Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Onursal Başkan'a Baro'nun vefası

  11 Nisan 2005

  Bolu Barosu, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle gerçekleştirdiği "Vefa ve Şiir Gecesi" ile, 21 yıl Bolu Barosu Başkanlığı görevini aralıksız yürüten Yener Bandakçıoğlu'na hayatının en anlamlı gecelerinden bir tanesini yaşattı. Ünlü Şair İbrahim Sadri'nin de şiirleriyle katıldığı gecede, Yener Bandakçıoğlu'nun doğumundan bu güne kadar resimlerle hayatının önemli kesitlerine vurgular yapıldı ve bir de plaket takdim edildi. Baro Başkanlığı, Boluspor Genel Sekreterliği ve Kulüp Başkanlığı ile, siyasi geçmişinde binlerce vatandaşa hitap eden Bandakçıoğlu, sahneye çıktığında kendisine gösterilen vefa nedeniyle konuşmakta zorlandı.

  21 yıl Bolu Barosu Başkanlığı görevini yerine getirerek kırılması zor bir rekora imza atan Av. Yener Bandakçıoğlu için, Bolu Barosu 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle unutulmaz bir gece tertipledi. Bolu Belediyesi Yeni Nikah Salonu'nda gerçekleştirilen geceye; Vali Ali Serindağ, milletvekilleri Mehmet Güner, Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Semercioğlu, adliye mensupları ile çok sayıda Bolu Barosu'na kayıtlı avukat katıldı.

  Gecenin açılışında konuşma yapan Baro Başkanı Tuncay Alnıak, "Bolu Barosu olarak göreve geldikten sonra bu tür etkinlikler yapacağımızı belirtmiştik. Bu şiir ve vefa gecesi bunlardan bir tanesi. Bu akşam şiir ve vefa gecesi düzenlemekteki amacımız, Onursal Başkanımız Av. Yener Bandakçıoğlu'na olan saygımızı göstermektir. Ayrıca vefanın da sadece İstanbul'da bir semt ismi olmadığını kanıtlamak istedik" diye konuştu.

  Konuşmanın ardından sahneye çıkan yerel sanatçılarımızdan İbrahim Çetin, eşi Gamze Çalık Çetin ise; bağlama ve kemanıyla geceye katkıda bulunurken, keman ve bağlamanın eşliğinde birbirinden güzel halk müziği eserlerini yorumladılar. Gecenin ikinci kısmında ise ünlü şair İbrahim Sadri sahnede yerini alırken, kendisine ve ünlü şairlere ait birbirinden güzel eserleri en güzel şekilde yorumlarken, davetlilere şiir dinlemenin zevkini yaşattı.

  Daha sonra Bolu Barosu'nun Onursal Başkanı Yener Bandakçıoğlu ile ilgili hazırlanan VTR, katılımcılara izlettirildi. VTR'de Bandakçıoğlu'nun, çocukluk fotoğraflarından lise dönemine, avukatlık yıllarındaki ilk günlerden Boluspor Genel Sekreterliği'ne, evliliğinden siyasi hayatına ışık tutacak yaklaşık 100 adet fotoğraf yer aldı. VTR'yi izlerken Av. Yener Bandakçıoğlu'nun göz yaşlarını tutmak için çaba sarf ettiği gözlendi. Yıllarca aynı yastığa baş koyduğu eşi Aygün Bandakçıoğlu'nun göz yaşlarına hakim olamadığı gözlerden kaçmadı. VTR'nin ardından 21 yıllık Baro Başkanlığı nedeniyle Bolu Barosu tarafından hazırlattırılan plaketi almak üzere sahneye çıkan Yener Bandakçıoğlu, kendisine yapılan bu sürpriz nedeniyle konuşmakta zorlandı. Bolu Barosu Başkanı Av. Tuncay Alnıak, 21 yıllık başarılı Bolu Barosu Başkanlığı'nı başarılı bir şekilde yürütmesinden dolayı Yener Bandakçıoğlu'na Baro Yönetim Kurulu tarafından hazırlattırılan plaketi verdi. Yıllardır kalabalık insan topluluklarına konuşma yapan Bandakçıoğlu'nun dudaklarından kelimelerin güçlükle çıktığı konuşmasını, "Bugün benim için hazırlanan VTR'den haberim yoktu. Bir şeyler olabileceğini de, geceye katılmadan 2 saat önce sezmiştim ancak geçmişimin bu şekilde katılımcılara aktarılmasını beklemiyordum. Şahsıma bir plaket verileceğini biliyordum. Onu da yemekte verirler diye bekliyordum. Ama burada gerçekleştirilen "Şiir ve Vefa Gecesi" benim için tam anlamıyla sürpriz oldu" diyerek tamamlamaya çalıştı. Gece, İbrahim Sadri'nin birbirinden güzel şiirlerini seslendirmesiyle son buldu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak