Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

İl Genel Meclisi, Köy Hizmetleri'ni ele aldı

  11 Nisan 2005

  İl Genel Meclisi nisan ayı toplantısında ihtisas komisyonlarına üyeler belirlenirken, Köy Hizmetleri İl Müdürü Tahsin Akduman, müdürlüğün sıkıntıları hakkında İl Genel Meclisi'ne bilgiler aktardı. Ayrıca mayıs ayında gerçekleştirilecek olan İl Genel Meclisi toplantısında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sıkıntılarının masaya yatırılacağı ve çözüm yollarının aranacağı açıklandı.

  İl Genel Meclisi nisan ayı olağan toplantısı, İl Genel Meclisi Başkanı Halit Yıldız başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu'na; Hüseyin Cırıkoğlu, Hasan Uzunoğlu, Fehmi Çınar, Rıdvan Sevinç ve Mehmet Koyunoğlu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na; Reşat Ateş, Erol Özak, İbrahim Demir, Kemal Aydınöz ve Vedat Özkan, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu'na; Mücahit Kutlu, Ali Cevizoğlu, Turgay Arıhan, Recep Kaya ve Hüseyin Yağdı, Çevre, Orman ve Sağlık Komisyonu'na; Orhan Kaymak, Zeki Ozulluoğlu, Mehmet Kocadaş, Feyyaz Özalp ve Rıdvan Erdoğan, Denetim Komisyonu'na da; Halit Yıldız, Hüseyin Cırıkoğlu, Hasan Uzunoğlu, Mücahit Kutlu ve Orhan Kaymak seçildi.

  Toplantıda; İl Genel Meclisi toplantılarının sesli kayıt altına alınmaya devam edilmesine, ihtisas komisyonları tarafından hazırlanan raporların isteyenlere 5 YTL'ye satılabilmesine karar verildi. Ayrıca İl Genel Meclisi üyeleri, İl Genel Meclisi tatil döneminin ağustos ayı olmasına da karar verdi.

  İl Özel İdare'ye bağlanan Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nün içerisinde bulunduğu durum hakkında bilgiler veren Tahsin Akduman, müdürlüğün bünyesinde 220 makine parkının bulunduğunu ve 380 personelin çalıştığını belirtti. Akduman, Köy Hizmetleri sorumluluğunda 3451 km. yol ağının bulunduğunu, yol ağının bir komisyon kurularak yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini, 2005 yılında 250 km. asfaltlama yapılacağının açıklanmasına rağmen 350 km.'lik asfaltlama talebinin bulunduğunu, 2004 yılı içerisinde de müdürlüğün 1500 kamyon yama malzemesi üreterek yama çalışması yaptığını belirtti.

  İl Genel Meclisi Toplantısı'nın sonunda, bir sonraki toplantının 2 Mayıs Pazartesi günü saat 10:00'da yapılmasına, ayrıca mayıs ayında gerçekleştirilecek İl Genel Meclisi Toplantısı'nda İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sıkıntıları hakkında Halil Ecevit'ten rapor hazırlaması istendi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak