Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

KORKULAN OLDU; Öğrenci eylemleri şehre taşındı!

  11 Nisan 2005

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri tarafından, ucuz ulaşım, ucuz yemek ve ucuz barınma talepleriyle başlatılan öğrenci eylemleri şehir merkezine taşındı. Hükümet Meydanı'nda toplanan üniversite öğrencileri taleplerini yenilerken, İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler özellikle Trabzon'da meydana gelen olay nedeniyle herhangi bir provokasyona karşı çok sıkı emniyet tedbirleri aldı.

  Üniversite öğrencilerinin ulaşım, barınma ve yemek konularında taleplerini yetkililere duyurabilmek için başlattıkları eylemler, yetkililerin bir aydır çözüm üretememesi nedeniyle Hükümet Meydanı'na taşındı.

  Hükümet Meydanı'nda toplanan öğrenciler, geniş güvenlik önlemleri altında eylemlerini gerçekleştirdi. Üniversite öğrencileri tarafından okunan basın bülteninde, "Biz Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri ulaşım, yemek ve barınma sorunlarımızın çözümü için bir ayı aşkın süredir çalışma yürütüyoruz. Üniversitemizde bu sorunlarımızı dile getirmek ve acilen çözüm istemek için üç hafta üst üste yaptığımız kitlesel basın açıklamaları, üniversite yönetimiyle gerçekleştirilen toplantılar ve Bolu Belediyesi'ne yapılan ziyaretler şimdilik sonuç vermedi. Çözüm istediğimiz her birim topu ya diğer birime ya da yasalara attı. Biz öğrenciler, bu paslaşmanın gerçekleri yansıtmadığının, birer ayak oyunundan ibaret olduğunun farkındayız. Ve sorunlarımız çözülene kadar mücadele etmeye kararlıyız. Okulda süregelen haklı mücadelemizi bundan böyle şehir merkezinde de devam ettireceğiz. Bakımsız yurtlarda 8-10 kişi kalmamız ya da paramızın tamamına yakınını sağlamlığından şüphe ettiğimiz evlere kira olarak vermemiz bizlere verilen değerin göstergesidir. Güzel bir geleceğin yapı taşları olan biz üniversite öğrencileri, 10-12 kilometrelik yola 800 bin, yenilemeyecek durumda olan kalitesiz yemeğe bir buçuk milyon lira vermek istemiyoruz. Ucuz ve sağlıklı yemek, ucuz ve güvenli barınma ve ucuz ulaşım hakkımızı istiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

  Öğrenciler eylemleri sırasında sloganlar atarken, emniyet güçleri herhangi bir provokasyona karşı sıkı güvenlik önlemleri aldı. Özellikle geçtiğimiz hafta Trabzon'da yaşanan olaylara karşı vatandaşların verdiği tepkiyi dikkate alan emniyet güçleri eylem süresince Hükümet Meydanı'nda sıkı tedbirler aldı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak