Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Vilayet Konağı'nda itiraz süresi başladı

  11 Nisan 2005

  Vilayet Konağı Restorasyon ve Onarım İnşaatı'nın üzerindeki muammayla ilgili İhale Komisyonu tarafından herhangi bir açıklama kamuoyuna yapılmazken, İhale Komisyonu aldığı kararı geçtiğimiz hafta Cuma günü ihaleye teklif veren firmalara tebliğ etti. İhaleye katılan firmaların 13 Nisan Çarşamba gününe kadar ihale Komisyonu'nun aldığı karara itiraz etme süresi bulunuyor. İhaleye itiraz olduğu takdirde, Vilayet Konağı Restorasyon ve Onarım İnşaatı'nda, 2004 yılında yaşanan sürecin tekrarlanmasından korkuluyor.

  bolununsesi Gazetesi olarak geçtiğimiz hafta Vilayet Konağı Restorasyon ve Onarım İnşaatı İhalesi ile ilgili olarak İhale Komisyonu tarafından ihaleye düşük teklif veren 7 firmanın çeşitli nedenlerle ihale dışı bırakıldığını, ihaleyi kazanan (8'inci sıradaki) firmanın ihaleyi kazandığını ve firmanın Bitlisli bir şahsa ait olduğuna dikkatleri çekmiştik.

  Haberimizde, Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Bayındırlık İl Müdür Vekili Hayrettin Huyut ve İhale Komisyonu kararıyla 8'inci sırada teklif vermesine rağmen ihaleyi alan Kemhaş Firması sahibinin büyük bir tesadüf eseri ortak noktalarının Bitlisli olmalarına dikkat çekmiştik.

  İhale Komisyonu geçtiğimiz Cuma günü, ihaleye teklif veren firmalara ihale sonucunu tebliğ ederken, ihaleyi 3 trilyon 761 milyar liralık teklifle Kemhaş firmasının kazandığını, İhale Komisyonu'nun aldığı karara itiraz etmek isteyen firmaların, 13 Nisan Çarşamba gününe kadar Bolu Valiliği'ne itirazlarını ulaştırmaları gerektiğini bildirdi.

  Hatırlanacağı üzere 2004 yılında yapılan itirazlar, Vilayet Konağı Restorasyon ve Onarım İnşaat İhalesi'ni içinden çıkılmaz bir hale sokmuş, son olarak da Sayıştay ihaleye onay vermemişti. İhaleden çıkartılan 7 firmanın nasıl bir tutum alacağı Bolu kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

  • yaşar mersin2 Ağustos 2012 . 11:08

   Yıne ben,Kusura bakmayın size kendimi tanıtmak isterim.İĞNEADA DOĞA ELÇİLERİ çevre derneğinde sorumluyum.Bahsettiğiniz sorunlarla  yüzyüze,birebir  mücadele içindeyiz.Devletin yapması gerekenleri silahların önüne çıkarak ve hatta devlete karşı çıkarak bir çok insan gibi katliamları ve katilleri engellemeye çalışıyoruz.Sizede bizede kolay gelsin.Eğer Facebook 'da adresiniz varsa ve paylaşmak isterseniz memnun olurum.benim adresim Indianrunner man olarak geçiyor.HOŞÇAKALIN

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak