Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Vali Serindağ; "Para olmadan ek bütçe olmaz"

  11 Nisan 2005

  Vali Ali Serindağ, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından yapılacak çalışmaların 2005 yılı bütçesine ayrılan ödenek kadar yerine getirileceğini, genel bütçeden para gelmeden ek ödenek yapılamayacağını, bu nedenle çalışmaların bu çerçevede programlanmasını istedi. Serindağ ayrıca, Bayındırlık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan inşaatlar içinde mutlaka inşaat ruhsatlarının alınmasını istedi.

  Vali Ali Serindağ, 1 trilyon 800 milyar lira olarak ayrılan Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nün bu yıl ek bütçe ile takviye edilmeyeceğini belirtti. Serindağ, "2005 yılı için Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü bütçesine 1 trilyon 800 milyar lira ödenek ayrılmış durumda. Bunla ne yapılacağı belli. Bunların programları çıkartılmalı. Köy Hizmetleri bu parayla 250 km. stabilize, 250 km. asfalt ve 40 bin litre asfalt alacak. Bunun haricinde ek ödenek talebi yapılmasın. Bu yılın ödeneceği, ne olursa olsun kullanılacak, ama genel bütçeden para getirtilmeden ek ödenek de yapılamayacak. Para olmadan ek ödenek olmaz" dedi.

  Köy Hizmetleri'nin personel sıkıntısına da değinen Serindağ, "Köy Hizmetleri bünyesinde hiçbir makine yatmayacak. Çaycı, kahveci yok, herkes sahada çalışacak. Emekli olan personelin yerine mutlaka yenisi yetiştirilecek. Aşçı yok deniliyor, sahada yemek yapabilecek düzeyde bir aşçı 10 günde yetiştirilir. Hepimiz öğrencilik yaptık ve yemeğin nasıl pişirildiğini az çok biliriz. Bunlar bahane edilmeyecek" ifadelerini kullandı.

  İl müdürlüklerinin yapacakları inşaatlarda ruhsat almalarını isteyen Vali Serindağ, "Bayındırlık İl Müdürlüğü, dairelerin yaptıkları inşaatlarda inşaat ruhsatlarının olmasına dikkat edecek. Ayrıca, Bayındırlık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ihale edilen inşaatlara gittiğinde, inşaattan sorumlu, sorulacak sorulara cevap verebilecek, proje ve inşaat sorumlularını muhakkak bulacak. Bunlarda ihaleyi kazanan firmalara anlatılsın. Sonradan sıkıntı yaşanmasın" diye konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak