Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Öztürk; "Saygısızları aramızda barındırmayız"

Öztürk; "Saygısızları aramızda barındırmayız"
  11 Nisan 2005

  Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk yaptığı açıklamalarla, son günlerin güncel konusu olan üniversite öğrencilerinin taleplerini değerlendirdi. Fiyatların Belediye Meclisi kararıyla belirlendiğini belirten Öztürk, ayrıca şu anda uygulanan fiyatın da maliyetin altında olduğunu söyledi.

  Bolu Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanı Nihat Alpat Öztürk, Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerinin ulaşım fiyatlarına yapılan zamlara tepkiler göstermesi üzerine açıklamalarda bulundu. Öztürk, "Bizler, bütün Bolulular olarak Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerini kendi öz evladımız gibi görmekteyiz. Nasıl biz kendi çocuğumuzu değişik şehirlerdeki üniversitelere gönderiyor ve onların bulundukları şehirlerdeki problemleri nasıl bilip, çözmeye çalışıyor isek, bizim misafirimiz olan öğrencilerimizin de sorunlarını elimizden geldiğince çözmek durumundayız. Günümüzün üniversite gençliği özgürlüğüne çok düşkün. Onların bize göre hatalı davranışlarını hoşgörü çerçevesi içerisinde değerlendirip, Bolu'dan iyi intibalarla hayata atılmalarını sağlamalıyız. Bütün esnaf arkadaşlarımızın, üniversitemiz öğrencilerine sahip çıkıp daha fazla ilgi, daha fazla sevgi birazcık tebessüm ve anlayış göstermeleri gerekmektedir" dedi.

  Üniversiteye yapılan ulaşım fiyatının sadece Bolu Belediyesi tarafından belirlenmediğini belirten Öztürk, "Yaptığımız incelemelerde ilgili taşıma kooperatifimizin yolcu taşıma ücretlerini kendi belirlemediği, Belediye Encümeni tarafından belirlendiği, hatta bu ücretin öğrenciyi düşünerek encümen tarafından düşük tutulduğu, ayrıca bu ücretin valilik ve üniversitenin oluru alınarak uygulamaya konulduğu anlaşılmıştır. Belediye verdiği zam oranıyla öğrencinin yanında olduğunu kanıtlamıştır. Mazot fiyatlarındaki 2 yıllık artış % 47 olurken, muhasebe ücretlerindeki artış 2 yıllık % 15 olurken, gelir vergisinin % 50, plaka vergisinin de % 15'e çıktığı araç sigorta giderlerinde en düşüğü 800 YTL olduğu, belediye hat sözleşmesinin de % 8 arttığı, araç yıllık bakım giderlerinin 1.800 YTL olduğu ve yıllık araç masrafının 2000 YTL bulunduğu, lastik yedek parça fiyatlarının devamlı arttığı ve bir aracın yıllık masrafının 15.000 YTL olduğu bunu da 12 aya böldüğümüzde aylık 1.200 YTL olduğu yapılan hesaplar sonunda tespit edilmiştir. Bu da Türkiyemizin acı bir gerçeğidir" ifadelerini kullandı.

  Kendilerine iletilen her türlü şikayeti dikkatle değerlendirdiklerini söyleyen Başkan Öztürk, "Evladımız gibi gördüğümüz üniversite öğrencilerimize fiyat artışı nedenleri ve fiyatların nasıl tespit edildiği anlatılabilseydi, öğrencilerimiz de böyle bir gündemle karşı karşıya kalmazlardı. Bizler her türlü şikayetleri anında incelemeye alan sivil toplum örgütleriyiz. Bizlerinde denetleme mekanizmalarımızın olduğu gibi, disiplin kurullarımız da işlemektedir. Öğrencilerimize yönelik saygısız davranışlarda bulunan esnaflara en ağır cezayı vereceğimiz gibi, aramızda da barındırmayız" diye konuştu.

  • Onursal Özbek7 Nisan 2012 . 16:26

   "Bolu" markasını en iyi kullananlar arasında Ankara'da özellikle Balgat'ta yoğunlaşan köfteciler başı çekiyor. Hepsi "Bolu Dağı"nın ünlü köftesinden esinle kurmuşlar dükkanlarını. Ortak sloganları da "Bolu Dağı'ndan sonra Ankara'dayız". Kaç tanesinin gerçekten böyle olduğu bilinmez ama Bolu'yu marka olarak kullanarak gayet iyi iş yapıyorlar. Keşke gerçekten Bolu'dan ulusal hatta uluslararası bir yiyecek zinciri çıkabilse.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak