Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Başkan Yılmaz; "Sizlerinde kanınıza dokunuyorsa, bana yardım edin"

  11 Nisan 2005

  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaptığı bazı çalışmalardan dolayı Bolu halkından gerekli desteği göremediğini belirterek sitem etti. Bugüne kadar iki önemli noktaya yıkım ekibi gönderdiğini, bunlardan bir tanesi ile polemiğe sokulmak istendiğini, Cici Taksi mevkiinde gerçekleştirilen yıkımında gerektiği kadar basın organlarında yer almadığını belirtti. 15 yıldır işyeri açma ruhsatı olmadan, su parası ödemeden faaliyet gösteren bir fırını mühürlediğini belirten Yılmaz, bu çalışmaları daire müdürlerinin korkularına rağmen gerçekleştirdiğini, hiç değilse bu tür çalışmalarından dolayı kendisine destek olunması gerektiğini söyledi.

  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptığı açıklamalarla bazı çalışmalarda radikal kararlar vermeye devam edeceğinin sinyalini verdi. Yılmaz, "Ben Belediye Başkanlığı seçimlerine girerken, suya sabuna dokunmadan başkanlık yapmayacağımı söyledim. Radikal davranacağım dedim. Yapacaklarım Bolu'nun menfaatine olacak, şahsımın menfaatine olmayabilir dedim. Yanlış yaptığımda geri döneceğim ama doğru yaptığıma inanıyorsam değil kamuoyu Türkiye karşıma gelse bu doğrultuda devam edeceğim dedim" dedi.

  Gerçekleştirdiği bazı yıkımlardan ve işyeri kapatmalarından dolayı Bolu halkından beklediği desteği göremediğini belirten Başkan Yılmaz, gerekli desteği alamamasına rağmen bildiği doğrulardan şaşmayacağını belirtti. Yılmaz, "Öyle adamlar var ki, hiç su parası ödememiş. Ben üçüncü Belediye Başkanıyım. Aradan iki Belediye Başkanı geçmiş, su parası alınmamış adamlardan. Adam işyerinin ruhsatını almamış. Ben geçtiğimiz aylarda, iki yere ekipleri yıkıma gönderdim. Bir tanesini yazamadılar, yazdılarsa bile es geçtiler. Stratejikti yaptığım iş. Birinde de Yusuf Yaman ile polemiğe soktular beni. Benim niyetim Yusuf Yaman ile polemiğe girmek değildi. Bunun Bolu'ya bir faydası yok. Ben diyorum ki, başkasının arazisi üzerine bir bina yapılmış, bunu yıkmak durumundayım. Basın, Yusuf Yaman ile beni polemiğe sokarak, birilerini kahraman yapmaya kalktı. Bir şey vurguluyorum. Yusuf Yaman kim; siyasi ve ekonomik olarak önemli bir adam. Öbürünü yazmadılar. Cici Taksi'nin oradaki binayı yıktık. Ben stratejik olarak bir şey vurgulamak istiyorum. Bu konularda bana destek verecekler ki Bolular, yamuk işlerin önüne geçeceğiz. Yani şunu mu istiyor Bolulular? 15 yıldır adam dükkan açmış su parasını ödememiş. Ben böyle bir fırını kapattım. Bugüne kadar hiç kimse cesaret edebildi mi bu konuda? En azından bir tane doğru yaptığım bir şey vardır. Burada destek istiyorum. Ama maalesef şu ana kadar destek alıyor musun diye sorulursa, hayır efendim destek almıyoruz. Destekte almayacağız, destek almasak da Bolu'nun menfaatinde ben emanetçiyim, emanete hıyanetlik etmem. Vatandaşın 50 milyonluk su borcu var ödeyemiyor, garip. Kesmiyoruz, birde ek zarar vermişiz. Avukatlık ücreti alıyoruz. Ama ötekinin üzerine bile gidemiyoruz. Ben böyle bir Belediye Başkanlığı yapmayacağım" ifadelerini kullandı.

  Kendisinin efe olmadığını belirten Başkan Yılmaz, "Önce şahsa diyorum ki, burayı kapatacağım. Ciddiye almıyor, kapat ne olmuş diyor. Demek ki bundan öncede bu konuşmalar yapılmış. Biz mühürlüyoruz, adam içeriden çıkmıyor. Polis de içeriden çıkartmıyor adamı. Mühürlemeden önce daire müdürüne talimat veriyorum, mühürle diye. Öbür daire müdürümde, talimat verdiğim daire müdürünü arayarak ?Aman adamlar silahlı, gitmeyin üzerine' diyor. Onun için bizde silahlı dolaşıyoruz. Ben yiğit ve delikanlı değilim. Efe de değilim. Kimseyle kavga etmeye niyetim yok. Ama benim kanıma dokunuyor. Eğer sizlerinde kanınıza dokunuyorsa, bana yardım edin bu konularda. Yanlışımda değil. Yanlışımda üzerime üzerime gelin" şeklinde konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak