Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Polis Teşkilatı 160 Yaşında

  11 Nisan 2005

  Polis Teşkilatı'nın 160'ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü'nde bir tören düzenlendi. Protokol, İl Emniyet Müdürlüğü Personeli ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende İl Emniyet Müdürlüğü Yeni Binası'nın da tanıtımı yapıldı.

  Polis Teşkilatı'nın, toplumun dirlik, düzen, huzur ve güvenliğini, vatandaşların can ve malını koruma, kanun hâkimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlendiğini bildiren İl Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı, Bolu genelinde 718 personelle hizmet verdiklerini söyledi.

  İlimizin, ülke genelinde yapılan değerlendirmelerde, asayişi düzgün iller arasında yer aldığını vurgulayan Mehmet Yazıcı, "Ancak son yıllarda görülen eğitim ağırlıklı nüfus hareketleri ve yeni yapılan hukuki düzenlemeler, Teşkilatımıza yansımış ve yeniden yapılanmaya gidilmiştir. Polisin standardı her geçen gün yükselmektedir. Başarılarımızın temelinde, halkımızın bize olan güveni ve desteği olacaktır" dedi.

  Türk Milletinin sevgi ve güvenini kazanmış Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 160'nci yıldönümünde halkı bir gurur yaşadığını söyleyerek konuşmasına başlayan Vali Ali Serindağ, Türk polisinin hukuk kuralları çerçevesinde fedakârca görev yaptığını, ayrıca eğitime ve modernizasyona verilen önem sayesinde başarının yakalandığını belirtti. Vali Ali Serindağ, "Türk Ulusu polisine her zaman güvenmiş ve görevini yerine getirmesinde ona her türlü desteği vermiştir. Milletimizin polis teşkilatına duyduğu bu güveni zedelememek ve onlara iyi hizmet etmek her zaman öncelikli düşüncemiz olacaktır" dedi.

  Konuşmaların ardından Polis Marşı dinlendi. Akabinde 10 Nisan Polis Günü çerçevesinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak