Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Sertbaş; "Sentetik çim sahaya ihtiyacımız var

  11 Nisan 2005

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Sertbaş, Karaçayır'da bulunan amatör sahaların sentetik sahaya çevrilmesi için İl Özel İdare'den destek beklediğini belirterek, çim sahanın maliyetinin 300 milyar lira olduğunu belirtti.

  2004 yılında Bolu'yu spor turizmi vasıtasıyla 10 bin sporcunun ziyaret ettiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Sertbaş, "Karaçayır'da bulunan amatör sahalarımız çok kötü durumda. 2004 yılı içerisinde ilimizi, spor turizmi olarak 10 bin sporcumuz ziyaret etti. Bolu'ya gelen bu sporcular, Bolu'da bulunan esnafımızdan alış veriş yapmaktadır. Karaçayır'da bulunan çim sahaların, sentetik çimle yenilenmesini istiyorum. Bu konuda gerekli araştırmayı yaparak, bu sahanın maliyetinin 300 milyar lira civarından olduğunu, 10 yıl garantili döşendiğini, üzerinde 15 saat idman yapılabildiğini ve iki ay içerisinde de firma tarafından kurulduğunu öğrendim. Bu konuda İl Özel İdare bizlere destek olduğu takdirde, bu sahayı çamur içerisinde spor yapmaya çalışan çocuklarımızın hizmetine sunabiliriz" dedi.

  Sertbaş ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Aladağ ve Karaçayır'da bulunan spor komplekslerinin, 5 yıldızlı kamp statüsüne alındığını ve 2005 yılı içerisinde 18 milli takım kampının buralarda gerçekleştirilmek üzere programlamanın yapıldığını açıkladı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak