Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Sızdıran, sızdırana!

  25 Nisan 2005

  İl Özel İdare kaynaklarıyla yapılan Sakarya İlköğretim Okulu'nun eksikleri ve Milli Egemenlik İlköğretim Okulu'nun su basmanın unutulması kamuoyuna yansımıştı. Ödenek yetersizliği nedeniyle yıllarca bakım ve onarımının yapılamadığı, en sonunda İl Özel İdare'nin büyük katkılarıyla yapımı tamamlanan Kültür Sitesi'nin de su sızdırdığı ortaya çıktı. Vali Ali Serindağ, Kültür Sitesi'nde yaşanan sıkıntıların tespit edilerek, gerekli yerlere bildirilmesi emrini verdi.

  Daha öncede İl Özel İdare'nin katkılarıyla yapımları tamamlanan Milli Egemenlik ve Sakarya İlköğretim Okulu ek derslik binalarında yaşanan aksaklıklar hafızalardaki yerini korurken, Vali Ali Serindağ'ın Kültür Sitesi'nde yaptığı inceleme gezisi de binaların müdürlükler tarafından teslim alınmadan önce gerekli kontrollerin titizlikle yapılmadığını gözler önüne serdi.

  Vali Serindağ'ın Kültür Sitesi'nde yaptığı incelemenin, Turizm Haftası etkinlikleri sırasında tavan kısmında su sızıntısını gözlemlemesinin neden olduğu ifade edildi. Serindağ, Kültür Sitesi'nde öncelikle Tiyatro Salonu'na giderek sızıntının neden meydana geldiğini öğrendi. Vali Serindağ, sızıntının giderilmesi için Bayındırlık İl Müdürü Hayrettin Huyut'a talimat verdi. Tiyatro Salonu çıkışında açıklamalarda bulunan Vali Ali Serindağ; "Turizm Haftası etkinliklerinde, Tiyatro Salonu sahnesinde tavandan bir sızıntı meydana geldiğini öğrendim ve yerinde görmek istedim. Bayındırlık İl Müdürlüğü yetkililerine gerekli talimatları vererek, eksikliklerin giderilmesini istedim" diye konuştu.

  Vali Serindağ daha sonra Halk Kütüphanesi'nin olduğu bölüme geçerek ders çalışan öğrencilerle sohbet etti

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak