Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Hizbullahçılar seslerini duyurmak istemiş!

  11 Nisan 2005

  Bolu F Tipi Cezaevi'nde yaklaşık 3 ay önce eylem yapmak ve eylem sonrası kamu malına zarar vermek iddiasıyla haklarında dava açılan 14 Hizbullah terör örgütü mensubu tutuklu ve hükümlü hakim karşısına çıkarıldı. Tutuklu ve hükümlü mahkumlar hakim karşısında iddiaları yalanlarken, seslerini cezaevi yönetimine duyurabilmek için kapılara vurduklarını belirtti.

  Bolu F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan 14 Hizbullah mensubu, eylem yaptıkları gerekçesi ile Bolu Adliyesi'nde hakim karşısına çıkarıldı. Yaklaşık 3 ay önce gerçekleşen olayda F Tipi yönetimi, 14 mahkumun demir kapılara vurarak ayaklandıkları, eylem yaptıkları şeklindeki iddialar ile tutuklu ve hükümlüler hakkında dava açılmasını istedi. Ancak Hizbullah terör örgütü mensupları haklarında yapılan iddiaları yalanlarken, kapılara seslerini cezaevi yönetimine duyurabilmek için vurduklarını belirtti.

  Hakim karşısında soruları cevaplandıran Burhan Atmaca, "Birinci derecede mağdur olmamız nedeniyle, cezaevi idaresine haklarımızı bildirmek için dikkatlerini çekmek istedik. Mağdur olan bizdik, ama idare, hakkımızda disiplin suçu başlattı. İnfaz koruma memurları, daha hızlı vurun diyerek bizleri tahrik ediyor. Bir ihtiyacımız olduğunda infaz koruma memuru çağırmak için basmamız gereken butonların bozuk olması nedeniyle kapıya vurarak sesimizi duyurmaya çalıştık. Elimizle, kaşıkla ve başka aletler ile kapılara vurduk" dedi.

  Tutuklu Şehmuz Tanrıkulu ise, kamu malına zarar vermediklerini bildirerek, cezaevi idaresi ile görüşmek için defalarca dilekçe verdiklerini, ancak butonların fişlerini çekerek görüşmeden kaçtıklarını söyledi. Tanrıkulu, "Olay olduktan sonra kapının etrafına kaynak yapıldı ve fotoğrafları çekildi. Kapı hasar görmüş gibi intiba oluşturuldu. Biz buraya geldikten sonra infaz koruma memurları ve idarenin tavrı ile karşılaştık. Burası, diğer cezaevlerinden çok farklı. Burada bizleri tahrik ediyorlar" dedi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak