BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Abant Palace, İnönü Köşkü'nün kirasını pahalı buluyor

  11 Nisan 2005

  Bir zamanlar İnönü Köşkü olarak nâm salan İl Özel İdare'ye ait Abant Köşkü'nden, 1999 yılından bu yana kira bedelinin alınamadığı açıklandı. 1987 yılında 49 yıllığına Abant Palace tarafından kiralanan İnönü Köşkü'nün, 1999 yılından bu yana İl Özel İdare tarafından belirlenen kira bedeli pahalı bulunduğu için mahkemeye başvurulduğu, mahkemenin verdiği karar sonrası İl Özel İdare'nin 353 milyar lira alacağının hesaplandığı ifade edildi.

  Eski cumhurbaşkanlarımızdan İsmet İnönü'nün sık sık dinlenmeye gelmesi nedeniyle İnönü Köşk'ü olarak nâm salan, mülkiyeti İl Özel İdare'ye ait olan Abant Köşkü'nden 5 yıldır kira alınamadığı belirtildi. İl Özel İdare tarafından kira bedeline 1999 yılında yapılan zamma itiraz eden Abant Palace, mahkemeye başvurmuştu. Mahkemenin vermiş olduğu karara, yıllık TEFE oranında eklenen faiz oranları sonrasında, İl Özel İdare'nin 353 milyar lira kira bedeli alması gerekiyor.

  Ancak bu rakama da itiraz edeceğini belirten Abant Palace yönetimi, 5 yıl için kendi yaptığı hesaba göre 294 milyar liralık kira bedeli belirleyerek, bu rakamı ödemek istediğini İl Özel İdare'ye iletti. İl Özel İdare, olası mahkemenin yıllarca sürmesi nedeniyle, Abant Palace'nin bu teklifini değerlendireceği ifade ediliyor.

  Abant Köşkü'nün 1987 yılında Abant Palace tarafından 49 yıllığına kiralandığı, Abant Köşkü'nde 15 oda bulunduğu belirtildi.

  • ali yaman28 Aralık 2014 . 16:13

   Nevzat bey, banim dedüşüncelerime ve hislerime tercüman olmussunuz size cok teşekkür ederim.her iki yapıda da egitim dönemim ve halk ile buluşmalarda Bolu halkı gibi benimde anılarım var. Keske elimde sihirli  bir imkanım olsada bir gece ansızın yerlerine koyuversek. Ne care?Söylenecek cok şey var ama boş.Önemli olan icraat.Bolu şehir dokusunu korumak adına icraat yapanlara helal olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak