Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Köy Hizmetleri şantiyesi taşınıyor mu?

  11 Nisan 2005

  Kurulduğu günden bu yana Alpağut Köyü halkı ve Kalıcı Konutlar sakinlerinin tepkisini çeken Köy Hizmetleri'ne ait asfalt şantiyesinin, buradan taşınması gündeme geldi. Akduman, burada bulunan taş kırma makinelerinin 10 günde taşınabileceğini belirtti.

  İl Genel Meclisi üyesi Vedat Özkan tarafından verilen önergeyle şantiyenin, malzeme ocaklarının bulunduğu alana taşınması yönünde gelen talep sonrası, Köy Hizmetleri İl Müdürü Tahsin Akduman bu yönde bir çalışmanın olduğunu ifade etti.

  İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi altında yıllardır faaliyet gösteren Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'ne ait asfaltlama şantiyesinin, malzeme ocaklarının bulunduğu Çaygökpınar'a taşınması nihayet gündeme geldi. Başta Alpagut Köyü ve özellikle 12 Kasım Depremi sonrasında kurulan kalıcı konutlarda yaşayan vatandaşlar, şantiyenin buradan kaldırılmasını istiyorlardı.

  Çaygökpınar Köyü hudutları içerisinde çıkartılan taş malzemenin, yıllardır buradan kamyonlara yüklenerek 17 km. yol aşıldıktan sonra taş kırma makinelerinde kırılmaya getirildiği, daha sonrada ihtiyaç bölgelerine sevk edildiği belirtiliyor.

  Her yıl 1500 kamyon malzeme taşınan şantiyenin, malzeme ocaklarının bulunduğu bölgeye taşınmasıyla hem akaryakıt tasarrufu sağlanacağı hem de bu güzergahta zaman zaman yaşanan trafik kazalarının son bulacağı belirtiliyor.

  İl Genel Meclisi üyesi Vedat Özkan, Köy Hizmetleri Şantiyesi'nin malzeme ocaklarının bulunduğu yere taşınması için önerge verirken, önerge İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından incelemeye alındı.

  Tahsin Akduman, şantiyede şu anda 2 taş kırma ve 600 tonluk asfalt ısıtma makinesinin bulunduğunu, karar verilmesi halinde taş kırma makinelerini 10 günlük bir süre içinde Çaygökpınar'da bulunan malzeme ocaklarının bulunduğu alana taşıyabileceklerini belirtti.

  • IlzRelWhtuq27 Şubat 2012 . 14:36

   ey faruk [unlu olncua] unutma bizi!Bir kac polemik yaparsaniz, unlu olma sansiniz artar derim. Allah kolaylik versin.  
  • kaptan16 Şubat 2012 . 18:40

   değerli neco ben oy vermedim ama katlanmak zorunda kalıyorum. Aslında sayın başkanın da Bolu ya hakettiği özeni göstermesi gerekmiyor mu.Her yönü ayrı doğa harikasıyla kaplı şehrimizin hali içler acısı. Belediye başkanı Bolu Halkının oylarıyla seçilmiştir ve bolu halkı nihayette siyasi bir karar vererek AKP adayını seçmiştir. Ülke genelinde iktidar partili çok başarılı belediyeler  de var. ben Bolu Belediyesinin performansının AKP tarafından da değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. hiç olmazsa onlar gereken özeni göstermeli , oyları alıp üstüne yatmamaları gerekir.bu konuda konuk yazarı destekliyorum.afyon yutmayan insanlarımızdan biri olduğu için.
  • neco11 Şubat 2012 . 20:16

   Şu andaki belediye başkanını ikinci defa biz seçmedik mi başkalarımı seçti tabikii biz seçtik işte sehirçiligin yada sehirin  bu hale getirilmesinin baş mimarı bizler degilmiyiz.Kimse kimseyi kandırmasın oy verenler olarak bu devrimleri yapanlar bizleriz her toplum hakkettigi şekilde yönetilir biz oy verdik bizler katlanacagız.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak