmelerde bulunduklarını, bu görüşmelerde Vilayet Konağı'nın 2005 ödeneği, İzzet Baysal Tıp Fakültesi'nin dış kredisi, Gerede'nin elektrik sıkıntısı ve doğalgazla ilgili temaslarda bulunduklarını belirtti.

  • hasan karaçör 29 Aralık 2011 . 09:27

   başkanım ben sizlerden iş talep ediyorum ben elektrik mezunu b sınıfı ehliyetim vardır evli ve bir cocugum var haberlerinizi bekliyorum hasan karaçör tel 05466739612

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak