Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Duble yol çalışmalarında kullanılmak üzere Köy Hizmetleri İl

  11 Nisan 2005

  Müdürlüğü bünyesindeki araçlardan yararlanmak isteyen karayollarının, duble yollarda kullanacağım diyerek istediği araçları ilçelerde ve Kaynaşlı'da kullanmak istemesi İl Genel Meclisi üyelerinin tepkisine neden oldu. Araçların, sadece Çaydurt-Yeniçağa arasında gerçekleştirilecek olan duble yol çalışmalarında kullanılmak kaydıyla, verilmesi kararlaştırıldı.

  Karayolları Bölge Müdürlüğü, Çaydurt-Yeniçağa arasında gerçekleştirdiği duble yol çalışmalarında, geçtiğimiz yıl olduğu gibi Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü araçlarından yararlanmak üzere İl Genel Meclisi'ne başvurdu. Ancak yapılan talebi inceleyen İl Genel Meclisi üyeleri, Karayolları 41'inci Şube Müdürlüğü tarafından Köy Hizmetleri'nden alınacak araçların duble yol çalışmalarından çok, ekipman ve araç sıkıntısı çeken ilçelerde ve Kaynaşlı'da kullanmak istendiğini belirledi. Köylerde araç sıkıntısı çekildiğine değinen İl Genel Meclisi üyeleri, Köy Hizmetleri tarafından duble yollarda kullanılmak üzere araç verilmesine karşı olmadıklarını, ancak araçların duble yol çalışması haricinde karayolları sorumluluk bölgelerinde kullanılmaması şartıyla verilmesini kararlaştırdı. Karayolları tarafından, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nden duble yollarda kullanmak üzere 4 kamyon, 2 dozer, 3 kepçe, 1 silindir ve 1 su tankı talep edildiği belirtildi. Ayrıca araçlarda Köy Hizmetleri personelinin çalışmayacağı, müdürlüğün bünyesinde çalışan personelin mesai saatlerinin duble yol ihalesini kazanan firmaların mesai saatlerine uymaması nedeniyle hizmet alımının yapılacağı bununda 80 milyar lira tutmasının beklendiği ifade edildi.

  • TURHAN19 Nisan 2012 . 22:55

   BU KONULAR ENİNE BOYUNA TARTIŞILIP YAPILACAK İŞLERDİR.SEVGİLİ KARDEŞİMİZ DEMEKKİ YURT DIŞINDAN HABERLERİ TAKİP ETMİŞ ,BOLU YADA BÖYLE BİR YAZININ FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNEREK,KENDİ İHTİSAS DALINDA BİLGİLER SUNMUŞTUR. KENDİSİNİ TEBRİKEDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM.
  • gocabolulu19 Nisan 2012 . 22:55

   alaattin başkan şehircilik adına ne yaptı bunu sorgulamak lazım. Depremden çıkan ilimizde binalar 3 kattan tekrar 5 kata yükseldi. YKB, Kiler market ve vb. yerlerde adeta yol ortalarına binalar dikildi. Caddelerimiz sokaklarımız adeta meşhur mahsulumuz  patates tarlalarına döndü. Çocukken hötlek dediğimiz tarzda üst geçitlerimiz oldu. Tarihi eserleri sevmediğinden mi nedir onları tahta perdelerin ardına sakladı. Teşkilatı bile sahip çıkmazken bu yazıyı kaleme alanın görüp de bizlerin göremediğini nedir anlayamadım.
  • cemalettin say19 Nisan 2012 . 22:54

   tebrikler, fırat bey. sonunda birileri gerçekleri görebildi. gerçekleri görebilenler genelde dışarıdan objektif bir şekilde bakanlar oluyor genelde. cok iyi bir tespitleriniz var, efese bodruma hatta hattuşaşa kaç kişi gidiyor incelenip etüt edildi mi diye, ya da gercekten mimarlar odasının amacı ticari mi? ya da tapınağın bir temelini bulacağız sonuc ta ne olacak? bunlar gercekten güzel tespitler. tekrar tebrikler.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak